وقتی سفیر ایران از کنسرت علیزاده به وجد می آید+عکس


به گزارش جام جم آنلاین سفیر ایران در انگلیس در پست تازه خود در تلگرام درباره این کنسرت نوشت:

امشب لندن در یک شب به یاد ماندنی و پرخاطره میزبان استاد حسین علیزاده موسیقی دان، آهنگساز و نوازنده بزرگ موسیقی ایرانی بود. ایشان بهمراه سه نفر از اعضای گروه موسیقی خود قطعاتی بدیع را به اجرا گذاردند که بی شک از آثار ناب موسیقی ایرانی محسوب می شوند. جالب است که شهر لندن آخرین و 23 مین شهری بود که استاد علیزاده و گروه موسیقی وی در قالب یک تور موسیقی آثار خود را در آنجا اجرا می کردند. این گروه پیش از این، آثار خود را در 22 شهر مختلف جهان از آسیا، اروپا و آمریکای شمالی اجرا کرده بودند. بیان استاد شگفت آور بود که می فرمود که هیچیک از این اجراهای 23 گانه مشابه هم در نیامده است بلکه هر یک از دیگری متفاوت و ممتاز بوده است.

یکی از نکات برجسته این گروه عطوفت و همدلی بسیار نزدیکی بین اعضای گروه است که باعث پیوند عمیق روحی میان آنان نیز شده است. این حس عمیق روحی حتی فراتر از رابطه پدر و فرزندی خودِ استاد با صبا، فرزندش در گروه است که کمانچه را اینقدر استادانه مینوازد. وقتی استاد برنامه این شب آخر را به آقای بهروزیان نوازنده بربط خود اهدا نمودند، هر دو چنان در ابراز محبت به یکدیگر اشک ریختند که همه حاضران را عمیقا تحت تأثیر قراردادند.

با پایان این برنامه اعضای گروه پس از سفری طولانی به نزد خانواده های خود بر میگردند ولی خوشبختانه با اجرای این آثار تاثیری عمیق بر مردم گذاشته اند، مردمی که در اقصی نقاط جهان آثار این بزرگان را مستقیم و بطور زنده شنیده اند. علاوه بر ایرانیان بخش عمده ای از شنوندگان و مشتاقان این موسیقی از افراد غیر ایرانی هستند که توانسته اند بخوبی با این موسیقی پیوندی معنوی برقرار کنند. این خود نوید آینده ای درخشان تر برای موسیقی ایرانی را میدهد.
بله، موسیقی ایرانی دیگر جهانی شده است.

[ منبع این خبر سایت جام جم آنلاین می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال