از چه سنی بچه ها را با مفاهیم دینی آشنا سازیم؟ (۲ عکس)


از چه سنی کودکان را با مفاهیم دینی آشنا کنیم؟

خوب ترین زمان برای آشنایی خردسالان با مفاهیم دینی زیر ۷ سالگی است و چنانچه در سنین پایین مفاهیم دینی را به فرزندانمان یاد بگیریم، آنها در زمان نوجوانی و جوانی اعمال دینی را به درستی به انجام میرسانند.
تصویر و عکس شماره ۱ ⇩
تصویر و عکس از چه سنی خردسالان را با مفاهیم دینی آشنا سازیم؟
اعظم احمدی در خصوص زمان عالی برای آشنایی خردسالان با مفاهیم دینی بیان کرد: خوب ترین زمان برای آشنایی خردسالان با مفاهیم دینی زیر ۷ سالگی است و چنانچه در سنین پایین مفاهیم دینی را به فرزندانمان یاد بگیریم، آنها در زمان نوجوانی و جوانی اعمال دینی را به درستی به انجام میرسانند.

احمدی حین اشاره به این بحث که تربیت دینی خردسالان از هنگام میلاد با نقل کردن اذان و اقامه در گوش آنها و حتی پیش از آن در زمان جنینی شروع می شود، ادامه داد: بر طبق حدیث امام جعفر راستگو(ع) در ۳ سالگی باید جمله «لا اله الا الله » را به خردسالان یاد گرفت و در سن ۳ سال و ۷ ماه و ۲۰ روزگی باید آنها را با جمله « محمد رسول الله » آشنا ساخت.

وی اضافه کرد: در ۴سالگی صلوات و در ۵سالگی باید قبله را به خردسالان را تعلیم داد و همچنین فرزندانمان باید در ۶سالگی اعمال رکوع و سجود و در ۷ سالگی وضو را بلد باشند.

این مشاور کودک و خانواده حین اشاره به این بحث که خردسالان زیر ۷ سال بسیاری از اعمال بزرگتر ها و پدر و مادرشان را تقلید می کنند، گفت: بهتر است با انجام اعمال دینی مقابل فرزندانمان و بردن آنها به مساجد، حسیینه ها، هیات ها و مهمانیهای مذهبی و همچنین با بهره گیری از رسانه ها خردسالان را هر چه با سرعتتر با مفاهیم دینی آشنا و به انجام آنها عادت دهیم.

احمدی بیان داشت: خردسالان زیر ۷ سال مفهوم دروغ و غیبت را نمی فهمند و از این رو بهتر است جلوی آنها از انجام این اعمال بپرهیزیم، به این علت که آنها این اعمال از برزگترهایشان مییاموزند و به انجام میرسانند.

وی با بیان اینکه خردسالان در سن ۷ سالگی آماده تربیت شدن هستند و این سن خوب ترین زمان برای تعلیم مفاهیم دینی به آنها است، تاکید کرد: خوب ترین زمان برای آشنایی دختران با مفهوم حجاب سن ۷ سالگی و همزمان با وارد شدن آنها به مدرسه است، چرا آنها پیش از ۹ سالگی به طور کامل با مفهوم حجاب آشنایی پیدا کرده و آن را رعایت می کنند.

این مشاور کودک و خانواده اشاره کرد: بهتر است ۲سال پیش از اینکه عمل دینی به فرزندانمان واجب شود، آنها را با آن فریضه آشنا سازیم، برای مثال برای روزه دار بودن آنها را برای سحری خوردن بیدار کنیم تا هنگامی که این عمل به نوجوان واجب شد با آن آشنایی کامل داشته باشد.

تصویر و عکس شماره ۲ ⇩تصویر و عکس از چه سنی خردسالان را با مفاهیم دینی آشنا سازیم؟
احمدی یاد آور شد: برای آشنایی خردسالان با مفهوم خدا بهتر است در سن ۳ سالگی به آنها بگوییم که خدا در همه جا وجود دارد، بسیار مهربان است و شما را پسندد و باید مفاهیم مثبتی از خدا در ذهن کودک بوجود آوریم و از مصرف کردن لغات منفی نظیر عذاب، جهنم و اینکه چنانچه گناه کنید خدا شمارا نپسندد، خودداری کنیم.

وی عنوان کرد: آشنایی خردسالان با احکام دینی، امامان معصوم و تعلیم مفاهیم توحید و معاد باید در ۷ سال دوم حیات کودک انجام شود و از آنجایی نوجوانان بسیار تحت اثر همسالان و دوستان خود هستند، بهتر است در محیطی درس خوانند که نوجوانان متدین در آنجا قرار دارند.
باشگاه خبرنگاران

–ضمن تشکر از حسن انتخاب شما، لطفا نظرات خود را در انتهاى صفحه براى ما بنويسيد–

گردآورنده : بيژن د.

کودک و خانواده در بخش بارداری و کودک یاری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

خواهم از زلف بتان نافه گشايی کردن
««« »»»
فکر دور است همانا که خطا می‌بينم

از چه سنی بچه ها را با مفاهیم دینی آشنا سازیم؟ (۲ عکس)

TT / 130 — TP / 23%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال