مجلس عربستان باز هم با رانندگی زنان مخالفت کرد


به گزارش جام جم آنلاین به نقل از فارس، مجلس شورای عربستان روز دوشنبه (امروز) با پیشنهاد قانونی شدن رانندگی زنان در این کشور مخالفت کرد.

عربستان تنها کشوری است که زنان در آن حق رانندگی ندارند، با وجود اینکه اداره رانندگی در عربستان مخالفتی برای رانندگی زنان ندارد اما گواهی‌نامه رانندگی فقط برای مردان صادر می‌شود و رانندگی زنان در کشور جرم به حساب می‌آید.

این ممنوعیت که بسیاری از زنان عربستانی با آن مخالف هستند به گفته مسئولان این کشور به دلیل عُرف جامعه عربستانی است.

منال شریف یکی از فعالان حقوق زنان در عربستان است که حرکت اعتراضی «در این روز خود رانندگی می‌کنم» را در سال 2011 پایه گذاری کرد و از زنان خواست با زیرپا گذاشتن این ممنوعیت، خودشان رانندگی کنند.

او به عنوان اولین زنی که در عربستان رانندگی کرده است در شهر جده پشت رُل نشست؛ ویدیوی هشت دقیقه‌ای رانندگی او در چند روز نخست بیش از نیم میلیون بیننده را جذب کرد، منال چند روز بعد توسط هیأت امر به معروف و نهی از منکر عربستان دستگیر و زندانی شد.

[ منبع این خبر سایت جام جم آنلاین می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال