دولت طلب کارخانجات لبنی بابت شیر مدارس پارسال را نداده است/محصولات لبنی افزایش قیمت ندارد


دولت طلب کارخانجات لبنی بابت شیر مدارس پارسال را نداده است/محصولات لبنی افزایش قیمت ندارد

خبرگزاری فارس: دولت طلب کارخانجات لبنی بابت شیر مدارس پارسال را نداده است/محصولات لبنی ازدیاد نرخ ندارد

دبیر اجلاس صنایع لبنی گفت: دولت هنوز معوقات کارخانجات لبنی بابت شیر مدارس را از سال گذشته توجه نکرده و در صورت عقد معاهده با ما در عرض یک روز شیر را در تمام مدارس توزیع می‌کنیم.

مهدی باکری در مکالمه با خبرنگار کشاورزی خبرگزاری فارس، در رابطه با ازدیاد نرخ برخی محصولات لبنی در بازار با رد این بحث بیان داشت: طی وارسیهایی که از کارخانه های گوناگون صنایع لبنی داشته ایم، هیچ یک ازدیاد نرخ را تأیید نکردند و واحدهای بزرگ لبنی که ۷۰ درصد بازار را در اختیار دارند، تحول نرخ نداشته اند.

وی با اشاره به اعلان سرزه و به نقل از بانک مرکزی در رابطه با تحول نرخ محصولات لبنی نیز گفت: گزارش های بانک مرکزی تأیید می کند که ازدیاد نرخ سبد لبنیات صفر بوده است.

دبیر اجلاس صنایع لبنی در پاسخ به این که با گذشت ۴۰ روز از شروع مدارس همچنان خبری از توزیع شیر در مدارس نیست، گفت: دولت همچنان بدهی خود به کارخانه های لبنی بابت توزیع شیر مدارس از سال گذشته را توجه نکرده است و سال جاری هم مصوبه ای برای توزیع شیر در دولت بوده، اما همچنان در اجرا خبری نیست.

باکری از بیان تمایل این اجلاس برای عقد معاهده با دولت در راستای توزیع شیر بین مدارس گزارش کرد و گفت: همانگونه که در سبد کالایی به سرعت ۶ هزار تن پنیر را تحویل دادیم، قادر هستیم ظرف ۲۴ ساعت شیر را در تمام مدارس کشور توزیع کنیم، به شرط آن که دولت به قول هایش عمل کند.

وی همچنین از پیگیری مصوبه هیأت وزیران در رابطه با تشکیل زنجیره شیر گزارش کرد و گفت: این مصوبه در ماه تیر ابلاغ شد، تا ظرف ۶ ماه سامانه برقی یکپارچه ای برای فعالان زنجیره شیر تشکیل شود.

به گزارش سرزه به نقل از باکری، سبک این بحث در دست تهیه است، تا حدی که نرم افزار برقی آن نیز آماده شده و اکنون در مرحله آزمون نهایی قرار دارد.

باکری در پاسخ به این که واپسین حالت صادرات کارخانجاتی که اجازه صادرات لبنیات به کشور روسیه را گرفته اند، نیز به کجا رسید، گفت: هنوز قادر نبوده ایم در ابعاد تجاری بزرگ وارد بازار کشور روسیه شویم و ارسال محصولات در حد تریلی و نمونه است، تا روس ها تست و آزمون خود را به انجام رسانند.

*لطفا نظرات خود را در بخش نظر بنويسيد*

گردآوری توسط: آبتين ی.

اقتصادی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

ما بدين در نه پی حشمت و جاه آمده‌ايم
««« »»»
از بد حادثه اين جا به پناه آمده‌ايم

دولت طلب کارخانجات لبنی بابت شیر مدارس پارسال را نداده است/محصولات لبنی افزایش قیمت ندارد

TT / 93 — TP / 25%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال