چیدمان منزل دو خواهر در کویت؛ جلوه ای از روح برای زنان! (۱۱ عکس)


دکوراسیون خانه دو خواهر در کویت؛ جلوه ای از روح زنانه!

خوشگلی در سادگی است! نسل امروز بیشتر هوادار سبک مدرن در چیدمان است. این روزها اغلب جوان‌ها خانه‌هایی به روش اصیل را تجملاتی، پر زرق و برق و ناخوشایند می‌دانند.
وب‌سایت چیدانه: خوشگلی در سادگی است! نسل امروز بیشتر هوادار سبک مدرن در چیدمان است. این روزها اغلب جوان‌ها خانه‌هایی به روش اصیل را تجملاتی، پر زرق و برق و ناخوشایند می‌دانند. اما وقتی که با نمونه‌ای از سبک اصیل مواجه می‌شوید که با حضوری که سادگی سبک مدرن را ندارد ولی در طراحی آن از ابزارهای زیاد، اکسسوری‌های پر زرق و برق و گچبری‌های پر طمطراق بهره گرفته نشده باحال به نظر می‌رسد.

خانه‌ای که می‌بینید مربوط به خانواده دو خواهر آرتیست است که ساکن کویت هستند. طراحی این خانه بر عهده دختر خانواده، فاطمه موسوی است. او فارغ‌التحصیل رشته سازنده ای، دکوراتور و عکاس است. فریده موسوی، دختر دیگر خانواده کارشناس تغذیه است و به صورت حرفه‌ای آشپزی می‌کند. این دو خواهر آرتیست در مورد روند طراحی این خانه مطابق با روحیات اعضای خانواده‌شان می‌گویند. نقطه عطف طراحی این خانه حیاط سرپوشیده‌اش است که خوراک تابستان‌های گرم و خشک کویت است.

تصویر و عکس شماره ۱ ⇩
تصویر و عکس چیدمان خانه دو خواهر در کویت؛ جلوه ای از روح برای بانوان!

طراحی داخلی، مخلوطی از سبک‌های اصیل و feminine است؛ یعنی با ذوق و سلیقه برای بانوان طراحی شده. چنانچه بخواهم در یک جمله این سبک را توصیف کنم، می‌گویم باکلاس و ظریف با جلوه‌ای از روح برای بانوان.

تصویر و عکس شماره ۲ ⇩تصویر و عکس چیدمان خانه دو خواهر در کویت؛ جلوه ای از روح برای بانوان!

بیشترین فرا زمینی که در خانه از آن استفاده می‌کنیم طبقه همکف است که در این طبقه فضای نشیمن و رستوران خانوادگی قرار دارد. از طرفی به خاطر وسعت فضا قادر بودیم فرا زمینی را هم برای ‌مهمان انتخاب بکنیم.

وارد شدنی طبقه همکف به شکلی طراحی شده که تقریبا می‌توان همه فضای خانه را با یک نظر دید. به نگاه ام همین مساله صمیمت بیشتری در خانه ما بوجود آورده است.

هیچ خانه‌ای بدون قالی ایرانی تکمیل نمی‌شود. فرش‌های دستباف ایرانی سرشار از ذوق و هنر هستند. با توجه به دکور خانه، قالی را با طیف رنگی ملایم برگزیدیم تا به روش خانه‌مان بیاید و با وجود نقوش اصیل، روح ایرانی را به خانه‌مان آمپول زند.

تصویر و عکس شماره ۳ ⇩تصویر و عکس چیدمان خانه دو خواهر در کویت؛ جلوه ای از روح برای بانوان!

” مطبخ ما بیرون از فضای خانه و درون حیاط طراحی شده است. این فضا با یک حیاط کوچک و سرپوشیده به فضای داخلی وصل می‌شود. چون خواهرم فریده به آشپزی علاقه زیادی دارد و بیشتر وقت را آنجا می گذراند از نظر و ایده ی او برای طراحی حیاط و مطبخ بهره گرفته شده است که البته از پدرم هم برای اجرای این بخش از خانه مدد گرفتیم.”

تصویر و عکس شماره ۴ ⇩تصویر و عکس چیدمان خانه دو خواهر در کویت؛ جلوه ای از روح برای بانوان!

سه رنگ عمده که در طراحی خانه بهره گرفته شده، Off white(یکی از تنالیته‌های رنگ سفید) برای دیوار و پرده، صورتی چرک برای مبلمان و رنگ‌های براقی مانند طلایی برای اکسسوری‌هاست. هر سه طیف رنگی، روشن برگزیده شده؛ به خاطر این که هم فضا را دلباز‌تر و روشن‌تر نشان می‌دهد و هم این که کلیت خانه را خوشحال کرده و کسل‌کننده نیست؛ حین این که انرژی خوبی هم به مخاطب منتقل می‌کند. دلیل عمده انتخاب این رنگ‌ها این است که ما زمان زیادی از روز را در خانه هستیم و نمی‌خواستیم با انتخابی غلط خانه، خسته کننده به چشم بیاید. در نهایت این که رنگ‌ها مطابق با احساس درونی ما برگزیده شده است.

تصویر و عکس شماره ۵ ⇩تصویر و عکس چیدمان خانه دو خواهر در کویت؛ جلوه ای از روح برای بانوان!

چون رنگ دیوارها روشن است سعی شده با سبک گچبری ساده و اصیل، دیوارها در عین سادگی از یکنواختی بیرون رود. این روزها بیشتر جوان‌ها به سبک‌های مدرن گرایش پیدا کرده‌اند و سبک‌های پرزرق و برق اصیل را نمی‌پسندند؛ بنابراین سعی کردیم این را بگوییم که سبک اصیل فقط به معنای تزیینات و ابزارهای انبوه نیست بلکه می‌تواند با تزییناتی جزیی مانند گچبری‌های ساده، مبلمانی کم‌ابزار و. . . هم زیبا به چشم بیاید.

تصویر و عکس شماره ۶ ⇩تصویر و عکس چیدمان خانه دو خواهر در کویت؛ جلوه ای از روح برای بانوان!

اکسسوری ‌و کتاب‌ها را از آنتیک‌فروشی‌های کشورمان و بریتانیا خریده‌ایم.

تصویر و عکس شماره ۷ ⇩تصویر و عکس چیدمان خانه دو خواهر در کویت؛ جلوه ای از روح برای بانوان!

هیچ نوری جایگزین نور نرمال نمی‌شود. همه اعضای خانواده ما دل باخته نور نرمال هستند. پارچه پرده را جوری انتخاب کرده‌ایم تا نور نرمال روز به سادگی وارد فضای خانه شود؛ حین این که در تابستان‌های سوزان کویت از حرارت داده شدن و ورود نور مستقیم آفتاب پیش گیری شود. پرده عمده از جنس تافته و تور سفید زیر آن از جنس نانو است.

دلیل عمده سرپوشیده شدن قسمتی از حیاط، آب و هوای گرم کویت به خصوص در فصل گرماست. البته حسن دیگرش نزدیکی آن به مطبخ است که سبب شده حیاط به یک نشیمن خانوادگی کوچک مبدل شود.

تصویر و عکس شماره ۸ ⇩تصویر و عکس چیدمان خانه دو خواهر در کویت؛ جلوه ای از روح برای بانوان!

طراحی حیاط و گلخانه با دکور مطبخ هماهنگ است. می‌خواستیم بخش کوچولوای از طبیعت را کنارمان داشته باشیم؛ به همین دلیل این فضا انتخاب شد. البته اینجا در جوار همه موارد مثبتی که دارد ما را یاد حیاط خانه مادربزرگمان در کشورمان می‌اندازد.

تصویر و عکس شماره ۹ ⇩تصویر و عکس چیدمان خانه دو خواهر در کویت؛ جلوه ای از روح برای بانوان!

بشقاب‌های روی دیوار یادگاری‌هایی از مسافرت های گوناگون است. بیشتر این بشقاب‌ها عتیقه و قدیمی‌اند؛ به همین دلیل نمی‌توان از آنها بهره گرفت و در نتیجه خوب ترین کاربردشان دیوارکوب‌هایی دکوراتیو است.

تصویر و عکس شماره ۱۰ ⇩تصویر و عکس چیدمان خانه دو خواهر در کویت؛ جلوه ای از روح برای بانوان!

سبک مطبخ Vintage است؛ یعنی از کابینت‌ها و کاشی‌های سبک کهنه در طراحی آن بهره گرفته شده است همچنین این سبک مطبخ با لوازم جانبی کهنه و آنتیک دکور می‌شود. به خاطر این که کل خانواده ترکیب رنگ‌های روشن را می‌پسندیم برای کابینت‌ها، کاشی و پرده هم رنگ‌های روشن برگزیدیم.

با بهره گیری از چمن مصنوعی و انتخاب گل‌های گلخانه‌ای فرا زمینی صمیمی خلق شد. همچنین یک قناری داریم که با وجود آن، حس این فضا بسیار به طبیعت نزدیک‌تر می‌شود.
تصویر و عکس شماره ۱۱ ⇩تصویر و عکس چیدمان خانه دو خواهر در کویت؛ جلوه ای از روح برای بانوان!

**اگر پيشنهادى داريد در قسمت نظر بنويسيد**

گردآوری توسط: تورانبانو ض.

دکوراسیون و هنر در بخش خانه سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

ای دل گر از آن چاه زنخدان به درآيی
««« »»»
هر جا که روی زود پشيمان به درآيی

چیدمان منزل دو خواهر در کویت؛ جلوه ای از روح برای زنان! (۱۱ عکس)

TT / 292 — TP / 32%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال