سیستم چاپگر یا پرینتر خود را با ۱۰ راهکار عیب پیدا کنی کنید


دستگاه پرینتر خود را با ۱۰ روش عیب یابی کنید

عکس دستگاه پرینتر خود را با ۱۰ راهکار عیب کشف کنی کنید

امور اداری و گاهی روال روزمره حیات بسیاری از ما با پرینترها و یا پرینتر ها گره خورده است. پرینترها فارغ از سایز و یا حرفه ای و نیمه حرفه ای بودن مشکلاتی دارند که گاها روال روزمره ما را با آشفتگی مواجه می کنند. در این گزارش به معضلات عمومی قابل حل در این گجت های حساس توجه میکنیم.

به اعلان سرزه و به نقل از کلیک – برای بسیاری از ما رقم خورده که در بهره گیری از پرینتر به مشکلاتی بر خورده ایم که ساعت ها وقت ما را به خود سرگرم کرده اند. به پایان رسانده شدن جوهر چاپ، پرینت صفحات به صورت ناخوانا و یا گیر کردن کاغذ در مجاری پرینت و در نتیجه تاخیر در چاپ معضلات اصلی ایست که همه روزه کاربران را به خود درگیر می کند.

اولین عکس العمل ما نسبت به چنین مشکلاتی عصبی شدن و تماس با خدمات و تعمیرات پرینترهاست. مورد قابل توجه این است که تمامی نکات نقل شده معضلات قابل تشخیص و قابل حلی هستند که احتیاج شما را به کارشناس تعمیرات به حداقل می رساند. کافیست آسایش خود را حفظ کنید و به نکات گفته شده در این گزارش عمل کنید.

۱- پرینتر هیچ پرینتی نمی گیرد

در این مورد کافیست نوع اتصال سیستم کامپیوتری و پرینتر را معلوم و بررسی کنید. USB و یا کابل های اتصل و همچنین اتصالات از طریق امواج WIFI ابتدایی ترین مواردیست که باید انتخاب بکنید. قطع شدن رابطه هریک از نکات یاد شده امکان چاپ را دست نیافتنی می کند.

گاهی امکان می دارد درایور دستگاه احتیاج به نصب مجدد داشته باشد. به این علت که در بسیاری از نکات با گذشت وقت سیستم با آشفتگی مواجه می شود. پس در این مورد نیز اطمینان کامل کسب کنید. در صورت مرور تمامی نکات همچنان دستگاه پرینتر شما نیرومند به چاپ عدم گزینه عیب کشف کنی سیستم (troubleshooting) را برگزید و اگر بازهم جوابی از سیستم نگرفتید از کارشناس تعمیرات مدد بخواهید.

۲- با اخطار کارتریج خالی مواجه می شوید

گاهی رقم میخورد در هنگام کار با سیستم های پرینتر، سیستم با حضور تعویض کارتریج جوهر و ارائه چاپ های با کیفیت باز هم اخطار کارتریج خالی را به تصویر میکشد. مشکل از کجا است ؟

در بسیاری از نکات ضروری نیست با نگاه کردن این اخطار کارتریج را تعویض کنید و یا به فکر شارژ آن باشید. سیستم های پرینت به گونه ای تمجید شده اند که زمانی میزان جوهر در دستگاه به حدی خاص می رسد هشدار را بر روی نمایشگر نمایان میسازند. این آگاهی دار معنا نیست که سیستم شما خالی از جوهر است به این علت که با حضور این خطا همچنان شما نیرومند به چاپ با کیفیت عالی هستید.

فارغ از نوع دستگاه پرینت، این هشدار تا مکانی که سیستم شما به طور کلی خاموش شود و یا پرینت هایی با کیفیت بسیار پایین را پیشنهاد کند قابل اعتنا نخواهد بود. تا میزان دلخواه به چاپ و استفاده توجه بکنید و توجه داشته باشید تنها اعلام جدی در خالی شدن کارتریج پرینت های بی کیفیت و بی رنگ است.

اگر این اخطارها موجب مزاحمت می شوند کافیست از یک کارشناس بخواهید امکان این اخطار را بر روی سیستم شما غیر فعال کند.

۳ – پرینتر دستورات موبایل را برای چاپ اجرا نمی کند

سیستم های پرینتر چه کهنه باشد و یا مدرن همگی مجهز به سیستم هماهنگی با دستگاه موبایل و گجت ها هستند. کافیست تنطیمات مورد نظر بر روی گوشی موبایل را به انجام رسانید و بعد از معرفی دستگاه شما از طریق وای فای توسط پرینتر، نکات مورد احتیاج شما پرینت گرفته می شود. اما این اتفاق امکان می دارد با تاخیر صورت گیرد و در برخی نکات اصلا انجام نپذیرد. در این مورد ابتدا باید از اتصال موبایل و دستگاه پرینتر به سیستم وای فای مطمئن شوید. در بسیاری از گوشی ها نظیر آیفون و iPad و یا حتی iPod امکان “AirPrint ” برای کاربر انتخاب شده است. کافیست نکات مورد نظر برای چاپ را برگزید و بعد از معرفی پرینتر به راحتی عملیات چاپ را به انجام رسانید.

نرم افزارها و اپلیکیشن هایی نیز حضور دارند که بدون توجه به نوع گوشی امکان برقراری رابطه با پرینتر و چاپ را مقدور می کنند. برای عیب کشف کنی مشکل عدم پرینت دهی دستگاه از موبایل کافیست نوع کانکشن و رابطه میان سیستم و موبایل را بررسی کنید.

۴ – پرینت با تاخیر از طریق وای فای

گاهی امکان می دارد شما بعد از ارسال دستور پرینت، به صورت اورژانسی به مطالب چاپ شده احتیاج داشته باشید و وقت از اهمیت خاصی برای شما برخوردار باشد. پس در نتیجه تاخیر در چاپ برای شما غیر قابل تحمل و عذاب آور است.

در این صورت ضروری است دستگاه پرینتر را به مودم وای فای نزدیک کنید و یا از مودم هایی با توانایی بالا برای سرعت دهی به امور چاپی خود بهره گیرید.

۵- چاپگر هایی سریع لاک پشت

کاربران بسیاری از میزان سرعت پایین دستگاه در هنگام چاپ شکایت دارند. برخی از دستگاه ها سریع یوزپلنگ آغاز به فعالیت میکنند کافیست دستور را بدهید تا دستگاه آغاز به چاپ کند. اما در برخی سرعت پایین و خسته کننده پرینتر شما را از ادامه کار منصرف می کند.

پیش از آن که به یک کارشناس تعمیرات مراجعه کنید، کافیست از راهکار چاپ دو رویه (duplex) پیش گیری کنید و سیستم را بر روی PostScript تنظیم کنید تا هم درایور سریع بیشتری آغاز به فعالیت کند و هم در پرینت تصویر و عکسها مرغوبی شگفت انگیز رو به رو شویم.

۶- پرینت هایی با هزینه گزاف

احتمالا باورش غیر امکان داشته باشد که گاهی محاسبه میزان کارتریج جوهر بهره گرفته شده و تونر در هر چاپ مخارجهای گزافی را گریبان گیر کاربران می کند. با توجه به نوع و مدل دستگاه شما و یا حتی نوع پرینت خواستی هزینه ها متغیر خواهد بود.

پیش از انجام پرینت ابتدا به این بحث که آیا این مطالب لزومی برای چاپ دارد خوب اندیشید. آیا تمام صفحات و مطالب را می خواهید و یا این که یکی دو صفحه کفایت می کند؟ بهره گیری از وضعیت چاپ دو رویه (duplex) میزان بیشتری از جوهر را به خود اختصاص می دهد پس در صورت عدم ضرورت از وضعیت ساده در پرینت بهره گیرید.

در بیشتر سیستم های پرینت وضعیت (high-capacity) و یا (lower-capacity) به چشم می خورد که نمایان کننده میزان بهره گیری از کارتریج و جوهر در هنگام پرینت دهیست. این گزینه را از وضعیت high-capacity به lower-capacity عوض کنید تا در بسیاری از مخارجهای چاپ صرفه جویی کرده باشید.

حتی الامکان برای تکثیر یک مطلب از دستگاه کپی بهره گیرید و از اجرای چند بار دستور پرینت خودداری کنید.

در صورتی که درپی انتخاب یک دستگاه پرینتر هستید و یا به جدید گی دستگاهی را خریداری کرده اید، حتما به اطلاعاتی که در رابطه با جزئیات میزان مصرف در چاپ پیشنهاد کرده است به خوبی دقت دارید و حتی الامکان دستگاهی را برگزید که مخارجهای کمتری را در چاپ همراه با دارد.

۷ – پرینت هایی بی حس و رنگ

اسناد و مدارکی که شما اقدام به چاپ آن می کنید مسلما از ارزش بالایی برایتان برخوردار است پس کیفیت و وضوح آن نیز برای شما اهمیت خاصی دارد.

در برخی نکات برای کاربران رقم میخورد که با توجه به میزان اهمیت مطالب، پرینت های بی رمق را دربرابر خود کشف میکنند. مورد ابتدایی در رابطه با رفع این مشکل تعویض و جایگزینی کارتریج با کیفیت خوب تر است. کاغذهای با کیفیت تر و یا حتی نوع تنظیمات در هنگام پرینت نیز در این کیفیت بی اثر نخواهد بود.

۹ – جمع شدن کاغذ در مجاری پرینت

از ابتدایی ترین معضلات در کاربری پرینترها می شود جمع شدن کاغذ در دستگاه را نام برد. معضلی که در پرینترهای مدرن تا حدودی از بین برده شده است اما باز هم کم و بیش این مشکل برای کاربران رقم میخورد.

برای جلو گیری از این اتفاق چند مورد را هرگز از یاد نبرید:

هرگز مخزن کاغذ را به طور کامل پر نکنید و به میزانی جای خالی گذارید.

از قرار گرفتن کاغذها به صورت مرتب و بدون تا خوردگی در مخزن اطمینان حاصل کنید.

از کاغذهای بی کیفیت و دست دوم تا حدامکان بهره نگیرید.

در صورت روی دادن این اتفاق به آرامی کاغذ را از قسمت گیرافتاده ول کنید و در صورت غیر امکان داشتن کار با یک تعمیرکار تماس بگیرید.

۱۰ – عدم امکان اسکن و پرینت در سیستم های چند منظوره

اگر برای پرینت از سیستم های چند منظوره بهره میگیرید مطمئن شوید که نرم افزار مورد نظر به خوبی نصب شده باشد. گاهی گذشت وقت امکان بهره گیری از برخی نرم افزارها را سخت می کند. خواه اسکنر باشد و یا دستگاه پرینت.

**با تشکر از انتخاب شما**

نگارش از : بهار ج.

کامپیوتر در بخش آموزش و ترفند سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

برو ای زاهد و بر دردکشان خرده مگير
««« »»»
که ندادند جز اين تحفه به ما روز الست

سیستم چاپگر یا پرینتر خود را با ۱۰ راهکار عیب پیدا کنی کنید

TT / 277 — TP / 19%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات