زمین در محاصره ۱۵ هزار جرم فرا زمینی


زمین در محاصره ۱۵ هزار جرم فضایی

تصویر و عکس زمین در محاصره ۱۵ هزار جرم فرا زمینی
اخترشناسان تعداد اجرام فرا زمینی نزدیک زمین را درحدود ۱۵ هزار نکته عنوان کرده و می گویند که امکان ازدیاد این رقم حضور دارد.

برخورد شهاب سنگی در سال ۲۰۱۳ به زمین و عبور هر از گهگاهی دنباله دارها از نزدیکی این سیاره اخترشناسان را بر آن داشته که مدام نظر دقیقی نسبت به این اجرام فرا زمینی داشته باشند.

تیم جهانی متشکل از اخترشناسان زبده کاری جز بررسی این بحث ندارند. آنها در جدیدترین ارزیابی های خود به این نتیجه رسیده اند که این اجرام فرا زمینی که فاصله اندکی با زمین دارند چیزی درحدود ۱۵ هزار نکته هستند.

به این دسته از سنگهای فرا زمینی در اصطلاح NEO نقل میشود که مدام ناسا و آژانس فضانوردی اروپا (اسا) در تلاش هستند تا خطری زمین را از بابت این اجرام فرا زمینی به مخاطره نیاندازد.

نکته اصلی اینجاست که تعداد سنگهای فرا زمینی یافته شده در نزدیکی زمین به سرعت در حال ازدیاد است. تنها در سه سال گذشته بالغ بر ۵ هزار نمونه جدید تشخیص داده شده است و این درحالی است که همین میزان طی چند دهه یافته شده بودند.

کشف با سرعت و دقیق سنگهای فرا زمینی پیرامون زمین با مدد گرفتن از تلسکوپهای تواناای همچون Pan-STARRS در هاوایی و Catalina Sky Survey در آریزونا انجام شده است.به اعلان سرزه و به نقل از مهربه نقل از نیو اطلس، وارسی ها ماجرا از آن دارد که به طور متوسط هر هفته ۳۰ نکته جرم فرا زمینی نزدیک به زمین تشخیص داده میشود.

—پيشنهادات شما مايه دلگرمى ماست—

تهیه از : پروين س.

نجوم و فضا در بخش دانش و فناوری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

دور از رخ تو دم به دم از گوشه چشمم
««« »»»
سيلاب سرشک آمد و طوفان بلا رفت

زمین در محاصره ۱۵ هزار جرم فرا زمینی

TT / 72 — TP / 31%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال