هایلوکس! پیکاپی که مانور پذیر نیست (۸ عکس)


هایلوکس! پیکاپی که مانور پذیر نیست

تویوتا هایلوکس به اندازه‌ی یک سوسک جان‌سخت است و این خودرو اغلب دربین سخت‌ترین چیزها برای کشتن قرار دارد! اما مانند این که عاقبت یک نقطه‌ضعف برای این سوپرتراک یافت شده است: مانورپذیری گریزان.

ما قبل از این دیده‌ایم که هایلوکس از انفجار ساختمان‌ها جان سلامت به در برده و مسافرتی به قطب شمال داشته است؛ اما تلاش کنید که تحول لاین رانندگی ناگهانی در سرعت ۶۰ کیلومتر در ساعت داشته باشید! ناگهان همه‌چیز ناامن به چشم خواهد خورد.

عکس شماره ۱ ⇩

عکس   هایلوکس! پیکاپی که مانور پذیر نیست

بازرسان مطمئنی خودروی سوئدی در Teknikens Värld “تست گوزن شمالی” را پسندند زیرا این چیزی است که رانندگان سوئدی پیوسته با آن دست به گریبان‌اند: گریختن از برخورد با گوزن در سرعت‌های بزرگراهی. خودروسازها از این تست متنفرند زیرا اعتدال خودرو را بسیار به هم می‌زند. ما طبیعتاً این تست را به همان علت پسندیم! اما برای نگاه کردن و درک این تست احتیاجی نیست در منطقه‌ای زیید که گوزن‌های وحشی وجود دارند. تنها کافی است تصور کنید که سریع ۶۰ کیلومتر در ساعت در حال رانندگی هستید و ناگهان چیزی روبروی شما سبز می‌شود. این مورد هنوز هم برای آگاهی داشتن واکنش ماشین های شما خوب خواهد بود.

به سال ۲۰۰۷ برگردیم. مرکز Teknikens Värld این خودرو را تست کرد و نتایج تراژدی انگیز مشابهی در سرعت ۶۰ کیلومتر در ساعت حاصل شد. تقریباً یک دهه‌ی بعد، نسخه‌ی تازه هایلوکس هنوز هم به‌طور وحشتناکی نزدیک است که چپ کند!

حالا با وجود این که سرعت ۶۰ کیلومتر در ساعت چندان سریع به نظر نمی‌رسد اما می‌توانید اثرات تحول سریع لاین رانندگی را بینید. این عمل دلهره زیادی به خودرو وارد می‌کند. مخصوصاً در رابطه با ماشینی نظیر یک تراک با مرکز ثقل بالاتر.

عکس   هایلوکس! پیکاپی که مانور پذیر نیست

البته در ویدئوی کامل انتشار داده شده شما می‌توانید ماشین های رم ۱۵۰۰، نیسان ناوارا، فولکس‌واگن آماروک، فورد رنجر، ایسوزو D-Max و میتسوبیشی تریتون را نگاه بکنید که در همین تست شرکت کرده و البته نتایج بسیار خوب تری به دست می‌آورند.

Teknikens Värld گزارش داده که تست‌های آن‌ها طبق مشخصات اعلامی کارخانه و با حداکثر ظرفیت بار اعلامی تراک ها صورت می‌گیرد. هایلوکس حاضر در تست وزن کمتری را حمل می‌کند زیرا اشخاص حاضر در خودرو سبب می‌شوند تا وزن خودرو بیش از مقدار مجاز باشد. طبق گفته‌ها این وزن زاید خود یک معضل است.

تست کننده‌ی Teknikens Värld روبن بورجسن می‌گوید:

چنانچه یک تراک با بار غیر قانونی در تست شرکت کند، سیستم تعلیق معضل خواهد داشت؛ اما من فکر می‌کنم که معضل به عدم سیستم‌های ضد اشتباه اش و چسبناکی لاستیک‌ها مربوط است.

مدیر تویوتا در سوئد قبلاً پاسخی مجلسی به Teknikens Värld ارائه کرده است:

بر پایه‌ی تمامی تست‌هایی که در وقت توسعه‌ی هایلوکس انجام شده، ما اطمینان می داریم که این خودرو ایمن است. آن‌گونه که ما فهمیده‌ایم شما تست مانورپذیری گریزان را روی چند پیکاپ انجام داده‌اید که هایلوکس نیز از آن جمله بوده است. شما به ما اطلاع داده‌اید که هایلوکس انتظارات را برآورده نکرده است. ما از نگاه کردن نتایج این تست سورپرایز شده‌ایم و مشاهدات شما را بسیار جدی می‌گیریم. هایلوکس به‌صورت مکرر طبق استاندارد ایزو ۳۸۸۸ تست‌های مانورپذیری گریزان را در وقت توسعه به انجام رسانده و با موفقیت این آزمون‌ها را به اتمام رسانده است. چند پارامتر فنی روی خروجی این تست اثر دارند بنابراین ما می‌خواهیم که پارامترهای دقیق تست شما را آگاهی بداریم.

هم‌اکنون چند هزار سیستم از هایلوکس ساخته شده از سال ۲۰۰۷ به بعد در جاده‌ها تردد می‌کنند و ما هیچ دعوتی را درباره‌ی چپ کردن‌های اپیدمیک مشاهده نکرده‌ایم. البته مشاهدات بازرسان سوئدی کاملاً هویدا است و به نظر می‌رسد که هایلوکس نسبت به تراک های دیگر به‌طور کامل پایداری خود را از دست می‌دهد.

عکس شماره ۲ ⇩عکس   هایلوکس! پیکاپی که مانور پذیر نیست

عکس شماره ۳ ⇩عکس   هایلوکس! پیکاپی که مانور پذیر نیست

عکس شماره ۴ ⇩عکس   هایلوکس! پیکاپی که مانور پذیر نیست

عکس شماره ۵ ⇩عکس   هایلوکس! پیکاپی که مانور پذیر نیست

عکس شماره ۶ ⇩عکس   هایلوکس! پیکاپی که مانور پذیر نیست

عکس شماره ۷ ⇩عکس   هایلوکس! پیکاپی که مانور پذیر نیست

عکس شماره ۸ ⇩عکس   هایلوکس! پیکاپی که مانور پذیر نیست

باید چشم انتظار ماند و دید که آیا واقعا تویوتا وقعی به نتایج و مشاهدات تست Teknikens Värld می‌نهد یا خیر اما شما حداقل می‌دانید که چنانچه با یک گوزن در جاده روبرو شدید خودرویتان چه عکس العملی خواهد داشت!

**************************

تهیه شده توسط: آبتين ی.

خودرو در بخش دانش و فناوری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

چو ذکر خير طلب می‌کنی سخن اين است
««« »»»
که در بهای سخن سيم و زر دريغ مدار

هایلوکس! پیکاپی که مانور پذیر نیست (۸ عکس)

TT / 101 — TP / 15%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال