تقویت و توسعه مدارس علمیه شهرستان ها از نیاز های امروز جامعه است


تقویت و توسعه مدارس علمیه شهرستان ها از نیاز های امروز جامعه است

مدیر مدرسه علمیه امام جعفر راستگو(ع) طبس بر لزوم تقویت و توسعه مدارس علمیه شهرستان ها تاکید کرد.

تصویر و عکس تقویت و توسعه مدارس علمیه شهرستان ها از احتیاجهای امروز جامعه است

حجت الاسلام عباس محمد وقتی در مکالمه با خبرنگار «حوزه» در بیرجند، با اشاره به اینکه مدرسه امام راستگو(ع) شهرستان طبس زیر نگاه حوزه علمیه خراسان کار میکند، بیان داشت: در حال حاضر حدود ۵۰ طلبه در این مدرسه سرگرم به تحصیل هستند.

وی با اشاره به اینکه مدرسه علمیه امام راستگو(ع) شهرستان طبس در آپارتمانی قرار دارد که بیش از ۳۰ سال از ساخت آن می گذرد، یادآور شد: این بحث موجب پاره ای از معضلات شده است.

مدیر مدرسه علمیه امام جعفر راستگو(ع) طبس نو سازی مدرسه را، از سال ۶۳ به بعد آگاهی داشت و گفت: وارد شدنی و خروجی طلاب به این مدرسه دارای نوسان بوده و طبق رصد صورت گرفته از سال ۸۶، بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ نفر گردش طلبه داشته ایم.

حجت الاسلام محمدزمانی با بیان اینکه از سال ۸۷ به بعد، حالت طلاب در مدرسه امام راستگو(ع) شهرستان طبس تقریبا روند ثابتی داشته است، عنوان کرد: در مجموع، خروجی طلاب از این مدرسه پس از سال ۸۷ تا به حال،حدود ۴۰ نفر بوده است.

وی با بیان اینکه در مدرسه امام راستگو(ع) طبس درس و بحث تا پایه چهارم حضور دارد، تصریح کرد: طلبه های این مدرسه پس از اتمام پایه چهارم برای ادامه تحصیل عازم مشهد، قم وبیرجند می شوند.

مدیر مدرسه علمیه امام جعفر راستگو(ع) طبس در ادامه بر لزوم تقویت و توسعه مدارس علمیه شهرستان ها تاکید کرد و اضافه کرد: بخش قابل توجهی از طلاب این مدرسه مربوط به خارج از شهرستان طبس شامل شهرستان های بیرجند، سربیشه، کاشمر، عشق آباد، دیهوک، سرایان و روستاهای جوخواه، طردآباد، ده محمد هستند.

حجت الاسلام محمدزمانی ثانی، شمار طلاب وارد شدنی امسال مدرسه امام راستگو(ع) را ۱۳ نفر اعلام کرد و اضافه کرد: حدود ۱۱ طلبه دیگر نیز به صورت جابجایی ای در این مدرسه سرگرم به تحصیل هستند.

پایان پیام

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال