ارتباط مریضی های لثه و بهبود بیماری آلزایمر


رابطه بیماری های لثه و پیشرفت آلزایمر

محققان دریافتند که بیماری لثه سرعت زوال عقل را شش برابر زیاد میکند، بر این اساس برای کاهش سرعت بهبود
تصویر و عکس ارتباط مریضیهای لثه و بهبود آلزایمر
محققان دریافتند که بیماری لثه سرعت زوال عقل را شش برابر زیاد میکند، بر این اساس برای کاهش سرعت بهبود آلزایمر به طور منظم مسواک بزنید. بیماری لثه در اشخاص سن دار رایج است و در پیری بیشتر می شود .گمان می رود، باکتری عامل بیماری لثه سطح التهابات در اندام را بالا می برد، التهابات نیز به نوبه خود با افزایش زوال عقل در مبتلایان به آلزایمر ارتباط می دارد.

در مطالعه تازه محققان کالج کینگ شهر لندن و دانشگاه ساوث هامپتون، وضعیت ۵۹ نفر که سطوح جزیی تا متوسط زوال عقل داشتند، به مدت شش ماه رصد شدند و وضعیت لثه های آنها تحت مهار قرار گرفت.سرعت زوال عقل در افرادی که در ابتدای مطالعه بیماری لثه داشتند، شش برابر با سرعت تر از گروهی بود که دندان های سلامت داشتند.

بیماری لثه از طریق مسواک زدن و دهان شویه ها قابل مهار است و به گزارش سرزه به نقل از محققان، حفظ تندرست دهان و دندان قادر هست راه راحتی برای کاهش اثر آلزایمر باشد.

پروفسور کلایو هولمز نگارنده این مطالعه گفت: این نکات نتایج بسیار باحالی هستند که موید پژوهش قبلی ما در زمینه اثر منفی حالتهای مزمن التهاب آفرین بر بهبود بیماری مبتلایان به آلزایمر است.گرچه مطالعه ما از نوع کوچولو و برای شش ماه بود، اما چنانچه ارتباط مستقیمی میان بیماری لثه و زوال شناختی موجود موجود باشد، همانگونه که مطالعه تازه اظهار می کند، در آن صورت درمان بیماری لثه قادر هست یک گزینه معالجه ای احتمالی برای آلزایمر باشد.

براساس این مطالعه، افرادی که هم آلزایمر و هم بیماری لثه دارند، با سرعت تر از افرادی که تندرست دهان و دندان دارند، حافظه و توانایی تفکر خود را از دست می دهند. اما هنوز معلوم نیست که بیماری لثه موجب تسریع زوال عقل است و یا برعکس.گزارش این پژوهش در نشریه PLOS One انتشار داده شد.

-با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما کاربران عزيز، يارى نماييد-

تهیه کننده: سامان ط.

سلامت دهان و دندان در بخش سلامت سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

چنين قفس نه سزای چو من خوش الحانيست
««« »»»
روم به گلشن رضوان که مرغ آن چمنم

ارتباط مریضی های لثه و بهبود بیماری آلزایمر

TT / 80 — TP / 25%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال