اجرای طرح طلبه‌معلم در کشور


خبرگزاری فارس: مشاور وزیر آموزش و پرورش از استفاده از ظرفیت طلبه‌هایی که علاقمند به گذراندن دوره خدمت سربازی برای فعالیت‌های فرهنگی، پرورشی و تبلیغی در آموزش و پرورش هستند، خبر داد.
حجت‌الاسلام مجتبی ملکی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت با اشاره به موافقت مقام معظم رهبری مبنی بر استفاده از فرصت و ظرفیت خدمت دوره ضرورت طلاب در آموزش و پرورش اظهار کرد: امسال برای نخستین مرتبه ۵۰۰ نفر طلبه سهمیه برای آموزش و پرورش در نظر گرفته شده است.
وی ادامه داد: طلبه‌هایی که علاقمند هستند خدمت سربازی را در آموزش و پرورش بگذرانند می‌توانند برای فعالیت‌های فرهنگی، پرورشی و تبلیغی در این نهاد خدمت کنند.
دبیر ستاد همکاری‌های حوزه و آموزش و پرورش در ادامه به برنامه‌های آموزش و پرورش براساس سند تحول بنیادین اشاره کرد و افزود: طرح مذکور در قالب موافقتنامه به استان‌ها ابلاغ شده و این برنامه‌ها با رعایت شاخص‌های مورد نظر باید اجرایی شود.
ملکی با تأکید بر مشخص کردن وضعیت آموزش و پرورش در عرصه تربیتی، بیان کرد: امسال ۱۵۶ برنامه توسط وزیر آموزش و پرورش وقت ابلاغ شده است.
وی، سه برنامه با ۱۳ فعالیت مذکور را مربوط به ستاد همکاری‌های حوزه و آموزش و پرورش خواند و تصریح کرد: امسال برنامه‌های مذکور برای نخستین مرتبه ابلاغ شده است.
مشاور وزیر آموزش و پرورش، بخشی از برنامه‌ها را ستادی عنوان کرد و گفت: بخشی از برنامه‌ها به‌صورت استانی اجرا می‌شود.
ملکی با بیان اینکه پنج برنامه استانی در آموزش و پرورش تعریف شده است، خاطرنشان کرد: در سال تحصیلی ۹۶ ـ ۹۵ برنامه‌ها در قالب موافقتنامه در استان‌ها به مرحله اجرا در می‌آید.
وی به اعزام مبلغان دانش‌آموزی در مناسبت‌های مختلف به مدارس در استان‌ها اشاره کرد و یادآور شد: توانمندسازی روحانیون شاغل در آموزش و پرورش دومین برنامه محسوب می‌شود زیرا تعدادی از روحانیون در استخدام رسمی آموزش و پرورش هستند و از ظرفیت آنها می‌توان به‌خوبی استفاده کرد.
دبیر ستاد همکاری‌های حوزه و آموزش و پرورش با اشاره به فعالیت‌های پژوهشی در مدارس، اظهار کرد: دیدار دانش‌آموزان با علما، فضلا و نخبگان حوزوی از برنامه‌های پیش‌بینی شده است.
ملکی از استقرار روحانیون در مدارس ویژه در استان‌ها خبر داد و گفت: اولویت استقرار روحانیون با مدارس شبانه‌روزی و استعدادهای درخشان است.

برای مشاهده اخبار فرهنگیان و معلمان اینجا کلیک کنید

[ منبع این خبر سایت ای استخدام می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال