آدامس قورت داده شده ۷ سال در شکم ما می ماند؟


آدامس قورت داده شده ۷ سال در معده ما می ماند؟


تصویر و عکس آدامس قورت داده شده 7 سال در معده ما می ماند؟

آیا واقعا قورت دادن آدامس پر خطر است و معضلی را برای تندرستی ما بوجود می آورد؟

خطرات قورت دادن آدامس

حتما شما هم از وقت خردسالی هشدارهای گوناگونی درباره صدمات قورت دادن آدامس شنیده اید و حتی بعضیا نقل کرده اند که آدامس ۷ سال در شکمتان باقی می ماند! اما این حرفها چه مقدار حقیقت دارد؟

این که معده شما قادر نیست آنطور که بقیه خوراکی ها را تجزیه می کند آدامس را هم هضم کند، ولی گوارش اندامتان می تواند آن را وارد فعالیت کولون ها کند. این یعنی موقعی که توالت می روید به همراه بقیه چیزها از اندامتان بیرون میرود. این که آدامسی که قورت داده اید تا ۷ سال در درون شکمتان باقی خواهد ماند، درست نیست. این گفته یک کذب محض است. البته بدین معنا هم نیست که هرچقدر دلمان بخواهد چنین کاری را به انجام رسانیم.

پزشکان می گویند که آدامس به گونه ای ساخته نشده که قابل خوردن باشد، اما در بخش های داخلی بدن تان هم انسدادی را به حضور نیاورده و سبب به هم چسبیدن بدنهای داخلی شما هم نمی شود. اما قورت دادن یک آدامس خیلی بزرگ یا چندین آدامس کوچک امکان می دارد دستگاه گوارش شما را مسدود کند.

این اتفاق خصوصا در رابطه با خردسالان که اندازه این اندام ها در آنها کوچولوتر است، باید مورد توجه بیشتری قرار گیرد. طبق کشف کرده های دکتر لیزا گانجو، متخصص بیماری های معده و کولون، در مرکز پزشکی لانگون در شهر نیویورک، آدامس شبیه به هر ماده غذا دیگری همان مسیر دایمی را میگذراند با این فرق که کمی سفتتر به سوی خود کشیده میشود.

این پزشک نقل میکنید: اگه معده شما بتواند مواد خوراکی ای ای چون یک استیک سفت را هضم کند، اطمینان داشته باشید که از پس آدامس هم بر خواهد آمد.

آدامس از مواد نرمال و مصنوعی (ضمغ آدامس یا رِزین)، نگه دارنده ها، مزه دهنده ها و شیرین کننده ها ساخته شده است. بدن می تواند شیرین کننده ها مانند قند را به سوی خود کشد و اگه از آدامس های قنددار بهره گیرید، می تواند کالری خیلی زیادی وارد اندامتان کند. اما دستگاه گوارش بدن انسان قادر به هضم رزین آدامس نیست و آن را در دستگاه گوارش به حرکت ناگزیر می کند.

دلیل این که نقل میشود آدامس خود را قورت ندهید آن است که هر چندین وقت یک بار و در نکاتی ویژه، مریضیهایی در بدن نگاه شده اند که دلیل عمده آنها، قورت دادن آدامس و چسبیدن آن به سیستم های کولونی بوده است؛ به طور مثال در نکته ای ویژه، فرزند فرزند ۴ ساله ای که در طول هر روز بین ۵ تا ۷ آدامس را قورت داده بود، دچار بیماری شدیدی شد که بعد از تحقیقات فراوان معلوم گردید در درون بدن او توده ی بزرگی از آدامس های به هم چسبیده حضور دارد که سبب بیماری شده است.

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال