هشت صورت مشهور و پولساز سینمای ترس را بشناسید (۸ عکس)


هشت چهره معروف و پولساز سینمای وحشت را بشناسید

اکتبر با برگزاری مهمانی هالووین در کشورهای خارجی همراه است و به همین علت در این روزها فیلم هایی با ژانر وحشت بیشتر از هر فیلمی در تمامی این کشورها نکته توجه قرار می گیرند. به همین علت به معرفی ده تن از سلبریتی های سرشناس و فراموش نشدنی سینمای وحشت جهان توجه میکنیم.
خبرگزاری میزان: ۳۱ اکتبر با برگزاری مهمانی هالووین در کشورهای خارجی همراه است و به همین علت در این روزها فیلم هایی با ژانر وحشت بیشتر از هر فیلمی در تمامی این کشورها نکته توجه قرار می گیرند. به همین علت به معرفی ده تن از سلبریتی های سرشناس و فراموش نشدنی سینمای وحشت جهان توجه میکنیم.
کنت دراکولا (خون نوش)
تصویر و عکس شماره ۱ ⇩
تصویر و عکس هشت چهره سرشناس و پولساز سینمای وحشت را بشناسید

کنت دراکولا شخصیتی قصه ای و فراموش نشدنی در ژانر وحشت است. “برام استوکر” در سال ۱۸۹۷ اولین دراکولا را نوشت و پایه گذار یکی از اثربخش ترین سلبریتی های سینمای جهان شد.

دارکولا به عنوان خون‌آشام توصیف شده است و برخی از حالات و نمودهای این شخصیت از شاهزادهٔ قرن پانزدهمی “ولاد سوم” از والاچیا گرفته شده است…
مایکل مایرز (قاتل هالووین)
تصویر و عکس شماره ۲ ⇩تصویر و عکس هشت چهره سرشناس و پولساز سینمای وحشت را بشناسید

مایکل مایرز شخصیت خیالی و آدمکش سینما و کلکسیون فیلم‌های هالووین است. بازیگرانی همچون نیک کسل، آنتونی مور، دیک وارلاک و دن شنکس در این ایفای نقش کرده اند.

اولین فیلم “هالووین” به کارگردانی “جان کارپنتر” در سال ۱۹۷۸ به اکران در آمد. مایکل از بچگی در یک خانواده خلافکار بزرگ شده‌است و وقتی که ۶ سالش است خواهرش را به قتل می‌رساند. در خلال لقب مایکل The Shape است.

فرانکشتاین (مرد هزار تکه)
تصویر و عکس شماره ۳ ⇩تصویر و عکس هشت چهره سرشناس و پولساز سینمای وحشت را بشناسید

فرانکنشتاین؛ معروف‌ترین اثر نگارنده انگلیسی “مری شلی” است. ایده اولیه نگاشتن این کتاب را “لرد بایرون” سراینده عاشقانه انگلیسی و از دوستان خانواده شری‌ها ارائه داد. فرانکنشتاین اولین بار در سال ۱۸۱۸ منتشر شد.

فرانکنشتاین پژوهشگر جوان و جاه طلبی است که با بهره گیری از کنار هم گذاشتن تکه‌های بدن مردگان و اعمال نیروی الکتریکی جانداری زنده به شکل یک انسان و با ابعادی اندکی بزرگ‌تر از یک انسان متداولی می‌سازد. وجود می داری با صورتی مخوف و وحشتناک که بر همه مکان اندامش رد بخیه‌های ناشی از دوختن به چشم می‌خورد.

اولین بار این شخصیت در سال ۱۹۱۰ در فیلمی به کارگردانی “جیمز داولی” پا به عرصه سینما گذاشت و پس از آن در سالهای ۱۹۳۱، ۱۹۹۲، ۱۹۹۴ و سال ۲۰۰۴ ورژن های دیگری از آن ساخته شد.

آگوستوس فیلیپس، کالین کلایو، پاتریک برگین، کنت برانا و پارکز پوزی از بازیگرانی هستند که در نقش فرانکشتاین نمایان ساخته شده اند.

مرد گرگ نما
تصویر و عکس شماره ۴ ⇩تصویر و عکس هشت چهره سرشناس و پولساز سینمای وحشت را بشناسید

مرد گرگ نما یکی دیگر از شخصیت هایی است که با ظهور و بروز خود تاثیرات زیادی در ژانر وحشت داشت و حتی پس از آن از وجود وی در بسیاری فیلم ها مانند، جهان زیرزمین و آقایان ایکس بهره گرفته شد.

اولین مرد گرگ نما در سال ۱۹۱۳ با بازی “شرمان برین بریج” پا به عرصه سینما گذاشت و پس از آن بازیگرانی همچون “برد هورزینچر”، “جک نیکلسون”، “استیون ریچ” و “پارکز پوزی” نقش این موجود وحشتناک را ایفا کردند.

آقای هاید
تصویر و عکس شماره ۵ ⇩تصویر و عکس هشت چهره سرشناس و پولساز سینمای وحشت را بشناسید

حالت غیرعادی دکتر جکیل و آقای هاید (به انگلیسی: Strange Case of Dr Jekyll and Mr Hyde) عنوان یک داستان است که توسط نگارنده اسکاتلندی بنام “رابرت لوییس استیونسون” در سال ۱۸۸۶ در شهر لندن انتشار داده شده است.

در این رمان دکتر جکیل، که به مبحث دوگانگی شخصیت علاقه‌مند است، دارویی برای جدا کردن جنبه‌های خوب و بد انسانیش می‌سازد. از جنبه‌های بد فردی بنام آقای هاید پدید می‌آید که دست به اعمال جنایتبار و حتی قتل می‌زند. در انتها دکتر جکیل که دیگر نه نیرومند به مهار آقای هاید است و نه می‌تواند از قالب آقای هاید بیرون رفته، به صورت عمده خود یعنی دکتر جکیل درآید، خودکشی می‌کند.

اولین بار “آقای هاید” در فیلمی کوتاه ۱۹۱۲ به سینما وارد شد و بعدها در سالهای ۱۹۳۱، ۱۹۴۱ ساخته شد و فیلمبرداری نسخه جدید آن برای سال ۲۰۱۷ شروع شده است.

جیسون ورهیز (قاتل دریاچه کریستال)
تصویر و عکس شماره ۶ ⇩تصویر و عکس هشت چهره سرشناس و پولساز سینمای وحشت را بشناسید

“جیسون ورهیز” شخصیت خیالی در سری فیلم “جمعه سیزدهم” است. این شخصیت معمولاً با ماسک خوفانگیزی مشابه ماسک هاکی و قد و قامتی بلند در سری فیلمهای جمعه سیزدهم نگاه کرده می‌شود.

جیسون مدام سلاح خنکی مشابه شمشیر و یا قمه در دست دارد و معمولاً اورکت سبز یا خاکی رنگ به تن می‌کند.

بر اساس خط قصه ای این سری فیلمها او در خردسالی به جهت چهره باورنکردنی و نامتعارف توسط خردسالان هم سن خود نکته تمسخر قرار می‌گیرد و در یک روز جمعه که مطابق با سیزدهم ماه تولدی بوده بر اثر تمسخر و بازی بیش از اندازه بچه‌ها به طور اتفاقی داخل دریاچه کریستال افتاده و غرق می‌شود. مادر او به غلط به عنوان قاتل دستگیر و اعدام می‌شود. جیسون که در واقع غرق شده و طبیعتاً باید فوت شده باشد، هر باره در جمعه سیزدهم هر سال به ندای مادرش مجدداً از دریاچه کریستال برخاسته و به دستور مادرش بچه‌های بد را تنبیه می‌کند.

اری لهمن، وارینگتون ژیلت، ریچارد بروکرو درک میرس از جمله هنرپیشگان نقش “جیسون” هستند.

فردی کروگر (The Springwood Slasher)
تصویر و عکس شماره ۷ ⇩تصویر و عکس هشت چهره سرشناس و پولساز سینمای وحشت را بشناسید

“فردی کروگر” نام شخصیت ساختگی و شرور عمده فیلم نامدار “کابوس در خیابان الم” است. “رابرت انگلاند” و “جکی ارل هالی” تا به حال در نقش فردی حاضر شده اند.

فردی کروگر یک روان پریش است که سعی داشته شماری فرزند مدرسه‌ای را شکنجه و حتی از میان برد. پدر و مادر این خردسالان وقتی متوجه این امر می‌شوند، ابتدا از او شکایت می‌کنند؛ ولی بعد که قانون نمی‌تواند او را محکوم کند، آن‌ها که احساس خطر می‌کنند، فِردی را زنده‌زنده می‌سوزانند.

پس از چند سال، وقتی خردسالان کذایی بزرگ می‌شوند، روح فردی در استراحت کن به سراغ آن‌ها می‌آید و آن‌ها را در کابوس مشترکی که دارند، نابود می‌کند. پس از کشته‌شدن دو تن از این اشخاص، باقی‌مانده‌ها تلاش می‌کنند تا راز فردی کروگر را بفهمند، و او را به جهنم بازگردانند. فردی که در کارخانه متروکه سوخته در کابوس‌ها هم جا کارخانه را برای خردسالان نو سازی می‌کند آنها را تک تک می‌کشد و معمولاً بازمانده‌ها سعی در نابودی او می‌کنند. او در هر قسمت از این سری فیلمها (کابوس در خیابان الم) به جهنم بازمی‌گردد و مجدداً در قسمت بعد زنده و تندرست است.

هانیبال لکتر
تصویر و عکس شماره ۸ ⇩تصویر و عکس هشت چهره سرشناس و پولساز سینمای وحشت را بشناسید

هانیبال لکتر شخصیتی قصه ای در سری رمان‌های دلهره‌آور توماس هریس است. شخصیت وی تا کنون در چند فیلم بازنمایی شده که از جملهٔ آنها می‌توان به فیلم شکارچی انسان، سکوت بره‌ها، هانیبال و شماری فیلم دیگر اشاره کرد.

از جمله بازیگرانی که در نقش دکتر لکتر ایفای نقش کرده‌آند، می‌توان به آنتونی هاپکینز، برایان کاکس، مدس مایکلسن و گاسپارد اولیل اشاره کرد.

دکتر لکتر اولین بار در سال ۱۹۸۱ رمان اژدهای قرمز به عنوان یک روانپزشک جنایی و همینطور یک قاتل سریالی آدم‌خوار شناسانده شد…

— ضمن تشکر از انتخاب شما، لطفا نظرات سازنده خود را در انتهاى صفحه براى ما بفرستيد —

نگارش از : گل آذين ی.

سینما و تئاتر در بخش فرهنگی و هنری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

خوش برانيم جهان در نظر راهروان
««« »»»
فکر اسب سيه و زين مغرق نکنيم

هشت صورت مشهور و پولساز سینمای ترس را بشناسید (۸ عکس)

TT / 215 — TP / 19%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال