عامل اصلی جابجایی مریضی های آمیزشی زنان می باشند یا مردان؟


عامل اصلی انتقال بیماری های آمیزشی خانم ها هستند یا آقایان؟


تصویر و عکس عامل عمده جابجایی بیماری های آمیزشی زنها هستند یا مردان؟

عامل عمده جابجایی بیماری های آمیزشی در جامعه زنها هستند، چون یک خانم چنانچه در مواجهه با یک بیماری آمیزشی قرار گیرد، احتمال اینکه مبتلا شود بیشتر از مردان است و قادر هست بدون نشانه نیز باشد. در نتیجه چنانچه معالجه نشود سبب جابجایی بیماری در جامعه می شود.

بیماری های آمیزشی (STD)

به مریضیهایی که از طریق روابط سکسی رسانده میشوند آمیزشی می گویند. این بیماری ها قادر هستند از طریق همه راهکارهای آمیزش رسانده شوند. برای بیماری های آمیزشی دو نوع جلو گیری حضور دارد. جلو گیری اولیه که از طریق تعلیم است و جلو گیری ثانویه که با تشخیص بموقع و معالجه عالی شخص مبتلا انجام می شود و از گسترش آن هم در جامعه پیش گیری می کند.

باید آگاهی بدارید عامل عمده جابجایی بیماری های آمیزشی در جامعه زنها هستند، چون یک خانم چنانچه در مواجهه با یک بیماری آمیزشی قرار گیرد، احتمال اینکه مبتلا شود بیشتر از مردان است و قادر هست بدون نشانه نیز باشد. در نتیجه چنانچه معالجه نشود سبب جابجایی بیماری در جامعه می شود.

پیامد بیماری های آمیزشی برای زنها

پیامد بیماری های آمیزشی در زنها، عفونت لگنی و درپی آن بارداری خارج رحمی یا ناباروری است که متأسفانه معالجه بیماری آمیزشی سبب برگشت توانایی باروری زن نخواهد شد.

بیماری های آمیزشی (STD)

به طور کل بیماری های آمیزشی (STD) را به دو دسته بزرگ قابل معالجه و غیرقابل معالجه تقسیم می کنند. طبق آمار سازمان بهداشت بین المللی سالانه ۳۳۳ میلیون نکته تازه بیماری آمیزشی قابل معالجه (سیفیلیس، سوزاک، کلامیدیا و تریکومونا) در جهان پیش مییاید. به واژه ای از هر ۲۰ فرد جوان یک نفر در سال به بیماری های آمیزشی قابل معالجه مبتلا می شوند (در این آمار بیماری های آمیزشی ویروسی مانند ایدز کنار قرار داده شده اند).

سه دهه پیش، رایجترین بیماری آمیزشی، سوزاک و دو دهه پیش رایجترین بیماری آمیزشی عفونت با کلامیدیا بود؛ ولی در حال حاضر رایجترین بیماری آمیزشی عفونت با دو نوع ویروس پاپیلوم انسانی و ویروس هرپس یا همان زوناست. البته این آمارها مربوط به کل جهان هستند. در بعضی نقاط جهان رایجترین نوع بیماری آمیزشی فرق می دارد. در عین حال بیش از ۳۰ نوع بیماری آمیزشی حضور دارد که رایجترین آنها در چهار گروه طبقه بندی می شوند:

رایجترین بیماری های آمیزشی:

باکتریایی:

شامل سوزاک، سیفلیس، کلامیدیا، گرانولوم مغبنی و شانکر

قارچی:

شامل کاندیدیاز

ویروسی:

شامل هپاتیت، هرپس سیمپلکس یا همان زونا، ایدز، ویروس پاپیلوم انسانی و مولوسکوم کونتاگیوزوم که به صورت زگیل های ریز نمایان ساخته میشود.

انگل ها:

شامل شپش منطقه تناسلی و جرب

جلو گیری از بیماری های آمیزشی

– خوب ترین روش جلو گیری از بیماری های آمیزشی اجتناب از تماس با فرد ناپاک و تمامی مایعات نرمال اندام او حتی بزاق دهان است.

-استفاده درست از کاندوم هم خطر ابتلا را خیلی کاهش میدهد، ولی بعضی از بیماری ها با حضور بهره گیری از کاندوم قابل سرایت هستند.

– البته در صورت ضرورت می توان برای تشخیص مبتلا بودن فرد به بیماری آمیزشی از تست های آزمایشگاهی مربوط بهره گرفت.باید توجه داشت بسیاری از عفونت ها بلافاصله بعد از ابتلا قابل تشخیص نیستند، بنابراین باید یک مدت وقت عالی مجوز داد تا تست مربوط مثبت شود. حتی بعضی بیماری های آمیزشی مانند ویروس پاپیلوم انسانی را امکان می دارد قادر نباش با امتحانات دقیق شناسایی کرد.

– یکی دیگر از راهکارهای جلو گیری بهره گیری از واکسن است. بعضی از بیماری های آمیزشی ویروسی مانند هپاتیت، هرپس سیمپلکس و شماری از گونه های ویروس پاپیلوم انسانی نیز واکسن تٲثیرگذار دارند.

دکتر محمدرضا صفری نژاد / جراح و متخصص بیماری های کلیه و مجاری ادراری

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال