کشورهای آلمانی زبان میهمان سال آینده نمایشگاه بلگراد


کشورهای آلمانی زبان میهمان سال آینده نمایشگاه بلگراد

خبرگزاری فارس: کشورهای آلمانی زبان مهمان سال آینده نمایشگاه بلگراد

شصت و یکمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب بلگراد روزگذشته به کار خود انتها داد. سال آینده کشورهای کشور آلمان، اتریش و سوئیس مهمان مخصوص نمایشگاه هستند.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد، این مهمانی با حضورمجید فهیم پور سفیر ایران در صربستان، اکسل ویلهلم دیتمان سفیرآلمان در صربستان و زوران ابراموویچ رییس نمایشگاه بلگراد به انجام رسانده شد. در این مهمانی دفتر نمایشگاه بلگراد از تهران بزرگ به فرانکفورت تحویل گردید. سال آینده کشورهای آلمانی زبان اتریش، سوئیس و کشور آلمان مهمان مخصوص نمایشگاه کتاب بلگراد هستند.

در این مهمانی فهیم پور، سفیر ایران در صربستان با نوشته ای عنوان کرد: باعث خرسندی است که ایران مهمان مخصوص این دوره ازنمایشگاه بود که یکی ازمهم ترین رویدادهای فرهنگی ناحیه به حساب مییاید. وی درادامه از کشور به عنوان مهد تمدن بشری یاد کرد که درطول بیش از ۳ هزار سال گذشته تاریخ ساز و تمدن آفرین بوده اند.

وی همزمانی این رویداد مهم فرهنگی با انتها ماموریت ۳ سال و نیم موفقیت آمیز خود را در کشور رفیق صربستان لطفی از سوی خداوند مهربان آگاهی داشت.

فهیم پور برگزاری نمایشگاه صربستان و وجود ایران در این دوره از نمایشگاه را فرصتی عالی آگاهی داشت تا مردمان فرهنگ رفیق صربستان و سایر کشورها باابهت و شکوه فرهنگ، تمدن، ادبیات و هنرکشور ایران آشنایی پیدا کنند. استقبال با شکوه بازدیدکنندگان ازغرفه ایران نمایان کننده اشتیاق آنان به تاریخ و تمدن فرهنگ ایران بود.

فهیم پور در پایان از کلیه سیستم ها، مقامات و نهادهای جمهوری صربستان و به مخصوص از وزیر فرهنگ و خبر دهی، شهردار بلگراد در فراهم آوردن برگزاری با شکوه غرفه ایران تشکر کرد.

در این مهمانی به نمایندگی از نمایشگاه کتاب تهران بزرگ لوح یادبودی به نماینده نمایشگاه بلگراد تحویل گردید.

شصت و یکمین دوره نمایشگاه جهانی کتاب بلگراد امروز به کار خود انتها داد. ایران مهمان مخصوص این دوره ازنمایشگاه بود.

– همچنين مي توانيد براي مشاهده مطالب مرتبط به بالای مطلب رجوع کنيد –

نگارش : ساغر د.

فرهنگی هنری در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

من که از ياقوت و لعل اشک دارم گنج‌ها
««« »»»
کی نظر در فيض خورشيد بلنداختر کنم

کشورهای آلمانی زبان میهمان سال آینده نمایشگاه بلگراد

TT / 69 — TP / 23%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال