تقویت روحیه انقلابی در حوزه؛ تکلیفی بر عهده طلاب و اساتید / تلاش دشمن بی ثمر است؛ حوزه همچنان انقلابی می ماند


تقویت روحیه انقلابی در حوزه؛ تکلیفی بر عهده طلاب و اساتید / تلاش دشمن بی ثمر است؛ حوزه همچنان انقلابی می ماند

تنی چندین از طلاب جوان مدرسه علمیه معصومیه قم با تاکید بر اینکه بی شک تقویت روحیه انقلابی در حوزه، وظیفه ای بر عهده همه طلاب و اساتید حوزوی است، تصریح کردند: به یاری خدا، تلاش دشمن در تضعیف روحیه انقلابی حوزویان بی ثمر است و حوزه همچنان انقلابی باقی خواهد ماند.

تصویر و عکس تقویت روحیه انقلابی در حوزه؛ وظیفه ای بر عهده طلاب و اساتید / تلاش دشمن بی ثمر است؛ حوزه همچنان انقلابی می ماند

به اعلان سرزه و به نقل از خبرگزاری «حوزه»، چندماهی است که بعد از تاکیدات مکرر رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر لزوم تقویت روحیه انقلابی در حوزه های علمیه، جلسه ها و همایش هایی با عنوان " حوزه انقلابی " در برخی مدارس علمیه و نیز مراکز و نهادهای حوزوی به انجام رسانده میشود که بی شک تداوم آن ها در بوجود آیی و قوت کشف کردن صحبت حوزه انقلابی بسیار اثرگذار و سودمند خواهد بود.

از جمله این برنامه ها ، همایشی با عنوان حوزه انقلابی بود که چندین شب قبل با حضور و سخنرانی آیت الله العظمی اعرافی ، مدیر حوزه های علمیه به دستاویز آغاز فعالیت های بسیج مدرسه علمیه معصومیه در سال تحصیلی جدید در تالار همایش های این مدرسه به انجام رسانده شد.

در حاشیه این مهمانی فرصتی دست داد تا دیدگاه و نظرات طلاب جوان مدرسه معصومیه را راجع به بایسته ها و لزومهای حوزه انقلابی و به خصوص نقش طلاب و فضلای جوان در تحقق این امر جویا شویم که چکیده این مکالمه ها در ادامه می آید؛

نیازمند یک حرکت مداوم هستیم

بنیامین امیرسرخی، طلبه پایه دوم این مدرسه با اشاره به نقش مهم طلاب جوان در پیگیری مطالبه رهبر معظم انقلاب اسلامی گفت: گرچه در چندین ماه اخیر حرکت های خوبی درباره تقویت روحیه انقلابی در حوزه ها بوجود آمده اما این میزان به هیچ وجه کافی نیست و باید یک حرکت مداوم و هم افزایانه در همه سطوح حوزه در جهت تحقق منویات حضرت بوجود بیاید و از این جور برنامه ها پشتیبانی ضروری انجام شود.

وی اضافه کرد: به اعتقاد بنده باید از همین حرکت های به ظاهر کوچولو اما عمیق داخل حوزه ای ، کار را آغاز کنیم و به تدریج و مرحله به مرحله درپی نقشهای بزرگتر باشیم به این علت که چنانچه بتوانیم از داخل طلاب این روحیه انقلابی را تقویت کنیم قطعاً این بحث به همه مکان حوزه سرایت می کند و این جو و صحبت به خوبی شکل می گیرد که راه بقای ما و غلبه بر دشمن همین است که انقلابی باشیم و انقلابی بمانیم.

طلبه انقلابی هم تحصیل کن است و هم نگرانی مند

سید محمد علی حسینی نیز با بیان اینکه حوزه انقلابی و تقویت روحیه انقلابی امروز یک تکلیف برعهده همه ماست، گفت: متاسفانه برخی خواسته یا ناخواسته این شبهه را مطرح کرده و یا به آن دامن می زنند که طلبه انقلابی قادر نیست چندان در درس و بحث کامیاب باشد و حال آنکه روحیه انقلابی داشتن به هیچ وجه منافاتی با تلاش و مجاهدت در عرصه علمی و تحقیقی ندارد چه آنکه از اظهارات رهبر معظم انقلاب اسلامی به خوبی درمی کشف کنیم که اتفاقاً طلبه تحصیل کن و تلاش گر در عرصه علمی قادر نیست نسبت به وقایع کشور و اوضاع جهانی بی فرق باشد کما اینکه امروز بسیاری از طلاب ممتاز حوزه، خودشان سطح بالایی از روحیه و منش انقلابی دارند.

وی یاد آوری کرد: به هر حال نباید فراموش بکنیم که حوزه ما باید به گونه ای باشد که از دل آن، کسانی تربیت و پرورش باشند که حقیقتاً مایه آبروی اسلام باشند و بتوانند از اسلام انقلابی پاسداری کرده و اشکالات و شبهات وارده را به خوبی و با منطق دینی و انقلابی پاسخگو دهند ؛ خوشبختانه تا به حال هم این طور بوده اما باید روز جدید این وضع خوب تر شود به این علت که دشمنان ما روز جدید درپی قوی تر کردن خودشان هستند.

علت بقای انقلاب، حوزه انقلابی است

مرتضی منصوری ، طلبه پایه چهارم این مدرسه نیز با اشاره به فرازی از اظهارات رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر اینکه علت ایجاد انقلاب حوزه بوده و علت بقای آن نیز حوزه خواهد بود، ابراز داشت: البته مسلم است که منظور از حوزه آپارتمان و گلدسته و مناره و کتابخانه آن نیست بلکه اساس و محور حوزه همانا طلاب و فضلا و اساتید آن هستند که باید بیش از اقشار دیگر جامعه دارای روحیه انقلابی باشند و در این مسیر وجودی همه جانبه و توام با بصیرت برای پاسداری از انقلاب داشته باشند.

وی اضافه کرد: بی شک طلبه و استادی که خود انقلابی نباشد هیچ وقت قادر نیست جامعه و کشور را در مسیر انقلابی گریه کن یاری رساند و مروج فرهنگ و مکتب و اندیشه انقلابی باشد.

انقلابی ماندن سخت تر از انقلابی بودن است

منصوری همچنین با تاکید بر اینکه انقلابی ماندن بسیار سخت تر از انقلابی شدن و انقلابی بودن است، گفت: در واقع در شرایط کنونی که شاهد انواع مختلف فتنه ها هستیم، انقلابی ماندن جزو سخت ترین کارهاست و بنابر آن حدیث سرشناس که می فرماید افضل اعمال سخت ترین آن هاست، ما نیز می خواهیم با حفظ و تقویت روحیه انقلابی ، سخت ترین کارها را به انجام رسانده و به یاری خدای بلند مرتبه نه صرفاً در حرف و شعار بلکه در عمل جنگ جو راستگوای برای ولی فقیه وقتمان باشیم.

صادق رحمان پور، از دیگر طلاب پایه سوم نیز با اشاره به اینکه به لطف الهی و با وجود همه کینه توزی ها و توطئه های دشمنان، حوزه های علمیه همچنان دارای بالاترین سرمایه اجتماعی یعنی اعتماد مردمان هستند، تصریح کرد: در حال حاضر قاطبه مردمان ما انقلابی هستند و خواسته آن ها از مسئولان و به خصوص نهاد مقدس روحانیت همین است که در مسیر انقلابی گریه کن ثابت قدم باشد.

مواظب خطر ترویج سکولاریسم در حوزه باشیم

وی اضافه کرد: خدا را بسیار شاکریم که شاکله عمده حوزه های علمیه به پیروی از خط درخشان امام و شهدا و تبعیت از فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی، انقلابی است و در مسیر پاسداری از انقلاب اسلامی از هیچ کوششی فروگذار نمی کند، با این حال نباید از کید و مکر دشمنان و نقشهای نرم و نیمه نرم آن ها در جهت ترویج سکولاریسم در حوزه غافل شویم.

رحمان پور با اشاره به اینکه زمان شناسی و دشمن شناسی می طلبد که حوزه های علمیه و در راس آن ها حوزه علمیه قم بیش از هر زمان دیگری در تقویت روحیه انقلابی بکوشد، گفت: مردمان و جامعه به حوزه و علما و بزرگان نظر می کنند و چنانچه تا به حال مردمان ما انقلابی مانده اند و در تبعیت از ولایت، عزتمندانه و سرافراز درمقابل دشمن ایستاده اند به دلیل حوزه انقلابی و علما و مراجع انقلابی آن است.

وی تاکید کرد: اتفاقاً همین مساله هم دشمن را به شدت هراسان و عصبانی کرده و لذا آن ها از سال ها قبل برای تضعیف روحیه انقلابی در حوزه برنامه ریزی کرده اند، اما آگاهی بدارند که به درخواست و عنایت خدای بلند مرتبه، به اهداف شومشان نخواهند رسید و حوزه همچنان انقلابی باقی می ماند.

*******************

گردآوری از: آزيتا و.

حوزه در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

حافظ که هوس می‌کندش جام جهان بين
««« »»»
گو در نظر آصف جمشيد مکان باش

تقویت روحیه انقلابی در حوزه؛ تکلیفی بر عهده طلاب و اساتید / تلاش دشمن بی ثمر است؛ حوزه همچنان انقلابی می ماند

TT / 194 — TP / 17%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات