آغاز پذیرایی از زائران اربعین در مرز شملچه از امروز/ امکان عبور روزانه ۱۰۰ هزار زائر از شلمچه (۹ عکس)


آغاز پذیرایی از زائران اربعین در مرز شملچه از امروز/ امکان عبور روزانه ۱۰۰ هزار زائر از شلمچه

فرماندار خرمشهر با اعلام آغاز پذیرایی و استقرار زائران اربعین در مرز شملچه از امروز گفت: بزرگترین پایانه مرزی کشور در شلمچه می‌تواند روزانه پذیرای تردد ۱۰۰ هزار نفر از زائران اربعین امام حسین ع باشد.

تصویر و عکس شماره ۱ ⇩

تصویر و عکس   آغاز پذیرایی از زائران اربعین در مرز شملچه از امروز/ امکان عبور روزانه ۱۰۰ هزار زائر از شلمچه

ولی الله زندگی ای در مکالمه با خبرنگار اعزامی باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا» به شلمچه درباره واپسین برنامه ریزیها و اقدامات صورت گرفته برای میزبانی از زائران حسینی در آستانه اربعین امام حسین ع بیان کرد: سال جاری شاهد ازدیاد تردد زائران اربعین امام حسین ع خواهیم بود و به غیر از هموطنان شهرهای جنوبی و استانهای همجوار اتباع خارجی ساکن در ایران نیز قادر هستند از مرز شلمچه تردد کنند.

وی یاد آوری کرد: سال گذشته نزدیک به ۳۳۱ هزار و ۷۱۱ نفر از زائران ایران در ایام اربعین امام حسین ع( یکم تا ۲۵ ماه صفر) از مرز شلمچه خروج یافتند و ۳۵۸ هزار و ۳۴۲ نفر نیز در همین بازه وقتی به کشور بازگشتند.

تصویر و عکس شماره ۲ ⇩تصویر و عکس   آغاز پذیرایی از زائران اربعین در مرز شملچه از امروز/ امکان عبور روزانه ۱۰۰ هزار زائر از شلمچه

فرماندار خرمشهر به تردد اتباع خارجی ساکن در ایران در ایام اربعین امام حسین ع اشاره و یاد آوری کرد: سال گذشته ۴۰ هزار ۱۱۷ نفر اتباع خارجی از مرز شلمچه به کشور عراق مسافرت کردند و ۱۷ هزار ۲۶۵ نفر وارد کشور شدند که در مجموع ۷۴۷ هزار و ۴۳۵ نفر از زائران اتباع خارجی، مرز شلمچه را برای مسافرت خود انتخاب کردند.

تصویر و عکس شماره ۳ ⇩تصویر و عکس   آغاز پذیرایی از زائران اربعین در مرز شملچه از امروز/ امکان عبور روزانه ۱۰۰ هزار زائر از شلمچه

وی درباره نحوه تردد زائران با وسایط نقلیه نیز تصریح کرد: زائران اربعین امام حسین ع در سال ۹۴ تردد ریلی را بیشتر از سال ماقبل آن نکته توجه گذاشتند و نزدیک به ۱۷۰ هزار نفر از حمل و نقل ریلی بهره گرفتند که بخش قابل توجهی از آن مربوط به زائران خرمشهرـ شهر تهران بود و دیگر خدمات ریلی که به صورت مجانی انجام شد مربوط به مسیر خرمشهرـ شلمچه بود.

فرماندار خرمشهر با بیان این که تردد زائران از طریق دریایی هم سال گذشته نکته توجه واقع شد، گفت: در بازه وقتی اربعین سال ۱۳۹۴، ۳ هزار ۴۶۴ نفر از بندر خرمشهر تردد کردند که نمایان کننده اقبال عالی مردمان به مسافرت دریایی نسبت به سالهای پیش تر بوده است.

زندگی ای ازدیاد موکب در مرز شلمچه را یکی دیگر از اقدامات نکته توجه برای زائران اربعین آگاهی داشت و یادآوری کرد: در سال گذشته ۱۲۵ موکب در مسیر شلمچه برقرار شد که این شمار سال جاری به ۲۵۰ موکب ازدیاد کشف خواهد کرد و نمایان کننده استقبال عالی مردمان و اهتمام مسئولان ذیربط در این حوزه خواهد بود.

تصویر و عکس شماره ۴ ⇩تصویر و عکس   آغاز پذیرایی از زائران اربعین در مرز شملچه از امروز/ امکان عبور روزانه ۱۰۰ هزار زائر از شلمچه

وی ادامه داد: سال جاری موکبهای مسیر شلمچه در هر قول ۱۹۵ هزار پرس خوراکی به زائران می دهند و این پذیرایی از تاریخ یکم تا ۲۵ ماه صفر ادامه دارد.

فرماندار خرمشهر درباره حالت سرویسهای بهداشتی مسیر شلمچه بیان کرد: سال جاری شاهد در دسترس بودن ۵۰۰ چشمه سرویس بهداشتی خواهیم بود که سال گذشته ۳۰۰ چشمه سرویس بهداشتی در اختیار زائران اربعین امام حسین ع بود.

تصویر و عکس شماره ۵ ⇩تصویر و عکس   آغاز پذیرایی از زائران اربعین در مرز شملچه از امروز/ امکان عبور روزانه ۱۰۰ هزار زائر از شلمچه

زندگی ای از ازدیاد مساحت پارکینگ برای زائران اربعین امام حسین ع گزارش کرد و گفت: در اربعین سال ۹۵ مساحت پارکینگها ازدیاد کشف کرده و نسبت به سالهای پیش دو برابر شده است؛ حدود ۱۲ پارکینگ در شهرستان خرمشهر و شلمچه وجود دارد که خدمت منتقل کنی عالی برای زائران اربعین امام حسین ع موجود خواهد بود.

وی به استانها و شهرستانهای معین برای خدمت منتقل کنی به مرز شلمچه اشاره کرد و افزود: فارس، بوشهر، هرمزگان، کهگیلویه و بویر احمد، شهرداری ناحیه ۶ شهر تهران، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)، آبادان، ماهشهر، امیدیه، بهبهان و ایذه استانها و نهادهای کمک رسان به مرز شلمچه هستند.

فرماندار خرمشهر با اشاره به برنامه های عمرانی سال گذشته برای شلمچه تصریح کرد: اقداماتی نظیر احداث ترمینال مسافری پایانه مرزی شلمچه، احداث پنج موقعیت برای استقرار مواکب (توسط شهرهستانهای معین)، احداث ۱۰۰ چشمه سرویس بهداشتی توسط شهرداری شهر تهران، راه انداری فاز یک ایستگاه تقویت فشار آب مسیر شلمچه، تامین روشنایی مسیر شلمچه، لکه گیری آسفالت مسیر پل نو تا مرز شلمچه، احداث پارکینگ در چندین نقطه شهر با ظرفیت ۱۰ هزار خودرو و استقرار چندین سیستم اتوبوس مسافربری برای انتقال زائران در ایام اربعین سال ۹۴ به ثمر رسید.

تصویر و عکس شماره ۶ ⇩تصویر و عکس   آغاز پذیرایی از زائران اربعین در مرز شملچه از امروز/ امکان عبور روزانه ۱۰۰ هزار زائر از شلمچه

زندگی ای افزود: اما برنامه های عمرانی در شلمچه برای اربعین سال جاری نیز ادامه یافت و تکمیل پایانه مرزی شلمچه، احداث پارکینگ بزرگ ۵۰ هکتاری همراه با پارکینگهای گوناگون در خرمشهر با ظرفیت ۴۰ هزار خودرو، احداث و توسعه دوربرگردانهای متناسب با پارکینگها، احداث و استقرار سرویس بهداشتی در پارکینگها، لکه گیری و ترمیم آسفالت مسیر شلمچه، استقرار مخازن ذخیره آب برای پیش گیری از افت فشار آب در هر موقعیت و توسعه موقعیتهای اسکان و خدمات رسان در ۱۰ نقطه مسیر شلمچه بخش دیگری از خدمات خواهد بود.

وی یادآور شد: بهسازی مسیر زائران اربعین امام حسین ع، لکه گیری مسیر جاده پل راه آهن تا پل نو، نصب درفش ها و علامت های مذهبی و ایجاد گیتهای موقتی به وسیله داربست برای تنظیم میزان وارد شدنی به مرز در چهار نقطه مسیر شلمچه، برنامه ریزی سه شیفته برای جمع آوری زباله، تنظیف مستمر و استقرار ماشین آلات آتش نشانی و ماشین های کمکی توسط کمیته خدمات منتقل کنی اربعین بخش دیگری از خدمات در حال انجام است.

فرماندار خرمشهر از راه اندازی پایانه مرزی شلمچه در ایام اربعین امام حسین ع گزارش کرد و گفت: بزرگترین پایانه مرزی کشور در شلمچه قادر هست روزانه پذیرای تردد ۱۰۰ هزار نفر از زائران اربعین امام حسین ع باشد.

تصویر و عکس شماره ۷ ⇩تصویر و عکس   آغاز پذیرایی از زائران اربعین در مرز شملچه از امروز/ امکان عبور روزانه ۱۰۰ هزار زائر از شلمچه

زندگی ای افزود: پایانه تازه که ساخت آن از دو سال پیش آغاز شده بیش از ۸ هزار متر مربع زیربنا دارد و شمار گیتهای آن ازدیاد کشف کرده به گونه ای که زائران بیشتری نسبت به پیش قادر هستند تردد کنند.

وی عملکرد شهرداری ناحیه ۶ شهر تهران را در زمان اربعین برای مرز شلمچه عالی خواند و تصریح کرد: شهرداری شهر تهران سال گذشته ۱۲۰ چشمه سرویس بهداشتی در جوار پارکینگها احداث کرد که سال جاری ۵۰ چشمه دیگر به آن افزوده شده است.

فرماندار شهر تهران بیان کرد: تنظیف بخشی از مسیر زائران، احداث موکب و اسکان بیش از ۲ هزار نفر نیز توسط شهرداری ناحیه ۶ شهر تهران و شهرداری شیراز به ثمر میرسد.

زندگی ای درباره آغاز به کار موکبهای زائران اربعین امام حسین ع در مسیر شلمچه گفت: پذیرایی و استقرار زائران اربعین امام حسین ع از ۱۰ برج آبان تا پنج برج آذر در مسیر شلمچه به ثمر میرسد.

تصویر و عکس شماره ۸ ⇩تصویر و عکس   آغاز پذیرایی از زائران اربعین در مرز شملچه از امروز/ امکان عبور روزانه ۱۰۰ هزار زائر از شلمچه

وی با بیان این که تمامی زائران اربعین امام حسین ع باید ویزای اربعین همراه با سایر مدارک را در اختیار داشته باشند، بیان کرد: هیچ کس بدون مدارک تایید شده و قانونی مجوز خروج از کشور را ندارد و کنترلها بسیار محسوس به ثمر خواهد رسید.

فرماندار خرمشهر درباره آغاز پیاده روی زائران اربعین امام حسین ع تصریح کرد: پیاده روی زائران اربعین امام حسین ع غالباً در روزهای نزدیک به اربعین ازدیاد بیشتری کشف میکند اما موکبها در حال احداث است و خدمات رفته رفته از تاریخ ۱۰ برج آبان به ثمر میرسد.

زندگی ای تاکید کرد: مرز شلمچه برای زائران نام نویسی شده در سامانه سماح و تمامی اتباعی که قصد مسافرت اربعین امام حسین ع را دارند، تدارک نگاه شده و همه تمهیدات ضروری برای رفاه حال زائران در حال نهایی شدن است.

تصویر و عکس شماره ۹ ⇩تصویر و عکس   آغاز پذیرایی از زائران اربعین در مرز شملچه از امروز/ امکان عبور روزانه ۱۰۰ هزار زائر از شلمچه

وی درباره حالت قطارهای شلمچه نیز گفت: قطارها آمادگی دارند تا مسافران اربعین امام حسین ع را تا نقطه صفر مرزی جابجا کنند؛ خوزستان آماده میزبانی عالی در ایام جلو رو است.

– با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما، يارى دهيد –

نگارش : بهنام ذ.

اجتماعی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

چون سر آمد دولت شب‌های وصل
««« »»»
بگذرد ايام هجران نيز هم

آغاز پذیرایی از زائران اربعین در مرز شملچه از امروز/ امکان عبور روزانه ۱۰۰ هزار زائر از شلمچه (۹ عکس)

TT / 339 — TP / 29%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال