پارسی جو پس از شرکت گوگل


پارسی جو بعد از گوگل

عکس پارسی جو پس از گوگل
دبیر شورای راهبری پروژه جویشگر بومی از وارد شدن کمیسیون مناسب تنظیم قوانین مرکز ملی اینترنت به سیاستگذاری خدمات و محتوای موتورهای جستجوی بومی با هدف حمایت از این برنامه های ملی، گزارش کرد.

علیرضا کمک در مکالمه با مهر، بیان داشت: پیشنهاد ارائه راهکار برای حمایت از موتورهای جستجوی بومی را با هدف سیاستگذاری خدمات و محتوای طرح جویشگر بومی، در کمیسیون مناسب تنظیم قوانین مرکز ملی اینترنت مطرح کرده ایم و در جلسات این کمیسیون درخصوص تدوین دستورالعملی برای روش های پشتیبانی ای از این طرح، بحث و تبادل نگاه انجام شد.

وی تاکید کرد: با توجه به این که موتورهای جستجوی ایرانی با غولی همچون گوگل برای رقابت مواجه هستند، ایجاد توان رقابت با این موتور جستجو، نیازمند حمایت همه جانبه دولت است. به همین علت پیشنهاد سیاستگذاری در حوزه خدمات و محتوای جویشگرهای بومی را به مرکز ملی اینترنت پیشنهاد کرده ایم.

کمک با بیان این که استقبال کاربران از موتورهای جویشگر بومی با شیب کند در حال ازدیاد و تحول است ادامه داد: برای تسریع در این روند، بحث حمایت از این پروژه در دستور کار قرار گرفته است. به این علت که این طرح ها نیازمند ایجاد یک مزیت مسابقه ای در بازار و دسترسی به منابع دولتی هستند.

دبیر شورای راهبری طرح جویشگر بومی گفت: با پیشنهادات اعلام شده در مرکز ملی اینترنت موافقت شده اما هنوز این پیشنهادات در قالب دستورالعمل، عملیاتی نشده است. با اینحال برآورد میشود که ظرف چندین ماه آینده این دستورالعمل عملیاتی شود.

سرپرست پژوهشکده تکنولوژی اطلاعات مرکز تحقیقات مخابرات ایران با بیان این که تا وقتی که کاربران از این نقشهای داخلی بهره نگیرند، نمی شود نقاط ضعف پروژه را بررسی و معایب را از بین برد، یکی از ملزومات اولیه طرح جویشگر بومی را استفاده سازمانهای دولتی از این پروژه برشمرد و تاکید کرد: در حال انجام مکاتبات اداری هستیم تا از سازمانها و ادارات دولتی و مدارس بخواهیم از موتورهای جستجوی بومی در امور خود بهره گیرند.

کمک با بیان این که برغم آن که هنوز حمایت ویژه ای از این پروژه ها نشده اما وارسیها براساس آزمونهای صورت گرفته نمایان میکند که برمبنای ۴ شاخص کارکردی از جمله جویشگر ویدئویی، نوشته ای، عکس و تصویری و صوتی، جویشگرهای داخلی در حال بهبود هستند.

وی ادامه داد: طبق تحقیقات صورت گرفته از سوی پژوهشگاه ارتباطات و تکنولوژی اطلاعات، جویشگر پارسی جو، رتبه دوم استفاده را پس از گوگل در ایران به دست آورده و پیش از جستجوگر بینگ قرار گرفته است. این آمار مربوط به استفاده مردم ایران زمین از جویشگر نوشته ای می شود و هرچند نسبت بهره گیری از این موتور جستجوی بومی یک به ۱۰۰ است اما با این حال از روند رو به رشد ابراز علاقه به این سرویس ماجرا دارد. در این رده بندی موتور جستجوی بینگ و موتور بومی یوز در رده های بعدی قرار دارند.

دبیر شورای راهبری جویشگر بومی در رابطه با استفاده کاربران ایرانی از موتورهای جستجوی داخلی گفت: هم اکنون موتور جستجوی پارسی جو روزانه بالغ بر ۶۰۰ هزار بازدید و حدود ۱۲۰ هزار پرس و جو دارد. در همین حال شمار بازدید موتورجستجوی یوز نیز روزانه بالغ بر ۱۰۰ هزار و شمار پرس وجوی روزانه آن بیش از ۶۰ هزار بار تخمین زده میشود.

_____________________

گردآوری از : دل انگيز خ.

تازه های علمی در بخش دانش و فناوری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

بود که لطف ازل رهنمون شود حافظ
««« »»»
وگرنه تا به ابد شرمسار خود باشم

پارسی جو پس از شرکت گوگل

TT / 110 — TP / 21%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال