تامین مالی ۱۰ هزار نیروی مسلح، درخواست رهبران کابل از قطر برای انحصار قدرت


تامین مالی ۱۰ هزار نیروی مسلح، درخواست رهبران کابل از قطر برای انحصار قدرت

رئیس سابق کمیسیون رای گیری کشور افغانستان از مددهای کشور قطر برای تشکیل نیروی ده هزار نفری مسلح پشتیبان قصر رئیس جمهور کشور افغانستان بمنظور انحصار توانایی پرده برداشت.

عکس   تامین مالی ۱۰ هزار نیروی مسلح، خواست رهبران کابل از کشور قطر برای انحصار توانایی

به اعلان سرزه و به نقل از دفتر ناحیه ای خبرگزاری تسنیم، «فضل احمد معنوی» در مکالمه با «آریانا نیوز» درباره انحصار طلبی در دولت کشور افغانستان اظهارداشت که اختلاف ها و قوم گرایی حتی در داخل ارگ هم نفوذ کرده است و ارگ نشینان برای انحصار توانایی به دامن قطری ها رو کرده اند.

وی مدعی شد که قصر رئیس جمهور کشور افغانستان از ایالات متحده تقاضای حقوق ده هزار نفر را کرده بود تا در تشکیلات فرماندهی تامین امنیت شهری ارتش (گارنیزیون) در مقر رئیس جمهور نیروهای مسلحی را ایجاد کنند اما با مخالفت واشنگتن روبرو شد.

معنوی در ادامه بیان داشت که بعد از مخالفت ایالات متحده این تقاضا به بریتانیا ارجاع شد اما این بار هم مقامات شهر لندن پاسخ رد دادند، اما ظاهرا قطری ها به این توصیه پاسخ مثبت داده اند.

رئیس سابق کمیسیون رای گیری کشور افغانستان بیان داشت: این تاکتیک ها توسط قصر رئیس دولت کشور افغانستان به این دلیل مطرح می شود که مقامات دولت پی برده اند که دیگر در نزد مردمان هیچ محبوبیتی ندارند و بایستی به یک شکلی به اوضاع خود سامان دهند.

وی اضافه کرد که این شیوه های سیاسی را به آسیب مردمان و حکومت است و باید دیگر جناح ها خود را از دولت بیرون بکشند تا به حاشیه رانندگی نشوند.

معنوی همچنین تصریح کرد که اختلافهای درونی در حکومت وحدت ملی به خاطر برخی تعصبات قومی ازدیاد یافته است که زنگ خطری برای کشور افغانستان است.

مقام افغان به رهبران حکومت کابل گفت که خوب تر است به جای این زدو بندهای داخلی به فکر اجرای تعهداتی که به مردمان داده اید، باشید.

رئیس سابق کمیسیون رای گیری کشور افغانستان اظهارداشت که مسائل قومی یک امیتازگیری است و کسانی که در داخل حکومت کارتی برای بازی ندارند، تصور می کنند که فاقد هویت شده اند و درمیان مردمان دیگر جایگاهی ندارند بنابراین ترفندی جز وارد شدن به مباحث قومی ندارند.

معنوی یاد آوری کرد که یک شمار از هویت خود به ائتلاف ها راه یافته اند، مثلا ژنرال رفیقم معاون نخست رئیس جمهور کشور افغانستان هویدا است که پایگاه مردمی اش کجا است به همین دلیل اشرف غنی به دنبالش گشت و با همه اختلافاتی که داشت او را در جوار خود گنجاند.

در هفته های اخیر نقد ها علیه حکومت وحدت ملی از داخل و بیرون این حکومت ازدیاد یافته است و گهگاهی با عکس العملهای قصر رئیس جمهور کشور افغانستان روبرو شده است.

*******************

تهیه شده توسط: سيامك ع.

بین المللی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

من و باد صبا مسکين دو سرگردان بی‌حاصل
««« »»»
من از افسون چشمت مست و او از بوی گيسويت

تامین مالی ۱۰ هزار نیروی مسلح، درخواست رهبران کابل از قطر برای انحصار قدرت

TT / 125 — TP / 30%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال