واکنش مجلس به معرفی سلطانی فر (۶ عکس)


واکنش مجلس به معرفی سلطانی فر

سلطانی‌فر در حالی بار دیگر برای بر دوش انداختن ردای وزارت ورزش و جوانان به مجلس شناسانده شده که در مجلس نهم نمایندگان به وی اعتماد نکرده بودند.

عکس شماره ۱ ⇩

عکس   عکس العمل مجلس به معرفی پادشاه ای فر

سرزه به نقل از تسنیم خبر می دهد «پویا»، در انتها مهمانی تحلیف (۱۳ مرداد ماه ۹۲)، حجت الاسلام حسن روحانی ریاست جمهوری فهرست اسامی وزیران توصیه ای خود را به هیئت رئیسه مجلس ارائه کرد که در این فهرست مسعود پادشاه ای فر به عنوان وزیر ورزش و جوانان شناسانده شده بود.

اما پادشاه ای فر که به گزارش سرزه به نقل از حسن روحانی «کامپیوتر متحرک» است در نخستین نشست وارسی صلاحیت وزرای توصیه ای با ۱۱۷ رأی موافق در مقابل ۱۴۸ رأی مخالف و ۱۸ رأی ممتنع از مجموع ۲۸۳ رأی مأخوذه قادر نبود سکاندار وزرات منزلی شود که پیش از اخذ رأی اعتماد برخی از مدیران ورزشی پیشاپیش به وی این سمت را تبریک گفته بودند، شود.

اما پس از عدم رأی اعتماد وکلای ملت در مجلس نهم به پادشاه ای فر علل متعددی برای این موضوع گفته شد که از اصلی ترین آنها می توان به احتمال رابطه پادشاه ای فر با فرزندان آیت الله هاشمی رفسنجانی( یاسر و فائزه هاشمی) اشاره کرد.

حال حجت الاسلام حسن روحانی با گذشت بیش از هزار روز از آن نشست رأی اعتماد بار دیگر مسعود پادشاه ای فر که هم اکنون معاون ریاست جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و جهانگردی است را باردیگر برای به دوش انداختن ردای ورزش و جوانان راهی بهارستان می کند تا در نشست روز ۱۱ برج آبان قوه مقننه رأی اعتماد وکلای ملت برای تکیه زدن بر ریاست کرسی که در روزهای پیش محمود گودرزی بر آن تکیه زده بود را اخذ کند.

عکس شماره ۲ ⇩عکس   عکس العمل مجلس به معرفی پادشاه ای فر

برای کشف کردن پاسخ این سئوال که چرا در نشست روز ۲۴ مرداد ماه سال ۹۲ مسعود پادشاه ای فر قادر نبود رأی اعتماد وکلای ملت را کسب کند نیازمند بازگشت و بازخوانی اتفاقات آن روز پارلمان است که گوشه های از توضیحات مخالفان و موافقان و پادشاه ای فر و همچنین جوانب آن به شرح زیر بود:

نطق ضعیف و پاسداران ضعیف تر

در نشست رأی اعتماد صدای پادشاه ای فر هم ضعیف تر از آن است که دربین همهمه نمایندگان شنیده بشود. تن پایین صدایش هم مزید بر علت می شود.پیش از آن که پادشاه ای فر پشت تریبون قرار بگیرد، یکی از مدافعانش، گاف بزرگی می دهد. او قرار است از وزیر توصیه ای ورزش پاسداری کند و به همین خاطر بر آن میشود پادشاه ای فر را با مطلع ترین فرد حوزه ورزش قابل قیاس نمایان کند. اما این وسط یک غلط کوچولو رخ می دهد؛ مرد نماینده اسم فرد مطلع ورزش را از یاد میبرد:«مرد فردوس – فردوسی …» منظورش عادل فردوسی پور است!

*تقلای موافقان برای کسب رای اعتماد مجلس

عکس شماره ۳ ⇩عکس   عکس العمل مجلس به معرفی پادشاه ای فر

محمدرضا کاتب نماینده گرمسار در مجلس به عنوان نماینده موافق پادشاه ای فر وزیر توصیه ای ورزش اظهار کرد: یکی از مخالفان گفت مرد پادشاه ای فر کار سیاسی کرده، باید نقل بکنیم کسی که ۲۰ سال افتخار دارد در نظام ایران در سطح استانداری و معاونت استانداری کار مدیریت کلان کند و امروز دانش یاد گرفته دکترای مدیریت برنامه ریزی و توسعه است، آیا واقعا فقط کار سیاسی بلد است؟

کاتب ادامه داد: کسی که قادر بوده است ۲۰ سال افتخار مدیریت کلان سیاسی کشور را داشته باشد قادر نیست امروز اشرافیت در مسائل جوانان و ورزش داشته باشد؛ کسی که ۲۰ سال رئیس کمیسیون اجتماعی استانداری های سر تا سر کشور بوده و مسائل جوانان را به درستی رقم می زده آیا واقعا قادر نیست این مسئولیت را برعهده داشته باشد.

کاتب یادآور شد: تنها کسی که امروز پس از ۳۴ سال هم از لحاظ نگاه ای و علمی سابقه مدیریت دارد و در طول مدت ۲۰ سال هیچ وقت قانع به شرایط روز هم نبوده است و هم سابقه کلان مدیریت ورزش در مدت ۲ سال بوده است.

وی گفت: امیدواریم با این فعالیت پر ارزشی که مرد پادشاه ای فر در طول این مدت داشت و این علامت پایبندی و علاقه مندی وی به نظام ایران است که در همه دوره ها و همه عرصه ها در طول ۲۰ سال پذیرفت، به وی رأی داده شود؛ کسی که علامت افتخارش دوری از زیاده روی گرایی و سیاسی کاری در طول ۲۰ سال پس از انقلاب بوده است.

عبدالرضا عزیزی نماینده شیروان و رییس کمیسیون اجتماعی مجلس، به عنوان موافق وزیر توصیه ای ورزش و جوانان اظهار کرد: در اهمیت وزارت ورزش و جوانان همین بس که آیت الله روح الله خمینی و آیت الله سید علی خامنه ای ورزش را وظیفه الهی و کلید تندرستی نامیده اند و ورزشکاران و پهلوانان، به مولای متقیان علی (ع) تاسی و اقتدا می جویند.

عکس شماره ۴ ⇩عکس   عکس العمل مجلس به معرفی پادشاه ای فر

قاسم احمدی لاشکی در صحن علنی مجلس شورای اسلامی و در پشتیبانی از گزینه توصیه ای برای تصدی وزارت ورزش و جوانان گفت: من باور می‌ دارم باید وزیری پرکار در حوزه ورزش و جوانان حاضر باشد و از معرفی مرد پادشاه ای فر تشکر می کنم به این علت که فردی معرفی شد که سال ها در این عرصه تلاش خاصی را داشته است.

ناصر کاشانی نماینده مردمان زاهدان در مجلس نهم در موافقت با وزیر توصیه ای ورزش و جوانان، گفت: مرد پادشاه ای فر از داخل خانواده ورزش و با سوابق مدیریت کلان در تربیت اندامی است که دو سال معاونت اداری و مالی و قائم مقامی سازمان تربیت اندامی و ریاست هیأت شرکت تجهیز و توسعه اماکن ورزشی بوده است.

* انتقادی بر شایسته سالاری از نظر دولت روحانی

عکس شماره ۵ ⇩عکس   عکس العمل مجلس به معرفی پادشاه ای فر

حامد قادرمرزی نماینده مردمان دهلران در مجلس نهم در سخنانی به عنوان مخالف پادشاه ای فر وزیر توصیه ای ورزش و جوانان اظهار کرد: پیوسته دم از شایسته سالاری می زنیم اما باید آگاهی بداریم که مرد پادشاه ای فر که ۳۴ سال در این کشور خدمت کرده تنها ۳۲ سال در مناصب گوناگون وزارت کشور بوده است.

وی ادامه داد: وی فارغ التحصیل علوم سیاسی است و فوق لیسانس علوم سیاسی دارد، این همه فارغ التحصیل ورزشی در کشور داریم آیا واقعا حضور فردی با این تحصیلات در وزارت ورزش با شایسته سالاری هماهنگی دارد؟.آیا واقعا این که یک نفر که سوابقش استاندار و معاون امنیتی – سیاسی استاندار بوده و تخصص ورزشی ندارد، بیاید در رأس ورزش کشور قرار بگیرد، با شایسته سالاری هماهنگی دارد؟ انتصاب وی در وزارت ورزش عادلانه نیست و با تعادل هم خوانی ندارد.

نماینده دهلران در مجلس همچنین تصریح کرد: عرصه مدیریت ملی، عرصه شخص و حادثه نیست، نباید در این میان حادثه را بر برنامه و تدبیر ترجیح دهیم.

وی گفت: با مرد پادشاه ای فرد به لحاظ نبود تخصص و تجربه کارکرد در وزارت ورزش، مخالفم و امیدوارم امروز مجلس به دلیل شایسته سالاری به پادشاه ای فر رای ندهد.

سالار مرادی نماینده مردمان سنندج در مجلس نهم به عنوان نماینده مخالف پادشاه ای فر وزیر توصیه ای ورزش و جوانان، اظهار کرد: مرد پادشاه ای فر! آشنایی با سوابق سیاسی شما جدا از سال ۵۸ تا ۶۰ نمایان میکند که جنابعالی از سال ۶۱ تا ۸۸ در موضوعهای گوناگون وزارت کشور بوده اید، بر این اساس حضور شما در وزارت ورزش سایه سنگینی بر این وزارتخانه می گستراند و این پرسش مطرح می شود که آیا واقعا شما همچون روال مردمان از ورزش به عنوان پلکانی که برای دست کشف کردن به مناصب گوناگون بهره گرفته میشد، بهره میگیرید و این روال را ادامه می دهید؟

رجب رحمانی نماینده مردمان تاکستان در مجلس نهم در مخالفت با وزیر توصیه ای ورزش و جوانان گفت: وزیر توصیه ای ورزش چهره سیاسی است.

عثمان احمدی نماینده مردمان مهاباد در مجلس نهم در مخالفت با وزیر توصیه ای ورزش گفت: وی باید به ورزش همگانی توجه بیشتری داشته باشد.

اما پس از عدم رأی اعتماد وکلای ملت به پادشاه ای فر وی دلیل این موضوع را موضوعهای سیاسی آگاهی داشت و مجلس در آن دوره را بی در و پیکر خواند.

بیوگرافی پادشاه ای فر

عکس شماره ۶ ⇩عکس   عکس العمل مجلس به معرفی پادشاه ای فر

مسعود پادشاه ای فر (متولد ۱۳۳۸ در تهران)، سیاست مدار اصلاح طلب، معاون ریاست جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و جهانگردی، عضو غیرموظف هیئت مدیره سازمان ناحیه آزاد کیش، عضو پیشین فراکسیون اصلاح طلبان چهارمین دوره شورای اسلامی تهران بزرگ و از اعضای حزب اعتماد ملی است. وی معاون اسبق سازمان تربیت اندامی، قائم مقام مصطفی هاشمی طبا در وقت ریاست وی بر سازمان تربیت اندامی به مدت دو سال (در سال های ۱۳۷۴ و ۱۳۷۵) و همزمان معاونت اداری و مالی این سازمان، عضو هیئت علمی مرکز تحقیقات استراتژیک گردهمایی تشخیص مصلحت نظام بوده است.

پادشاه ای فر دارای مدرک کارشناسی ارشد علوم سیاسی است. وی عضو هیئت علمی مرکز تحقیقات استراتژیک گردهمایی تشخیص مصلحت نظام بوده و سابقه همکاری با حسن روحانی را داراست و به عنوان مسئول کمیته ورزش روحانی کار کرده است. پادشاه ای فر به عنوان نماینده مردمان تهران در شورای شهر نیز برگزیده شده است.

وی در دوره ای که تیم ملی ورزش فوتبال ایران به جام جهانی ۱۹۹۸ راه یافت و هنگامی که دولت اصلاحات جدید روی کار آمده بود، قائم مقام مصطفی هاشمی طبا شد.

لطفا نظر دهيد

گردآورنده: گلبانو غ.

سیاسی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

جز آستان توام در جهان پناهی نيست
««« »»»
سر مرا بجز اين در حواله گاهی نيست

واکنش مجلس به معرفی سلطانی فر (۶ عکس)

TT / 333 — TP / 23%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال