ایران و اتحادیه میهنی کردستان داعش را دشمن امنیت منطقه می دانند


ایران و اتحادیه میهنی کردستان داعش را دشمن امنیت منطقه می دانند

خبرگزاری فارس: کشورمان و انجمن میهنی کردستان گروهک تروریستی داعش را دشمن امنیت ناحیه می‌دانند

دبیر گردهمایی تشخیص مصلحت نظام در دیدار هیئت اعزامی انجمن میهنی کردستان نقل کرد: عملکرد شما در مجادله با صدام به‌خوبی ثبت‌شده و نسبت به مجادله با گروهک تروریستی داعش نیز بسیار خوب بود.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد، محسن رضایی دبیر گردهمایی تشخیص مصلحت نظام شام‌گاه یکشنبه نهم آبان ۱۳۹۵، با هیئت اعزامی انجمن میهنی کردستان دیدار و گفت‌وگو کرد.

رضایی در این دیدار نقل کرد: خوش آمدید به کشور ما که کشور خودتان است. ۳۵ سال پیش مرد طالبانی را در کرمانشاه نگاه کردم و دست برادری دادیم و شادم که این برادری تا امروز حفظ شده است. انجمن، ظرفیت‌های خیلی خوب انسانی و شخصیت‌های بزرگی دارد و این دستاوردها معلول این چهره‌ها و مردمان به همراه انجمن است. دوستان ما با بزرگی خودشان وحدت را حفظ کنند. انجمن شما سوابق خوبی در چهار پنج دهه اخیر دارد و رابطه شما با ما پیوسته با ثبات بوده است. شما اعتبار و سابقه خوب سیاسی دارید لذا ما و جهانیان شما را انسان‌های سیاست‌مدار و با قابلیت‌های بالا می‌دانیم. به همین خاطر است که نخستین رییس جمهور کشور عراق از چهره‌های این انجمن برگزیده شد.

دبیر گردهمایی تشخیص مصلحت نظام اضافه کرد: حفظ این اتحاد و سابقه به نفع همه شماست. گروه‌هایی که در انجمن هستند باید این اتحاد را حفظ کنند تا به تک‌تک این اعضا زیان نرسد. باید این سوابق به‌عنوان یک سرمایه برای شما حفظ شود. مردمان نواحی کردنشین کشور عراق، مردمان مظلومی هستند که به عملکرد شما چشم دوخته‌اند. عملکرد شما در مجادله با صدام به‌خوبی ثبت‌شده و نسبت به مجادله با گروهک تروریستی داعش نیز بسیار خوب بود. رابطه شما با مرد حکیم هم راهبردی بوده و به تشکیل دولت کشور عراق منجر شد و باید این دستاوردها را حفظ کرد.

رضایی اضافه کرد: شما می‌بینید که کشورهای ناحیه با کردهای کشور ترکیه، کشور سوریه و کشور عراق می‌جنگند، اما ما با کردهای ناحیه در هر کشوری که هستند با احترام برخورد می‌کنیم.

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در زمان پاسداری مقدس نقل کرد: کشور عربستان دارد در ناحیه کردستان کشور عراق دخالت می‌کند و با تحریک دموکرات‌ها قصد برهم زدن امنیت ما را دارد. نیروهای ما با آن‌ها در مریوان و اشنویه درگیر شدند. رابطه شما با جمهوری اسلامی خیلی خوب تر از اشخاص دیگر بوده و باید این روابط را توسعه بدهیم. مرد طالبانی نقش تاثیر می داری داشت و فداکاری‌هایش فراموش نمی‌شود اما معنای این حرف این نیست که انجمن را از یاد بریم. نیروهای نظام جمهوری اسلامی هم انجمن شما را قبول دارند. سلام من را به مام جلال و فرزندان ایشان منتقل بکنید. دلمان می‌خواهد که تحرک بیشتری از شما نگاه بکنیم.

در ابتدای این دیدار ملا بختیار، سرپرست اجرایی دفتر سیاسی انجمن میهنی کردستان کشور عراق نقل کرد: خیلی تشکر می‌کنم و خیلی خوشحال هستیم که به همراه دوستانمان به جمهوری اسلامی مسافرت کردیم و با شما دیدار می‌کنیم. در رابطه با جمهوری اسلامی احساس خوبی داریم. در سی سال گذشته ما به همراه شما دربرابر دو دشمن مشترک، یکی بعث و یکی گروهک تروریستی داعش مشارکت داشتیم. اگه این همکاری‌ها عدم نمی‌توانستیم دربرابر این همه هجوم از سوی این دو دشمن مستحکمت کنیم. در اوضاع کنونی خطر گروهک تروریستی داعش کمتر از رژیم بعث نیست. ما آمادگی داریم با همکاری کامل با جمهوری اسلامی دربرابر گروهک تروریستی داعش بجنگیم و برای برطرف کردن این تروریست‌ها حضور می داریم هر بهایی را توجه بکنیم. چون راهی جز از میان برداشتن گروهک تروریستی داعش و همکاری با جمهوری اسلامی برای آینده خود متصور نیستیم.

سرپرست اجرایی دفتر سیاسی انجمن میهنی کردستان کشور عراق ادامه داد: ما برای جنگ با گروهک تروریستی داعش یک ذره تردید نداشتیم و پیش‌مرگ‌های کرد همچنان در جبهه‌ها هستند. گروهک تروریستی داعش نابود خواهد شد و بی‌شک، بعد برطرف کردن گروهک تروریستی داعش این روابط را حفظ می‌کنیم.

وی اضافه کرد: جلال طالبانی، تداوم روابط کشورمان و انجمن را از ما می‌خواهند و ما به‌عنوان انجمن میهنی کردستان، تأثیر معلومی بر سایر گروه‌های کرد داشته و در پیش‌برد اهدافمان و برای همه این راه‌ها، علی‌الدوام به مدد جمهوری اسلامی احتیاج داریم. ما روابط خودمان را با شیعیان کشور عراق یک رابطه استراتژیک می‌دانیم نه یک رابطه تاکتیکی.

ملا بختیار، سرپرست اجرایی دفتر سیاسی انجمن میهنی کردستان کشور عراق، خطاب به دبیر گردهمایی تشخیص مصلحت نظام نقل کرد: جناب‌عالی یک جایگاه مشخص در جمهوری اسلامی دارید و سال‌ها پاسداران جمهوری اسلامی را حفظ کردید و توانایی بخشیدید. پاسداران سپاه شبیه به پیش‌مرگ‌های کرد برای کردستان فداکاری کردند. از جناب‌عالی می‌خواهیم که سلام و احترام ما را به ولی امر مسلمین جهان منتقل بکنید.

سرپرست اجرایی دفتر سیاسی انجمن میهنی کردستان بیان داشت: ما درگیری‌هایی که بین برخی نیروهای کرد و جمهوری اسلامی رقم خورد را پیگیری کرده و نگران شدیم و سعی خودمان را کردیم که به لذت این روابط خوب با کردها حفظ شود. این روابط آینده خوبی را برای ناحیه به همراه خواهد داشت. میلیون‌ها کرد در ناحیه حضور دارند و قابل نادیده گرفته شدن نیستند.  شما مطلع هستید که روابط ما بسیار پیش رفته و با تغییرات احتمالی در ژئوپلوتیک ناحیه، منافع جمهوری اسلامی و امنیتش حفظ خواهد شد. نخستین مذاکره در ۱۹۷۹ بین جمهوری اسلامی و کردها را بنده شاهد بودم و همینطور همراهی کشورمان را. اطمینان داریم که امنیت کشورمان در هر شرایطی حفظ می‌شود.

در این دیدار هم‌چنین عمر فتاح، عضو دفتر سیاسی انجمن میهنی کردستان نقل کرد: ما شما را از خود آگاهی داشته و نظرات مام جلال را در خصوص کشورمان، هم‌چنان ادامه می‌دهیم و دشمنان جمهوری اسلامی را دشمن خود می‌دانیم. گاهی برخی کمک‌های بین المللی از ما به دلیل نزدیکی‌مان به کشورمان، دریغ می‌شود لذا پسندیم که حامی ای شما را داشته باشیم. شما به‌عنوان یک مدافع بزرگ از ما حامی ای کنید. مردمان ما از نگاه امکانات در تنگنا هستند و به مدد و حامی ای جمهوری اسلامی چشم دارند.

دکتر رضایی در انتها خلال تأکید بر حمایت‌های جمهوری اسلامی از امنیت ناحیه، بیان کرد: ان‌شاءالله موضوعات اقتصادی شما را پیگیری می‌کنیم و مراودات تجاری و تبلیغاتی را با شما گسترش خواهیم داد.

–نظر يادتان نرود–

نگارنده: روشن ب.

سیاسی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

به روی ما زن از ساغر گلابی
««« »»»
که خواب آلوده‌ايم ای بخت بيدار

ایران و اتحادیه میهنی کردستان داعش را دشمن امنیت منطقه می دانند

TT / 234 — TP / 24%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال