شیوه های کاربردی عکاسی با تلفن همراه به صورت حرفه ای (۱۱ عکس)


ترفندهای کاربردی عکاسی با موبایل به صورت حرفه ای

عکس شماره ۱ ⇩

عکس شیوه های کاربردی عکاسی با موبایل به صورت حرفه ای

شیوه های کاربردی عکاسی با موبایل به صورت حرفه ای

اکنون روی دوربین موبایل ها به دلیل استفاده گسترده مردمان،حساسیت زیادی است اما باید آگاهی بداریم که شیوه های عکاسی هم در گرفتن عکس خوب مؤثر است. به تازگی در رابطه با عکاسی با گوشی همراه گفتمانی با یکی از دوستانم داشتم. او نقل میکرد این روزها از هر کسی سؤال میکنم به چه صورت با گوشی همراهم عکس های بهتری بگیرم

آغاز به فلسفه بافی می کند و حرف های قلنبه سلمبه ای می زند که بجای این که علاقه مندم کند کاملا نا امیدم می کند. به چه دلیل هیچ کس یک راه ساده برای گرفتن عکس های بهتر نمیشناساند؟ من نپسندم حرف های گنده گنده بشنوم و یا نام تکنیک هایی که یک عکاس در کلاس ها یاد گرفته را حفظ کنم.

من هم که در تمام این مدت هاج و واج نگاهش می کردم پس از کمی مکث دست روی شانه اش قرار دادم و گفتم نگران نباش اینطورها هم که نقل کردی سفت نیست. او حالا عکس های خیلی بهتری می گیرد و می خواهم امروز مواردی را که به رفیقم آموختم به شما نیز یاد بگیرم تا به کار گیرید.

همه چیز به نور مربوط می شود

عکس شماره ۲ ⇩عکس شیوه های کاربردی عکاسی با موبایل به صورت حرفه ای

این حقیقت دارد، نور اهمیت بسیار بالا در عکاسی و مخصوصا عکاسی با موبایل دارد.

نور چیزی است که به یک عکس یاری میرساند تصویر و عکسی عالی شود. سایه ای که خورشید روی اشیا به حضور می آورد را نگاه بکنید. انعکاس نور حاصل از آپارتمان را انتخاب بکنید. در طول ساعات طلایی ( به مدت وقت لغزش پس از طلوع آفتاب و پیش از غروب آفتاب می گویند ) تمرین کنید. نگاه بکنید به چه صورت نور از یک پنجره به داخل اطاق می آید. عکس گرفتن در این ساعات را حتما آزمایید شگفت انگیز است.

گوشی همراه قدرتمندی بالایی در عکاسی با نور کم ندارد. این را به دلیل بسپارید گوشی همراهتان خوب ترین عملکرد خود را زیر نور مناسب می تواند ارائه کند.

با پاهایتان زوم کنید

عکس شماره ۳ ⇩عکس شیوه های کاربردی عکاسی با موبایل به صورت حرفه ای

لطفا به هیچ عنوان با گوشی خود زوم نکنید، خالصانه از طرف رفیقتان.

به نظر من نخستین گام در مسیر گرفتن یک عکس بد با گوشی همراه این است که از زوم بهره گیرید. اگه می خواهید روی چیزی زوم کنید از پاهای خود بهره گیرید چندین قدم پیش بروید.قادر هستم درباره دستگاه زوم گوشی های همراه کلی فلسفه بافی کنم اما همینقدر آگاهی بدارید کافی است: از زوم به هیچ وجه بهره نگیرید.

دستتان را تکان دهید، نه گوشی را

عکس شماره ۴ ⇩عکس شیوه های کاربردی عکاسی با موبایل به صورت حرفه ای

 به اعلان سرزه و به نقل از پارس ناز لرزش دوربین در حال عکس گرفتن حتی با دوربین های بزرگ نیز بسیاری اوقات نادیده گرفته می شود. راه عمده حل این معضل آن است که تمرین کنید به چه صورت گوشی خود را دست بگیرید ( بیشتر اوقات بجای این که گوشی را عمودی دست بگیرید افقی بگیریدش این کار قاب عریض تری به شما می دهد )

آگاهی بدارید از کدام دکمه به عنوان شاتر می خواهید بهره گیرید ( راه های فرق می داری برای این کار هست، دکمه کم و بالا برده شدن صدا و دکمه لمسی دوربین تایمر و غیره … ) هدف این است که هنگام لمس یا فشار دکمه شاتر گوشی نلرزد و تصویر و عکسی واضح گرفته شود. مطمئنا از نتیجه این کار راضی خواهید بود.

اگه می خواهید از چیزهایی عکس بگیرید که متحرک هستند از گزینه براست ( یا عکس پی به دنبال ) کمک بگیرید. با این کار قادر هستید از میان عکس ها خوب ترین را برگزید.

اهمیت زاویه

عکس شماره ۵ ⇩عکس شیوه های کاربردی عکاسی با موبایل به صورت حرفه ای

دید خود را نسبت به پیرامون خود عوض کنید. اخیرا از کسی شنیدم تغییر زاویه در یک عکاسی قادر نیست تمرین عالی ای برای گرفتن تصویر و عکسی عالی باشد.این کاملا اشتباه است. به عقیده من تغییر زاویه ها و دیدتان نه تنها موجب می شود عکس بهتری بگیرید، همچنین می تواند نمایان کند دید شما نسبت به چیزی که از آن عکس گرفتید به چه صورت بوده.

پس از هر راهکاری که قادر هستید زاویه هایی تازه برای تصویر و عکسهایتان تهیه کنید. تمام زاویه های امکان پذیر را روی چیزی که از آن عکس می گیرید امتحان کنید.

بهره گیری از برنامه ها!

عکس شماره ۶ ⇩عکس شیوه های کاربردی عکاسی با موبایل به صورت حرفه ای

عکاسی با موبایل عالی است چون قادر هستید از هزاران برنامه ای که خصوصی برای دوربین گوشی تان ساخته شده بهره گیرید. برنامه محبوب خود را یابید و سپس قادر هستید عکس های شگفت انگیز خود را به سطح دیگری از خوشگلی ببرید.

لنزتان پاک است؟

عکس شماره ۷ ⇩عکس شیوه های کاربردی عکاسی با موبایل به صورت حرفه ای

این یک قانون خیلی ساده است. لنز دوربین گوشی را پاک کنید. درست شبیه به زمانی که  پنجره منزلتان کثیف باشد، پس از پاک کردن عکس و تصویری هویداتر از بیرون دارید. گرفتن عکس با لنزی پاک خیلی بهتر از تصویر و عکسی است که تاثیر انگشتانتان روی آن پیدا باشد.

کیفیت و کمیت

عکس شماره ۸ ⇩عکس شیوه های کاربردی عکاسی با موبایل به صورت حرفه ای

از هر چیز و هرکسی که به نگاه تان باحال می آید عکس بگیرید. چیزی که در این میان اهمیت دارد آن است که هرچه بیشتر عکس بگیرید این کار برایتان آسانتر می شود. زیاد عکس گرفتن مددتان می کند به مرور جهت عکاسی خود را یابید و بفهمید بیشتر روی چه چیزی تمرکز دارید. تنها چیزی که مانعتان می شود مقدار محیط موجود در گوشی و عمر باتری آن است.

فلش دوربینتان هم آزار دهنده است

عکس شماره ۹ ⇩عکس شیوه های کاربردی عکاسی با موبایل به صورت حرفه ای

مجوز دهید یک بار دیگر روشنتان کنم. لطفا از فلش دوربینتان بهره نگیرید ، خالصانه از طرف رفیقتان.

اگه به کیفیت تصویر و عکسی که می گیرید اهمیت می دهید این فعالیت نکنید. اگه با بهره گیری از نور نرمال پیرامون عکس بگیرید هرگز به نور فلش دوربین گوشی تان نیاز نمییابید. اگه می خواهید فضا را روشن تر کنید وسائل جانبی هستند که روی گوشی نصب می شوند و در این کار مددتان می کنند. در حال حاضر از فلش دوربینتان فقط به عنوان چراغ قوه بهره گیرید بسش است.

آینه، آینه … چه کسی از همه خوشگل تر است

عکس شماره ۱۰ ⇩عکس شیوه های کاربردی عکاسی با موبایل به صورت حرفه ای

آینه ها، شیشه ها، گودال های کوچولو آب، سطوح صاف و درخشنده اینها همگی انعکاس های خوشگلی تولید می کنند که حتما باید برای عکاسی آزمایششان کنید، اطمینان داشته باشید ارزشش را دارند.

صفا بکنید

عکس شماره ۱۱ ⇩عکس شیوه های کاربردی عکاسی با موبایل به صورت حرفه ای

این واپسین و تنها قانونی است که باید حتما به آن پایبند باشید. اگه به هیچ کدام از مواردی که در این مقاله به شما تعلیم دادم گوش نکنید، صفا کردن تنها چیزی است که باید قسم بخورید هنگام عکاسی با گوشی همراهتان رعایت می کنید. در مسابقات عکاسی با دوربین گوشی شرکت کنید و از رقابت با دیگران صفا بکنید همچنین در این مسابقه ها قادر هستید کلی کار تازه بیاموزید.

حرف آخر من!

امیدوارم این مقاله به جای کشتن انگیزه موجب علاقه مندی تان به این سبک از عکاسی شده باشد. این روش یکی از ساده ترین راه های آغاز عکاسی است و اطمینان می دارم از آن خوشتان خواهد آمد نگاه تان را درباره این مقاله حتما برایم بنگارید و اگه ترفند یا برنامه ای می شناسید که به هرچه بهتر شدن عکس ها یاری میرساند آن را با من و دیگر کسانی که این مقاله را می خوانند به اشتراک قرار بدهید.

سایت بدونیم

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال