دستگیری عاملان انتشار شایعه قتل‌های سریالی پزشکان


به گزارش جام‌جم، ماموران چندی پیش هنگام رصد در فضای مجازی از جمله تلگرام اطلاع یافتند، افرادی با تهیه عکس و نوشتن مطالبی غیرواقعی وانمود کرده‌اند که قتل‌های سریالی در شهرستان بم رخ داده است. آنها مدعی بودند این قتل‌ها از طریق سرنشینان یک دستگاه خودروی پژو رخ داده و قاتلان مسلح با سد کردن راه افراد به آنها شلیک کرده و طعمه‌های خود را به قتل رسانده‌اند. اغلب طعمه‌های آنها نیز پزشکان هستند.

بررسی ‌های پلیسی نشان می‌داد این مطالب و عکس‌های دروغین در حال انتشار گسترده در فضای مجازی است و همین موضوع باعث بروز ناامنی روانی در بم شده است.

همزمان با تشکیل پرونده قضایی، تحقیقات پلیسی برای شناسایی و دستگیری عاملان انتشار این مطالب دروغین آغاز شد.

این درحالی بود که ماموران زمانی که موضوع را بررسی کردند، متوجه شدند قتل پزشکی به صورت سریالی یا مشابه در این شهر گزارش نشده است.

در ادامه تجسس‌‌های پلیسی ماموران چند روز پیش رد دو مرد جوان را در این پرونده به دست آوردند و این دو در عملیات‌ جداگانه پلیسی دستگیر شدند.

با انتقال متهمان به اداره پلیس و پس از تحقیقات مشخص شد آنها برای ایجاد ترس و وحشت در میان مردم، با جمع‌آوری عکس‌ها و مطلب غیرواقعی آنها را به دروغ به شهر بم نسبت داده و اقدام به انتشار مطالب دروغین و شایعه کرده‌اند.

[ منبع این خبر سایت جام جم آنلاین می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال