تذکر جدی: دختر و پسر دانشجو نباید به هم دست بدهند


فاطمه رحیمی کیان: « دست دادن دختر و پسر به هم که حدود شرعی را هم نقض می‌کند، ازجمله مواردی است که دانشجویان باید تذکر بگیرند.»

دانشجویان برای دست دادن تذکر می گیرند

فاطمه رحیمی کیان، معاون دانشجویی فرهنگی دانشکده پرستاری دانشگاه علوم پزشکی تهران می‌گوید: «پیش‌ازاین هم به شیوه‌های مختلف موضوع تفکیک جنسیتی دنبال می‌شد. برای مثال محل استراحت یا فضاهای بازی که دستگاه‌های ورزشی در آن قرار دارد را جدا کرده بودیم. تلاش ما این بوده که تا حدی که امکان دارد این فضاسازی رعایت شود. به‌خصوص برای دانشجویان خانم که می‌خواستند استراحت کنند، راحت باشند.

 

او توضیح می‌دهد: «برای جداسازی این فضا یک اتاق تربیت‌بدنی را به سالن غذاخوری اختصاص دادیم تا یکی محل صرف تغذیه دانشجویان خانم و دیگری محل تغذیه دانشجویان پسر باشد. منظور از سالن‌های غذاخوری آنجایی که محل نشستن دانشجویان است، نه جایی که محل خرید و تهیه غذا است.» به گفته معاون فرهنگی دانشجویی دانشکده پرستاری دانشگاه علوم پزشکی تهران این جداسازی فضا با نصب تابلویی مشخص‌شده تا دانشجویان رعایت کنند.

 

رحیمی کیان می‌گوید: «این تغییرات در بهمن یا اسفند سال گذشته در دانشکده اتفاق افتاده و موضوع جدیدی نیست. اما ازآنجاکه در شهریورماه سال جاری مجددا از دانشگاه به ما ابلاغ شد که بر فضاها بیشتر نظارت شود و از اقدامات انجام‌شده برای حسن نظارت بر فضاهای دانشگاهی گزارش عملکرد ارائه شود، بندی که مربوط به محل استراحت و استفاده از بوفه مربوط بود را به دانشجویان یادآوری کردیم.»

 

او در این مورد توضیح می‌دهد: «رعایت کردن فضاهای جداسازی شده از سوی دانشجویان بستگی به ساعات مختلف روز دارد. در ساعاتی که ازدحام دانشجویان زیاد است ممکن بود که این جداسازی رعایت نشود اما هم تابلو نصب‌کرده بودیم و هم از مسئولان بوفه درخواست کردیم که به دانشجویان تذکر دهند.»

 

او در پاسخ به این سوال که مصداق خطا چه خواهد بود، می‌گوید: «برحسب مورد فرق می‌کند. دست دادن دختر و پسر به هم که حدود شرعی را هم نقض می‌کند، ازجمله مواردی است که دانشجویان باید تذکر بگیرند.»

 

علی جعفریان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران نیز درمورد تفکیک جنسیتی در فضاهای استراحت و فراغت دانشجویان می‌گوید: «بایدی در کار نیست. ما همیشه تاکیدداریم که اگر جدا باشد بهتر است. بنابراین چیز جدیدی نیست و اگر شرایطی باشد که بتوان دختر و پسرها را از هم جدا کرد، بهتر است اما خب شرایط هم باید فراهم باشد.» جعفریان در پاسخ به این سوال که حتی فضای استراحت دانشجویان هم باید جدا شود، توضیح می‌دهد: «من از این جزئیات خبر ندارم و باید سوال کنم.»

 

منبع: روزنامه سپید

 

 

 

[ منبع این خبر سایت سیمرغ می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال