بانک توسعه اروپا ۸ میلیارد «تنگه» تسهیلات به قزاقستان اختصاص داد


بانک توسعه اروپا ۸ میلیارد «تنگه» تسهیلات به قزاقستان اختصاص داد

خبرگزاری فارس: بانک توسعه اروپا 8 میلیارد «تنگه» تسهیلات به قزاقستان اختصاص داد

بانک توسعه و نو سازی اروپا ۸.۶۱ میلیارد تنگه در جهت پشتیبانی از تجارت و تبلیغاتی به قزاقستان اعطا کرد.

به اعلان سرزه و به نقل از خبرنگار خبرگزاری فارس در بیشکک، «اربولات دوسایف» سرپرست هیئت مدیره بنیاد سهامی «بای تیریک» با «فیل بنیت» معاون نخست سرپرست بانک توسعه و نو سازی اروپا ملاقات و مذاکره کرد.

بر اساس این گزارش، در این نشست شرکت تحت تابعیت هولدینگ «دامو» توافقنامه تخصیص ۸.۶۱ تنگه را از سوی بانک توسعه و نو سازی اروپا برای پشتیبانی از تجارت قزاقستان امضا کرد.

۲ طرف همچنین درباره مسائل مربوط به همکاری های تجاری، جذب بودجه برای تقویت واحد پول ملی قزاقستان، سرمایه گذاری در بخش مسکن، آماده سازی نقشهایی برای سرمایه گذاری در حوزه های زیربنایی، اختصاصی سازی دارایی های دولت و همچنین توسعه صنعت بیمه تبادل نگاه کردند.

دوسایف با اشاره به اهمیت ازدیاد همکاری های متقابل در برنامه های سرمایه گذاری در حوزه های زیربنایی، توصیه ساخت دفتر ناحیه ای تعلیم از راه دور مخصوص نمایندگان تجاری و مؤسسات مالی را جهت کسب تجربه برای اجرای طرح اختصاصی سازی شعبه های بنیاد سهامی «بای تیریک» مطرح کرد.

«بینیت» ایجاد یک اقتصاد پایدار را جز اولویت های کلیدی بانک توسعه و نو سازی اروپا برشمرد و از آمادگی این بانک برای پشتیبانی از کارآفرینان قزاقستان به منظور تسهیل دسترسی به منابع مالی و ارائه وام گزارش کرد.

در این نشست همچنین یک تفاهمنامه همکاری میان بانک توسعه و نو سازی اروپا و برخی شرکت های تحت امر بنیاد قزاق امضا شد.

در این ملاقات همچنین برای اجرای تحقیقات جهت ساخت برنامه های صنعتی و زیربنایی مشترک و همچنین برنامه های آتی مربوط به همکاری های دولت و بخش اختصاصی نیز برنامه ریزی شد.

این توافقنامه توسط «فیل بینیت» معاون نخست سرپرست بانک اروپایی،«ولادیس لاف لی» سرپرست شرکت سهامی «مرکز وام» و«کانیش توله اوشین» سرپرست بنیاد توسعه تجارت «دامو» به امضا رسید.

بر اساس این گزارش، ۶ میلیارد و ۷۵۰ میلیون تنگه صرف پروژه «زنان در اقتصاد» خواهد شد و باقی مانده آن به صورت وام به طرف قزاقی اختصاص داده می شود (حداکثر مبلغ دریافت وام ۹۰۰ میلیون تنگه و مدت وقت بازپرداخت آن ۱۲ ماه خواهد بود).

_________________________

تهیه و تدوین : فرزانه ش.

بین المللی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

مسندفروز دولت کان شکوه و شوکت
««« »»»
برهان ملک و ملت بونصر بوالمعالی

بانک توسعه اروپا ۸ میلیارد «تنگه» تسهیلات به قزاقستان اختصاص داد

TT / 59 — TP / 17%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال