حجم تامین مالی در بورس تهران از ۹ هزار میلیارد تومان عبور کرد/ جزییات افزایش سرمایه های ۵ سال اخیر


حجم تامین مالی در بورس تهران از ۹ هزار میلیارد تومان عبور کرد/ جزییات افزایش سرمایه های ۵ سال اخیر

خبرگزاری فارس: حجم تامین مالی در بورس شهر تهران از ۹ هزار میلیارد تومان عبور کرد/ جزییات ازدیاد سرمایه‌های ۵ سال اخیر

سرپرست اداره آمار و اطلاعات شرکت بورس اوراق پر بها شهر تهران گفت: از ابتدای امسال تاپایان ماه مهر حجم کل تامین مالی از طریق ازدیاد سرمایه از مکان مطالبات و آورده انتقادی و یا اندوخته‌ها و سود انباشته و صرف سهام به ۹ هزار میلیارد تومان رسیده است.

کیوان شیخی در مکالمه با خبرنگار بورس خبرگزاری فارس گفت: حجم تامین مالی انجام شده در بورس اوراق پر بها شهر تهران از ابتدای امسال تا انتها ماه مهر تنها از طریق ازدیاد سرمایه های پژوهشگر شده به رقم ۹ هزار و ۵۶ میلیارد و ۳۷ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان رسیده است.

شیخی اضافه کرد: از کل رقم مذکور مبلغ ۶ هزار و ۹۸۹ میلیارد و ۵۷۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان از طریق ازدیاد سرمایه از مکان مطالبات و آورده سهامداران بوده است. در عین حال مبلغ دو هزار و ۶۶ میلیارد و ۴۶۶ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان نیز از طریق ازدیاد سرمایه از مکان اندوخته ها و سود انباشته و همچنین صرف سهام پژوهشگر شده است.

این مقام مسئول با اشاره به آمار ۴ سال گذشته ازدیاد سرمایه شرکت های بورسی گفت: حجم تامین مالی از طریق ازدیاد سرمایه در بورس اوراق پر بها شهر تهران در سال ۹۴ در حالی به ۱۸ هزار و ۹۳۱ میلیارد و ۱۴۵ میلیون تومان رسید که از این رقم مبلغ ۱۰ هزار و ۳۸۲ میلیارد و ۱۶۰ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان از مکان مطالبات و آورده انتقادی و مبلغ ۸ هزار و ۵۴۸ میلیارد و ۹۸۴ میلیون و یکصد هزار تومان از مکان اندوخته ها و سود انباشته و یا صرف سهام تامین شده است.

وی اضافه کرد: حجم تامین مالی شرکت های بورسی در سال ۱۳۹۳ از ۲۰ هزار و ۷۶۳ میلیارد و ۴۷۸ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان فراتر نرفت که این رقم از مکان مطالبات و آورده انتقادی به مبلغ ۱۰ هزار و ۵۲۲ میلیارد و ۸۱۷ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان و از مکان اندوخته و سود انباشته و یا صرف سهام به مبلغ ۱۰ هزار و ۲۴۰ میلیارد و ۶۶۱ میلیون ۳۰۰ هزار تومان تامین مالی شده است.

شیخی به آمار تامین مالی شرکت های بورسی از طریق ازدیاد سرمایه در سال ۱۳۹۲ نیز اشاره کرد و اضافه کرد: در این دوره اما حجم ازدیاد سرمایه های پژوهشگر شده به ۱۵ هزار و ۸۸۶ میلیارد و ۱۲۷ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان رسید که از این رقم مبلغ ۷ هزار و ۳۲۷ میلیارد و ۶۱۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان از مکان مطالبات و آورده انتقادی و ۸ هزار و ۵۵۸ میلیارد و ۵۱۴ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان از مکان اندوخته ها و سود انباشته و همچنین صرف سهام تامین مالی شده است.

به گزارش سرزه به نقل از وی شرکت های بورسی در سال ۱۳۹۱ نیز در این بازار از طریق ازدیاد سرمایه قادر بوده بودند مبلغ ۵ هزار و ۷۵۱ میلیارد و ۷۰۹ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان به دست آورند که از رقم مبلغ ۳ هزار و ۱۹۷ میلیارد و ۹۲۳ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان از مکان مطالبات و آورده انتقادی سهامداران و مابقی از مکان اندوخته ها و سود انباشته و یا صرف سهام پژوهشگر شده است.

شیخی اضافه کرد: در نهایت این که در سال ۱۳۹۰ مبلغ ۷ هزار و ۵۲۴ میلیارد و ۱۷۸ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان از طریق بورس شهر تهران به منظور ازدیاد سرمایه تامین مالی شد که از این رقم مبلغ ۴ هزارو ۱۴۸ میلیارد و ۶۵۱ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان از مکان مطالبات و آورده انتقادی و همچنین مبلغ ۳ هزار و ۳۷۵ میلیارد و ۵۲۷ میلیون ۲۰۰ هزار تومان از مکان اندوخته ها و سود انباشته و صرف سهام تامین شده است.

——————————–

تهیه شده توسط: شاهين م.

اقتصادی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

دل به می دربند تا مردانه وار
««« »»»
گردن سالوس و تقوا بشکنی

حجم تامین مالی در بورس تهران از ۹ هزار میلیارد تومان عبور کرد/ جزییات افزایش سرمایه های ۵ سال اخیر

TT / 83 — TP / 14%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال