وجود خون در مدفوع را جدی بگیرید/عوارض درمان هموروئید از طریق لیزر در مطب


وجود خون در مدفوع را جدی بگیرید/عوارض درمان هموروئید از طریق لیزر در مطب

خبرگزاری فارس: حضور خون در مدفوع را مهم بشمارید/پیامد معالجه هموروئید از طریق لیزر در مطب

سرپرست اجلاس کولوپروکتولوژی نقل کرد: در بسیاری از شبکه‌های ماهواره‌ای تبلیغ می‌شود؛ که از طریق لیزر می‌توان به طور کامل هموروئید را معالجه کرد در حالی که بزرگ‌نمایی زیادی در این زمینه صورت می‌گیرد و این مسئله نکته تأیید پزشکان نیست.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد، رسول عزیزی در آستانه برگزاری دهمین اجلاس سالیانه کولوپروکتولوژی بیان داشت: رشته کولوپروکتولوژی در حوزه مریضیهای کولون بزرگ و بیماری سرطان های گوناگون این سیستم از اندام بوده و مریضیهای التهابی کولون، هموروئید و فیستول را شامل می شود.

سرپرست اجلاس کولوپروکتولوژی در رابطه با بیماری هموروئید نقل کرد: هموروئید بیماری نیست بلکه عضوی از اندام است و همه اشخاص آن را دارند ولی مشکلاتی همچون یبوست و مصرف برخی از خوراکی ها باعث التهابی و پاتولوژیک شدن آن می شود.

وی بیان داشت: این مساله بیرون زدگی هموروئید و خونریزی آن را همراه با داشته که معالجه آن عموما از طریق جراحی صورت می گیرد البته تشخیص صحیح این بیماری بسیار حائز اهمیت است به این علت که امکان داشته در زمینه مریضیهای دیگر همچون افتادگی کولون باشد که این مساله نیز جراحی خاص خود را می طلبد.

عزیزی با اشاره به این که بیماری سرطان کولون در قسمت تحتانی علائم مشابه هموروئید دارد و گهگاهی با هم غلط شناسایی میشود نقل کرد: لذا تشخیص دقیق و به موقع مریضیهای کولون بزرگ بسیار اهمیتی می دارد. همچنین جراحی هموروئید همچون قدیم بریدن هموروئید نیست.

سرپرست اجلاس کولوپروکتولوژی تاکید کرد: در بسیاری از رسانه های آنلاین و ماهواره ای تبلیغ شده که از طریق لیزر می توان به طور کامل هموروئید را معالجه کرد در حالی که بزرگ نمایی زیادی در این زمینه انجام شده است.

وی حین هشدار در این رابطه نقل کرد: بهره گیری از لیزر چندان با راهکارهای استاندارد مطابقت ندارد و بیش از اندازه در این زمینه تبلیغ می شود به این علت که معالجه از طریق لیزر خیلی اثرگذار در معالجه واقع نمی شود و در نکات زیادی در شرایط غیر استاندارد و در مطب ها بدون بیهوشی انجام می شود.

عزیزی نقل کرد: انجام معالجه هموروئید از طریق لیزر در مطب پیامد غیرمنتظره ای برای بیمار همراه با دارد لذا مردمان نباید به هر طریقی در این زمینه اعتماد کنند.

سرپرست اجلاس کولوپروکتولوژی نقل کرد: هر علائمی همچون مشاهده خون در مدفوع باید مهم شماریده شود و فرد به متخصص مراجعه کند به این علت که تشخیص زودرس در مریضیهای مرتبط با کولون بسیار حائز اهمیت است.

وی یادآوری کرد: دهمین کنگره سالیانه کولوپروکتولوژی و بی اختیاری کشورمان ۱۲ تا ۱۴ آبانماه در تالار شهید غرضی بیمارستان ولادت تهران بزرگ به انجام رسانده میشود و علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر قادر هستند به سایت www.ircps.com مراجعه و یا با شماره ۴۴۲۲۲۰۴۱ تماس بگیرند.

**لطفا نظر دهيد**

نگارش: پروانه ه.

اجتماعی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

درخت دوستی بنشان که کام دل به بار آرد
««« »»»
نهال دشمنی برکن که رنج بی‌شمار آرد

وجود خون در مدفوع را جدی بگیرید/عوارض درمان هموروئید از طریق لیزر در مطب

TT / 135 — TP / 31%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال