بازداشت 13 نفر از روزنامه‌ نگاران جمهوریت


نیروهای پلیس ترکیه در عملیاتی ۱۳ نفر از روزنامه نگاران و مدیران ارشد روزنامه‌ جمهوریت، یکی از بزرگترین روزنامه‌های منتقد دولت را بازداشت کردند.

۱۳ نفر از روزنامه نگاران و مدیران ارشد روزنامه‌ جمهوریت بازداشت شدند

 
نیروهای پلیس ترکیه در عملیاتی ۱۳ نفر از روزنامه نگاران و مدیران ارشد روزنامه‌ جمهوریت، یکی از بزرگترین روزنامه‌های منتقد دولت را بازداشت کردند. در میان بازداشت شدگان، مراد صابونجو، یکی از سردبیران ارشد این روزنامه حضور داشت. طی این عملیات خانه برخی از روزنامه نگاران و سردبیران مورد تفتیش و تفحص قرار گرفت. همچنین حکم دستگیری جان دوندار که به هنگام انجام عملیات در خارج از کشور به سر می‌برد، صادر شد.

وی چندی پیش پس از تحمل چندین ماه زندان، به طور موقت آزاد شده بود. دوندار به همراه "اردم گل" به اتهام افشای اسرار دولتی به زندان محکوم شدند.

براساس اعلام دادستان کل، این عملیات و بازداشت تعدادی از روزنامه نگاران و سردبیران روزنامه جمهوریت به دلیل انتشار مطالبی در حمایت از گروه تروریستی پ ک ک و همچنین بیان مطالبی در راستای صحت گذاری بر مشروعیت کودتای ۱۵ ژوئیه در ترکیه انجام گرفته است. پس از وقوع این حادثه، کمال قلیچدار اوغلو، رهبر حزب مردم جمهوری خواه ترکیه در واکنش به این عملیات در گفت‌وگوی تلفنی با مسئولان روزنامه گفت: در کنار یکدیگر مبارزه خواهیم کرد.
 
منبع: خبرگزاری ایسنا
 
 [ منبع این خبر سایت سیمرغ می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال