سردیس شهید مدرس در منطقه 7 نصب می شود


 محمدعلی شعبانی با بیان اینکه نصب المان‌های شهری و کمک گرفتن از ابزارهایی نظیر تندیس، نور و رنگ در آذین بندی فضاهای شهری از مهم‌ترین عوامل برای ایجاد محیطی مفرح و بانشاط است، افزود: به منظور ترویج هویت ملی و فرهنگی تندیس  شخصیت‌های تاریخی اثرگذار و بزرگان، طراحی و در میادین یا چشم اندازهای مهم منطقه  نصب خواهد شد.
وی در ادامه تصریح کرد: یکی از مهمترین رسالتهای مدیریت شهری معرفی هرچه بیشتر مشاهیر به نسل جوان و نسلهای بعدی در قالب هنر شهری مرتبط است از همین رو اداره زیباسازی منطقه درصدد است تا از طریق تندیس، سردیس و نقش برجسته ها اقدام به معرفی مشاهير کند.
معاون شهردار منطقه 7  با اشاره به اینکه تندیس ها و نمادهای نصب شده در میدان های اصلی یک شهر می تواند بیانگر بخشی از فرهنگ، نماد و یا ویژگی های آن باشد، خاطرنشان کرد: تندیس ها به تدریج می توانند هویت منطقه ای و بومی هرمنطقه را شکل داده و به ویژه در حافظه شهروندان و زندگی روزمره آنان باقی بماند.
به گفته وی هنر شهری به طور عام و تندیس ها به طور خاص، بخشی از عناصر هویت بخش فضاهای جمعی به شمار می رود که در ساماندهی، معنا بخشی و تلطیف منظر شهری در حد خود تاثیر گذار هستند.
معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه 7 در پایان یادآور شد:  نوع ارتباطي كه بين مخاطب و اين سرديس ها برقرار مي شود مي تواند تا حدود زيادي معرف شخصيت آن هنرمند و عارف باشد و روحيات و منويات آن شخصيت را به نسل بعدي معرفي كند.

[ منبع این خبر سایت شما نیوز می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال