نخست وزیر ایسلند استعفا داد


نخست وزیر ایسلند استعفا داد

خبرگزاری فارس: نخست‌وزیر ایسلند استعفا داد

به دنبال برگزاری رای گیری پارلمانی زودهنگام در ایسلند و ناکامی گروه‌های شرکت‌کننده در کسب اکثریت کرسی‌ها، نخست‌وزیر این کشور از سمت خود استعفا کرد.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد، به دنبال برگزاری رای گیری پارلمانی زودهنگام در ایسلند که هیچ گروهی در آن اکثریت کرسی ها را به دست نیاورد، رییس وزیران این کشور دیروز یکشنبه از سمت خود استعفا داد.

به گزارش خبرگزاری کشور فرانسه، «سیگوردور یوهانسون» رییس وزیران ایسلند بعد از ملاقات با ریاست جمهوری این کشور در مکالمه با خبرنگاران اعلام کرد: «طبق قانون اساسی، من خواست استعفای خود را تسلیم گودنی یوهانسون ریاست جمهوری ایسلند کردم و وی از من خواسته تا وقت تشکیل دولت تازه به کار خود ادامه دهم.»

براساس این گزارش، ایسلند روز یکشنبه وارد فاز چانه خانمی های شدید سیاسی شد و اتحاد چپ میانه و ائتلاف راست میانه هیچیک کامیاب به کسب اکثریت مطلق کرسی ها نشدند.

با افول محبوبیت حزب حاکم ایسلند به خاطر افشای اسناد پاناما، حزب اپوزیسیون «دزدان دریایی» قادر بود کرسی های خود را در پارلمان این کشور ۳ برابر کند.

حزب حاکم ایسلند بعد از افشای بی آبرویی مالی رییس وزیران به شدت محبوبیت خود را از دست داد.

جمهوری ایسلند شمالی ترین کشور اروپا و کشوری است جزیره ای در شمال اقیانوس اطلس. پایتخت و بزرگ ترین شهر آن ریکیاویک است.

— با تشکر از حسن انتخاب شما —

نگارش از : فرشاد ق.

بین المللی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

نثار روی تو هر برگ گل که در چمن است
««« »»»
فدای قد تو هر سروبن که بر لب جوست

نخست وزیر ایسلند استعفا داد

TT / 49 — TP / 22%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال