وزارت صنعت به زودی اجازه قبل فروختن اتومبیل صادر میکند


وزارت صنعت به زودی مجوز پیش فروش خودرو صادر میکند

میثم رضایی با رد ادعای مطرح شده مبنی بر پلمب ۳۰۰ واحد صنفی پیش به فروش رسان خودرو در شهر تهران، بیان داشت: با استناد به اعلام اداره نظارت بر اماکن عمومی، در امسال و تا به حال کمتر از ۱۵ واحد صنفی فعال در حوزه لیزینگ خودرو و کمتر از ۵ واحد فعال در زمینه پیش به فروش رسان خودرو در شهر تهران پلمب شده است.

وی اضافه کرد: روز پیش سرپرست انجمن نمایشگاه داران شهر تهران مدعی شده بود که در ۲ تا ۳ ماهه گذشته، بیش از ۳۰۰ واحد صنفی در زمینه پیش به فروش رسان خودرو در شهر تهران پلمب شده‌اند که بعد از پیگیری از اداره نظارت بر اماکن عمومی، مشخص شد این ادعا از پایه و اساس کذب است.

وی ادامه داد: طبق این ادعا هم اکنون افزون بر ۱۰ هزار واحد صنفی زیرزمینی پیش به فروش رسان خودرو در شهر تهران فعالیت دارند در حالی که تنها حدود ۶۰ شرکت واردکننده بخش اختصاصی در شهر تهران سرگرم به کار واردات خودرو هستند و مشخص نیست مبنا و مرجع عدد اعلام شده، کدام است؟

وی تأکید کرد: متأسفانه این رقم و عدد در راستای رونق بخشیدن به کسب و کار برخی نمایشگاه‌های خودرو اعلام شده است.

رضایی با بیان این که این طوری خبرسازی های بی پایه و اساس هدفی جز تحریک و خرابی بازار خودرو را دنبال نمی کند، متذکر شد: اگه تخلفی در کشور و شهر تهران روی دهد و جرمی هم ثابت شود، هیچ شخص واقعی و حقوقی به جز مدعی العموم(دادستانی کشور یا شهر تهران) حق ندارد در این خصوص بیان نگاه داشته باشد و ادعای اعلام جرم کند.

به گزارش سرزه به نقل از سرپرست انجمن صنفی واردکنندگان خودرو، بحث نظارت بر پیش به فروش رسان خودرو بر عهده وزارت صنعت، معدن و تجارت و دو انجمن فعال در زمینه واردات خودرو بوده و از حیطه اختیارات سرپرست انجمن نمایشگاه داران خودرو شهر تهران خارج است.

وی یادآور شد: آمار ارائه شده در خصوص واحدهای زیرزمینی فقط با هدف خرابی ذهن مردمان نسبت به شرکت های پیش به فروش رسان خودرو اعلام شده است تا مردمان برای تهیه کرد خودرو صرفاً از طریق نمایشگاه های خودرو اقدام کنند، در حالی که مردمان برای تهیه کرد مایحتاج خود باید آزادانه بر آن بشوند و برگزند.

رضایی در انتها از اقدام خودروسازان و برخی واردکنندگان خودرو برای دریافت اجازه پیش به فروش رسان خودرو از وزارت صنعت، معدن و تجارت گزارش کرد و گفت: در این زمینه نیز وزارت صنعت، معدن و تجارت وعده مساعد داده است تا به زودی این شرکت‌ها تعیین وظیفه شوند، هر چندین که در شرایط فعلی هم سازمان ها و نهادهای بسیاری در کشور بر فعالیت و عملکرد این شرکت‌ها نظارت مستقیم و غیر مستقیم دارند.

__________________________________

تهیه و تدوین: پرهام ش.

خودرو در بخش دانش و فناوری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

حافظ ز خوبرويان بختت جز اين قدر نيست
««« »»»
گر نيستت رضايی حکم قضا بگردان

وزارت صنعت به زودی اجازه قبل فروختن اتومبیل صادر میکند

TT / 98 — TP / 23%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال