اطمینان بخشی آمانو به کشورهای عربی درباره برنامه هسته ای ایران


اطمینان بخشی آمانو به کشورهای عربی درباره برنامه هسته ای ایران

خبرگزاری فارس: اطمینان‌بخشی آمانو به کشورهای عربی درباره برنامه هسته‌ای کشورمان

دبیرکل آژانس بین‌المللی هسته ای در جلسه ای در دانشگاه کشور قطر که با بحث «توافق هسته‌ای کشورمان» به انجام رسانده شد، اطمینان‌خاطر داد برنامه هسته‌ای کشورمان مسالمت‌آمیز است.

به اعلان سرزه و به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، دانشگاه کشور قطر یکشنبه (دیروز) میزبان «یوکیو آمانو» دبیرکل آژانس بین‌المللی انرژی هسته ای برای بحث درباره برنامه و توافق هسته‌ای کشورمان بود و آمانو در این نشست بار دیگر به کشورهای عربی درباره برنامه‌ای هسته‌ای کشورمان اطمینان خاطر داد.

بر اساس گزارش «الشرق» کشور قطر، «درویش العمادی» سرپرست (بخش) استراتژی و توسعه (در دانشگاه کشور قطر) در این مهمانی اعلام کرد: این مهمانی در راستای یادداشت تفاهمی که میان دانشگاه کشور قطر با «کمیته ملی منع پخش سلاح» (در کشور قطر) در ماه می ۲۰۱۵ امضا شده، برگزار می‌شود.

«آمانو» در سخنرانی خود بر اهمیت بهره گیری از انرژی هسته‌ای در بخش‌های انرژی، پزشکی، تولید برق، برطرف کردن شوری آب دریا و غیره اشاره کرد. وی در خصوص «امنیت هسته‌ای» نیز نقل کرد: آژانس هسته ای نقش اهمیتی می داری در تقویت امنیت هسته‌ای و رصد هرگونه اقدامی برخلاف توافق‌های امضا شده یا هر خلاف دیگری در این زمینه از جمله «نشت هسته‌ای» دارد.

آمانو درباره توافق هسته‌ای کشورمان و ۵+۱ نقل کرد: « از سال ۲۰۰۳ آژانس در راستای حل بسیاری از معضلات مربوط به برنامه هسته‌ای کشورمان تلاش می‌کرد و از ژوئیه سال گذشته (۲۰۱۵) شاهد پیشرفت‌هایی مثبت در این زمینه بود که به امضای توافق کشورمان و ۵+۱ انجامید. این توافق ، مسالمت‌آمیز بودن برنامه هسته‌ای کشورمان را تضمین می‌کند و تاسیسات هسته‌ای کشورمان را تحت نظارت آژانس قرار می‌دهد تا مسالمت‌آمیز بودن آن را تایید کند. کشورمان (اجرای) این توافق را از ژوئن امسال شروع کرد.

**************************************

نگارنده : شكوفه ک.

بین المللی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

گوهر پاک تو از مدحت ما مستغنيست
««« »»»
فکر مشاطه چه با حسن خداداد کند

اطمینان بخشی آمانو به کشورهای عربی درباره برنامه هسته ای ایران

TT / 63 — TP / 23%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات