کمدی؛ انواع تکنیک های تدریس


طنز؛ انواع مختلف روش های تدریس

در هر دستگاه تعلیمی ای، یک سری راهکارهای تدریس وجود دارند که زیرپوستی هستند. در این مطلب، ما آن ها را یافتیم و به سمع و نظر شما منتقل میکنیم.
ماهنامه خط خطی – فریور خراباتی: در هر دستگاه تعلیمی ای، یک سری راهکارهای تدریس وجود دارند که زیرپوستی هستند. در این مطلب، ما آن ها را یافتیم و به سمع و نظر شما منتقل میکنیم.

روش شمشیرزن یک دست

در این روش، مدیر و ناظم محترم مدرسه، روز نخست مهر، از پشت بلندگو خوشامد نقل میکردند. بعد، زنگ تفریح نخست مانند بروسلی- منتها به مکان نانچیکو با خط کش- همه را لت و پار می کردند. قرار نمیدادند تبریک نخست مهرشان از گلویمان پایین برود!

روش اضافه کاری

برخی از معلمین (نقل کردم برخی که همه آزرده نشن!) سر کلاس، یا سرگرم بررسی کردن اپلیکیشن تلگرام هستند، یا دو نفر را شبیه به برادران آب منگل زیر پر و بالشان ناز و نوازش می کنند، نیم ساعت را هم که وجود و غیاب می کنند و به صورت دانش آموزان خیره می شوند و در نهایت ناگزیر می شوند اضافه کاری کنند و برای شاگردان خود کلاس اختصاصی در خانه به انجام رسانند!

روش رونالدینیویی

برخی از معلمان پسندیدند که در خلال تدریس، با صدایی بلند، بگویند که زیر یک سری از جمله ها خط بکشیم یا پشت برخی چیزها ستاره قرار بدهیم. بعد، وقت آزمایش حتی یک پرسش هم نمی دادند که از این نکات مدد بگیریم، یعنی، مانند رونالدینیو این طرف را نظر می کردند و از آن طرف پرسش سبک می کردند.

روش قهری

جمله ای که به کرات هر ایرانی بارها سر کلاس های مدرسه آن را شنیده است این است: «مگر به ما چه مقدار حقوق می دن که با یک مشت بی شعور سر و کله بزنیم؟!» بعد از ایراد این سخنان، معلم مذکور کلاس را به وضعیت قهر ترک می کرد. یا ناظم را صدا می زد و می گفت: «مرد شاپوری، توی این کلاس یا مکان منه یا مکان این ها.» که خب طبیعتا هر دو طرف دعوا اگه کلاس را ترک می کردند، آن طرف دیگر باید غاز می چراند!

روش اصل غافلگیری

سال دوم دبیرستان، ما یک معمل عربی داشتیم که حدود سی سال سابقه تدریس ریاضی در مقطع راهنمایی داشت و تحصیلاتش هم کاردانی جغرافیا و هواشناسی و شغل عمده اش هم الکتریکی بود. هویدا بود یا بیشتر توضیح دهم؟!

روش تسبیحی

خدا شاهد است که ما فیزیک نخست دبیرستان را با روش تسبیحی پاس کردم. یعنی معلم مان با تسبیح مقررات نیوتن را به ما آموزش می داد. مثلا تسبیح را بالا گرفت، بعد یکی از دانه ها را به سمت پایین ول کرد و گفت: «این همون سیبه که خورد توی سر نیوتن، این دونه تسبیحم به دلیل جاذبه افتاد پایین!»

روش ضربه به استکبار

همین که یک معلم زبانی باشد که لغت «comfortable» را «کام فور تِیبِل» تلفظ کند و آن را «بیا برای میزا» ترجمه کند، بزرگ ترین ضربه را به زبانی بیگانه و به کل آن کشور وارد کرده است.

روش از قالی تا عرش!

معلم ورزشی را تصور کنید که یک سال در زنگ ورزش توپی وسط حیاط می انداخت و چهل تا دانش آموز در فرا زمینی سی متری ورزش فوتبال می کردند، برای آزمایش پایان سال تست کوپر می گرفت، وجدانان زلاتان ابراهیموویچ سر تست کوپر رباط صلیبی پاره کرده است!

—پيشنهادات شما براى ما بسيار مهم و سازنده خواهد بود—

تهیه از : سيامك ع.

جک و خنده بازار در بخش سرگرمی سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

گفتم که بوی زلفت گمراه عالمم کرد
««« »»»
گفتا اگر بدانی هم اوت رهبر آيد

کمدی؛ انواع تکنیک های تدریس

TT / 78 — TP / 14%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال