ترشی بادمجان معده پُر


ترشی بادمجان شکم پُر

تصویر و عکس ترشی بادمجان شکم پُر

ترشی بادمجان، یکی از ترشی هایی است که طرفداران بسیاری دارد. این ترشی طعم دار به راحتی آماده می شود و یک یا دو روز پس از تهیه قابل مصرف است.

ترشی بادمجان، یکی از ترشی هایی است که طرفداران بسیاری دارد. این ترشی طعم دار به راحتی آماده می شود و یک یا دو روز پس از تهیه قابل مصرف است.

مواد ضروری:

بادمجان ۱ کیلوگرم

هویج ۳ عدد

پیاز ۴ عدد

سیر ۵ حبه

فلفل دلمه ای سبز ۳ عدد

سرکه به میزان ضروری

نمک ۱ قاشق چایخوری

فلفل به میزان دلخواه

نعنا خشک ۲ قاشق غذا خوری

شیوه پخت:

۱. بادمجان ها را بشویید و کلاهک آنها را بگیرید. ضروری نیست سر بادمجان را کامل جدا کنید ، فقط قسمتهای زاید آن را ببرید.همچنین احتیاجی به گرفتن پوست بادمجان ها نیست. با یک چاقوی تیز روی بادمجان ها یک شکافی طولی بوجود آورید. دقت کنید تا حدی شکاف دهید که پوست بادمجان از پشت پاره نشود.

۲. بادمجان ها را در یک قابلمه آب گذارید و روی حرارت قرار بدهید تا به جوش بیاید. از هنگامیکه آب به جوش آمد به مدت ۵-۱۰ مجوز دهید کمی طبخ بکنند( بسته یه نوع بادمجان و درشت یا ریز بودن آن این وقت قادر هست متغیر باشد). بادمجان ها در حدی باید طبخ بکنند که فقط کمی نرم شوند. اگه بیش از اندازه در آب بجوشند وا می روند و خوشگلی ترشی کاهش داده میشود.

۳. سپس بادمجان ها را در صافی ریخته و مجوز دهید تا آب آن کاملا گرفته شود. قادر هستید یک سینی یا بشقاب روی بادمجان ها گذارید و یک جسم سنگین روی آن قرار بدهید تا تحت فشار آب بادمجان ها کاملا و با سرعت تر گرفته شود ( البته وزن جسم سنگین نباید در حدی باشد که بادمجان ها را له کند!)

۴. هویج را به صورت حین های نازک خوبش بزنید. پیاز را ریز تهیه کند کنید. فلفل دلمه ای را به قطعات دلخواه تهیه کند کنید( خوب تر است خوبش های فلفل دلمه ای درشت تر باشد تا در ترشی نگاه شود و رنگ سبز آن سبب جلوه بیشتر ترشی شود). پوست سیرها را نیز گرفته و بصورت نگینی تهیه کند کنید.

۵. در کاسه ای هویج، پیاز،سیر ، فلفل دلمه ای، نعنا، نمک و فلفل را با همدیگر ترکیب نمایید. درون شکم هر بادمجان مقداری از مخلوط مواد تهیه کند شده بریزید. بادمجان ها را کمی فشار دهید تا دو لبه کمی بهم نزدیک شوند و مواد درون آن به بیرون نریزد.

۶. سپس آن ها را در ظرف بچینید بطوریکه شکاف بادمجان ها به سمت بالا باشد. سرکه را به آن افزایید، تا حدی سرکه بریزید که روی بادمجان ها را پنهان بکند( بسته به نوع ظرفی که برگزیدید مقدار سرکه قادر هست کم و بالا برده شود). در ظرف را استوار ببندید و در مکان سرد نگهداری کنید. ترشی بادمجان شکم پر معمولا پس از ۷ الی ۱۰ روز قابل خوردن است و جا می افتد.

مورد: برای تهیه این ترشی بادمجان هایی را برگزید که بدون تخم و پوست سیاه باشند. بادمجان هایی که پوست بنفش دارند طعم خوبی ندارند و معمولا تلخ یا تند می باشند. خوب تر است از بادمجان هایی بهره گیرید که کمی تپل و گوشتی باشند. اگه بادمجان ها زیادی نازک و قلمی باشند امکان می دارد مواد درون آن به بیرون بریزد و ترشی شما نازیبا شود.

****با تشکر از حسن انتخاب شما****

نگارش از: درسا ز.

سس ، مربا و ترشی در بخش آشپزی سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

جلوه‌ای کرد رخت ديد ملک عشق نداشت
««« »»»
عين آتش شد از اين غيرت و بر آدم زد

ترشی بادمجان معده پُر

TT / 110 — TP / 20%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال