چه برخوردی در انتظار کسانی است که در سرشماری شرکت نمی‌کنند؟


طی روزهای گذشته برخی گزارش‌ها از سطح شهر حاکی از آن بود که در جریان سرشماری حضوری سال ۱۳۹۵ با مراجعه ماموران سرشمار به در خانه خانوار ایرانی کسانی که از دادن پاسخ درست امتناع می‌کردند مامور سرشمار به آنها گفته است که اگر اطلاعات خود را ارائه نکنند با مشکلات قانونی روبه‌رو شده و یا یارانه آنها قطع خواهد شد.  

فارغ از بحث یارانه‌ها که امیدعلی پارسا – رییس مرکز آمار ایران – به صراحت پیش از آغاز سرشماری سال ۱۳۹۵درباره آن اظهار کرده بود که به هیچ وجه سرشماری سال جاری به موضوع یارانه‌ها ربط ندارد، سوالی که اکنون مطرح است این است که آیا در صورت پاسخ ندادن خانوار ایرانی به سوالات مامور سرشمار مشکلی برای آنها پیش خواهد آمد یا خیر؟

به گفته رییس مرکز آمار ایران همه ایرانیان و اتباع ایرانی موظف هستند طبق قانون مرکز آمار ایران اطلاعات صحیحی که از آنها در جریان سرشماری از آنها درخواست می‌شود را به درستی پاسخ دهند، ولی اگر پاسخ ندهند قانون در این باره سکوت کرده است و راهی برای برخورد در نظر نگرفته است.

وی افزود: به هر حال تاکید ما بر این است که خانوار ایرانی به دقت به سوالات ماموران سرشماری پاسخ دهند و در نظر داشته باشند که اطلاعات آنها به هیچ عنوان در جهت هدفمندی یارانه‌ها استفاده نخواهد شد.

پارسا همچنین، اظهار کرد که تا امروز دوشنبه ۱۰ آبان‌ماه ۳۳ درصد از کل جمعیت کشور از طریق مراجعه حضوری سرشماری شده‌اند. کسانی که در هنگام مراجعه مامور در خانه نباشند مامور سرشناس برچسب کد آماری را به درب خانه می‌زند و آنها با تماس با ستاد استانی یا به صورت اینترنتی اطلاعات خود را به مرکز آمار ایران ارائه خواهند داد.

رییس مرکز آمار ایران ادامه داد: انتظار ما این بود که در ۱۰ روز اول سرشماری حضوری حدود ۴۰ درصد از سرشماری انجام شود ولی اکنون ۳۳ درصد آن محقق شده است. به هر حال جای نگرانی وجود ندارد و پیش‌بینی ما این است که در ۱۰ روز دوم با توجه به حرفه‌ای‌تر شدن ماموران سرعت سرشماری نرمال شده و در ۱۰ روز سوم سرعت بگیرد.

وی اظهار کرد: یکی از مشکلاتی که اکنون در سرشماری سال ۱۳۹۵ با آن مواجه شده‌ایم، این است که بسیاری از افراد در سرشماری الکترونیکی آدرس محل دوم سکونت خود را وارد کرده‌اند و کد آماری آنها در صورت وارد شدن توسط مامور سرشمار با خطا مواجه می‌شود. خواهش ما این است که مردم در وارد کردن محل سکونت، اطلاعات صحیح به مامور سرشماری دهند.

[ منبع این خبر سایت ساعت 24 می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال