زاهدی: امیدوارم رئیس آینده سازمان سینمایی فکری برای بیکاری وحشتناک اهالی سینما داشته باشد/ سینمای ایران تنها به دنبال ارزان سازی است


حسن زاهدی صدابردار

سینماپرس: حسن زاهدی صدابردار سینمای ایران در پی استعفای علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: امیدوارم رئیس آینده سازمان سینمایی فکری برای بیکاری وحشتناک اهالی سینما داشته باشد متأسفانه طی سال های اخیر شرایط تولید در سینمای کشور به شدت دچار بحران شده و بسیاری از پیشکسوتان سینما خانه نشین شدند و مدیریت سینمای کشور هم هیچ گونه اهمیتی به آن ها نمی دهد!

برنده سیمرغ بلورین بهترین صدابرداری برای فیلم سینمایی «درباره الی» در گفتگو با خبرنگار سینماپرس افزود: من به عنوان یکی از پیشکسوتان سینما که سال های جوانی ام را برای رشد و ارتقای سینمای میهنم داده ام الآن از خانه نشینی رنج می برم و دچار بیماری افسردگی شده ام؛ نکته مهم اینجاست که بنده مشکل مالی ندارم اما بسیاری از همکاران بنده و سایر سینماگران در رشته های مختلف با وضعیت بسیار اسفباری روزگار می گذرانند و مدیران هم به طور مطلق آن ها را از یاد برده اند.

وی ادامه داد: شرایط زندگی بنده به گونه ای شده که حتی از دیدن روی فرزندانم هم خجالت می کشم چرا که زمانی مرتباً در پروژه های مختلف کار می کردم اما اکنون سال ها است که به دلیل بحران عجیب تولید در سینمای کشور خانه نشین شده ام و کسی حتی سراغی هم از ما نمی گیرد!

برنده سیمرغ بلورین بهترین صدابرداری برای فیلم سینمایی «پابرهنه در بهشت» خاطرنشان کرد: مدیران سینمایی باید آگاه باشند اگر امروز سینمای ایران حرفی برای گفتن دارد به دلیل حضور پیشکسوتان است؛ حسن زاهدی که همه جا از او به عنوان پیشکسوت صدای سینمای ایران یاد می شود الکی به این جایگاه نرسیده و مشقات و رنج های بسیاری دیده است و خون دل های بسیاری خورده!

زاهدی سپس ضمن انتقاد شدید به وضع کیفی آثار تولیدی در سینمای کشور گفت: سینمای ایران «چینی» شده و تنها به دنبال ارزان سازی است!؛ کیفیت دیگر در اکثر فیلم های تولید شده ما جایی ندارد و مدیران هم از کمی گرایی حمایت می کنند؛ تهیه کنندگان سینما نمی خواهند برای پیشکسوتان و حضورشان در آثار سینمایی پول خرج کنند و با آوردن چند جوان بی تجربه و ناآگاه سعی دارند تا فیلم هایی ارزان تولید کنند و همین امر باعث شده تا سینمای ما به قهقرا برود!

برنده سیمرغ بلورین بهترین صدابرداری برای فیلم سینمایی «زیر بام های شهر» در خاتمه این گفتگو گفت: امیدوارم هر شخصی قرار است بر مسند ریاست سازمان سینمایی در آینده تکیه بزند فردی دغدغه مند باشد و خود جزو یکی از سینماگران و اهالی سینما باشد تا دردها و رنج ها و مشکلات اهالی سینمای کشور را به خوبی درک کرده باشد؛ چرا که تجربه نشان داده تا فردی سختی و رنج نکشیده باشد نمی تواند از سختی و رنج دیگران آگاه باشد و امیدوارم که مدیر جدید سازمان سینمایی خود یکی از رنج کشیده و ستمدیده های حوزه سینما باشد تا شاید دردی از ما درمان کند!

[ منبع این خبر سایت سینما پرس می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال