منابع رسمی فلسطین تعلیق کمک های عربستان به تشکیلات خودگردان را تائید کردند


منابع رسمی فلسطین تعلیق کمک های عربستان به تشکیلات خودگردان را تائید کردند

منابع مجلسی فلسطین گزارش دادند که کشور عربستان سعودی از حدود ۷ ماه پیش توجه کرد کمک‌های مالی به تشکیلات خودگردان فلسطین بر اساس تعهدات خود را به تعلیق درآورده است.

تصویر و عکس   منابع مجلسی فلسطین تعلیق مددهای کشور عربستان به تشکیلات خودگردان را تائید کردند

سرزه به نقل از خبر گزاری تسنیم خبر می دهد به نقل از خبرگزاری سما، «فرید غنام» مدیر کل اداره بودجه وزارت دارایی فلسطین در رام الله نقل کرد: کشور عربستان سعودی از حدود ۷ ماه پیش توجه کرد کمک هالی مالی ماهیانه به تشکیلات خودگردان به مبلغ ۱۴۰ میلیون دلار را به تعلیق درآورده است.

در همین ارتباط «نصر عبدالکریم» کارشناس اقتصادی فلسطین نقل کرد که هر گونه کمک مالی به خزانه تشکیلات خودگردان بیانگر «تعهد سیاسی» و پشتیبانی از حقوق فلسطینیان است به خصوص این که بیشتر مددهای جهانی با مواضع سیاسی ارتباط می دارد.

عبدالکریم در ادامه علل قطع مددهای مالی کشور عربستان سعودی به فلسطینیان را دو علت آگاهی داشت که عبارتند از: ۱- علل سیاسی به خصوص با توجه به تنش اخیر بین ریاض و رهبران فلسطینی۲- عوامل اقتصادی که ریشه آن به بحران مالی و اقتصادی بازمی گردد.

وی در ادامه به نقشهای ریاضتی کشور عربستان که اخیرا اعلام کرده است، اشاره کرد و نقل کرد که این کشور اخیرا به بازارهای جهانی متوسل شده و مبلغ ۱۷.۵ میلیارد دلار وام گرفته است تا کسری بودجه خود را جبران نماید که علت آن هم پایین آمدن بهای نفت و مشارکت این کشور در نبردهای ناحیه ای است.

وی درباره تاثیرات قطع مددهای مالی کشور عربستان به تشکیلات خودگردان فلسطین نیز بیان داشت: اثر چندانی نخواهد داشت، اگه این قطع کمک ها چندین سال قبل که اتکای تشکیلات خودگردان به این کمک ها ۵۰ درصد بود، پیش میامد در آن صورت تاثیرات زیادی بر خزانه تشکیلات خودگردان داشت اما اکنون این کمک ها ۱۵ درصد بودجه را تشکیل می دهند و بیشتر اتکای تشکیلات خودگردان بر درآمدهای مالیاتی و وام های بانکی است.

پیش از این «اوی ایسخاروف» تحلیلگر امور عربی در پایگاه اسرائیلی «WALLA» به نقل از منابع فلسطینی گزارش داد، توافق بین ریاض و رام الله بر ارائه مددهای مالی کشور عربستان به مبلغ ۲۰ میلیون دلار در ماه به تشکیلات خودگردان تاکید دارد اما کشور عربستان از ۶ ماه قبل بدون اطلاع به این تشکیلات تحویل مددهای مالی را به تعلیق درآورده است.

بر اساس این گزارش، تشکیلات خودگردان علت این مسئله را از مسئولان سعودی جویا شده اما آنها نادیده گرفته و از پاسخ دادن طفره رفته اند.

-با تشکر از انتخاب شما کاربر عزيز-

نگارنده: سپند ا.

بین المللی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

محمل جانان ببوس آن گه به زاری عرضه دار
««« »»»
کز فراقت سوختم ای مهربان فرياد رس

منابع رسمی فلسطین تعلیق کمک های عربستان به تشکیلات خودگردان را تائید کردند

TT / 74 — TP / 19%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال