این برچسب کوچک جان میلیون ها نفر را نجات می دهد


این برچسب کوچک جان میلیون ها نفر را نجات می دهد

خبرگزاری فارس: این برچسب کوچولو جان میلیون‌ها نفر را نجات می‌دهد

محققان کامیاب به ساخت نوعی برچسب هوشمند شده‌اند که می‌تواند حساسیت آلرژیک به بادام زمینی را در اندام انسان معالجه کند.

به اعلان سرزه و به نقل از خبرنگار گروه بایدها و نبایدهای خبرگزاری فارس، به گزارش سرزه به نقل از «فرهنگستان حساسیت آلرژیک، بیماری آسم و مطمئنی سنجی ایالات متحده»، خردسالان نسبت به بادام زمینی بیش از دیگر خوراکی ها حساسیت دارند و این حساسیت ها قادر هست به قدری ازدیاد کشف کند که مرگ را در اشخاص موجب شود.

بنابراین افرادی که به نسبت به بادام زمینی حساسیت دارند باید از آن دوری کنند یا بعد از مصرف، سریعا به پزشک مراجعه کنند. ولی محققان یک راهکار ساده ارایه کرده اند که جلوی بروز معضلات ناشی از حساسیت آلرژیک به بادام زمینی را می گیرد.

شرکت تولیدکننده محصولات زندگی کرد-دارویی DBV یک برچسب هوشمند ارایه کرده است که Viaskin Peanut نام دارد که روی بازو یا بین تیغه های شانه متصل می شود. این برچسب قادر هست میزان اندکی از پروتئین موجود در بادام زمینی را به پوست اندام برساند و این امکان را برای اشخاص فراهم کند تا تحمل آنها دربرابر بادام زمینی ازدیاد کشف کند.

این برچسب هم اکنون توسط «کنسرسیوم تحقیقات حساسیت آلرژیک های خوراکی ای ایالات متحده» نکته تایید قرار گرفته است و کانون ملی حساسیت آلرژیک و مریضیهای عفونی ایالات متحده نیز تکلیف تولید آن را عهده دار شده است.

تاکنون ۷۴ داوطلب مبتلا به حساسیت آلرژیک بادام زمینی بین سنین ۴ ا ۲۵ سال که این برچسب را گرفتند و وارسی روی آنها در پنج بخش مجزا دنبال شد. محققان در انتها دریافتند ۴۸ درصد افرادی که از طریق برچسب حجم زیاد پروتئین را گرفتند در جوار ۴۶ درصد افرادی که حجم کمتری از پروتئین بادام زمینی را گرفتند، معالجه شدند.

**نظرات شما کاربران عزيز براى ما بسيار مهم و سازنده خواهد بود**

نگارش: ارشيا ب.

اجتماعی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

دير است که دلدار پيامی نفرستاد
««« »»»
ننوشت سلامی و کلامی نفرستاد

این برچسب کوچک جان میلیون ها نفر را نجات می دهد

TT / 82 — TP / 30%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات