زمان دادن قطره آهن به شیرخوار


زمان دادن قطره آهن به نوزاد

به کودک خود قطره آهن بدهیم

متخصص نوزادان و شیرخواران نقل کرد:در سنین شیرخوارگی که کودک قطره آهن به کار میبرد، بروز یبوست رایج است ولی با توجه به این که دادن این قطره لازم است، این مساله قادر نیست علتی برای قطع مصرف آهن باشد.برای خردسالان ۶ تا ۲۴ ماهه، اعم از شیر مادرخوار و شیرخشک خوار قطره آهن باید همزمان با آغاز تغذیه تکمیلی داده شود. چون در این سنین به طور فیزیولوژیک شیرخواران دچار کم خونی می شوند و برای رفع این مشکل، احتیاج به مصرف قطره آهن است.

مهار کم خونی
دکتر رامین مظفری با اشاره به این که توصیه سازمان یونیسف و سازمان بین المللی بهداشت هم برای جلو گیری از کمبود آهن و مهار کم خونی فقرآهن مصرف قطره آهن در شیرخواران است، نقل کرد:«اصلیترین عواملی که سبب می شود مادران از دادن قطره آهن به شیرخوار امتناع کنند مشکی شدن و پوسیدگی دندان ها، استفراغ در خردسالان و یبوست است. درحالی که قطره آهن سبب تیره شدن دندان کودک می شود نه پوسیدگی.

در واقع جنس دندان عاملی است که می‎تواند سبب پوسیدگی شود که با مشاهده این مشکل باید حتما به دندانپزشک خردسالان مراجعه شود.»چنانچه با دادن قطره آهن بچه تان دچار استفراغ می شود با یک راه چاره ساده می توان نوع قطره را عوض کرد مثلا از قطره ای که نوع خارجی یا شبیه آن و مزه‎دار است، بهره گرفت. درضمن برای این که کودک تمایل بیشتری به خوردن قطره نمایان کند، می توان آن را درون آبمیوه نرمال به خصوص آب پرتقال ریخت که جذب آهن را هم بالا می برد.

تصویر و عکس وقت دادن قطره آهن به طفل

قطره آهن طفل

درصورتی هم که با مصرف قطره آهن شیرخوار دچار یبوست می شود، می توان از شربت های ملین ویژه شیرخواران به تجویز پزشک متخصص در این سن بهره گرفت.آهن نقش اثرگذاری در رشد جسمی و مغزی کودک دارد و کمبود آن منجر به کم رشدی اندام و معضلات ذهنی می شود، همانطور که دادن قطره AD و مولتی ویتامین به شیرخواران الزامی است و نبود بهره گیری از آنها منجر بروز نرمی استخوان می شود، مصرف قطره آهن هم شدیدا پیشنهاد داده میشود به این علت که کمبود آن می تواند سبب بروز معضلات جسمی و ذهنی در خردسالان شود.

وقت دادن قطره آهن به طفل

__________________

گردآوری از : آوا ع.

بارداری و زایمان در بخش بارداری و کودک یاری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

حافظا در دل تنگت چو فرود آمد يار
««« »»»
خانه از غير نپرداخته‌ای يعنی چه

زمان دادن قطره آهن به شیرخوار

TT / 80 — TP / 22%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال