تجهیز مدارس علمیه تهران به امکانات ورزشی


تجهیز مدارس علمیه تهران به امکانات ورزشی

معاون امور طلاب و دانش آموختگان حوزه علمیه تهران گفت: بسترسازی برای تشویق و ترغیب طلاب به ورزش از جمله کارهایی است که بصورت جدی پیگیر آن هستیم.

تصویر و عکس تجهیز مدارس علمیه تهران به امکانات ورزشی

حجت الاسلام نقی مهدوی خواه در مکالمه با خبرنگار خبرگزاری «حوزه» در تهران، درباره فعالیت های معاونت امور طلاب و دانش آموختگان حوزه علمیه استان تهران، گفت: این معاونت در بخش های دانش آموختگان، امور طلاب، و ارائه خدمات به آنان، در حال فعالیت است.

وی با تاکید بر پشتیبانی از دانش آموختگان حوزوی، بیان داشت: معرفی نبوغ و قدرتمندی نیروها از طریق فرم و سایت «نجما» ممکن است و طلبه ها قادر هستند پس از طی کردن پایه ۶ (سطح ۱) به سایت مراجعه و اطلاعات خود را وارد کرده و مسئولان پس از دسته بندی اطلاعات و با انجام گفت و گو، توانمندی های علمی اشخاص را خواهند یافت.

معاون امور طلاب حوزه علمیه تهران به فعالیت های معاونت امور طلاب اشاره کرد و بیان داشت: این معاونت در راستای ساماندهی طلاب و دانش آموختگان حوزوی و فراهم کردن بسترهای ضروری برای وارد شدن آن ها به عرصه های اجتماعی و مدیریتی سرگرم فعالیت است. یکی از عرصه های فعالیت این معاونت، معرفی سطح علمی و قدرتمندی حوزویان و برگزاری جلسه های تعلیمی و علمی برای آنان است که نام نویسی آن از طریق سامانه آنلاین نجما انجام می شود.

وی حوزه علمیه تهران با اشاره به صدور «کارت هوشمند طلاب» از سوی این معاونت، گفت: کارت معرفی هوشمند طلاب که از اقدامات بسیار خوب ستاد و مرکز مدیریت حوزه علمیه قم بود، چندین سال پیش در دستور کار قرار گرفت و شامل همه طلاب استان تهران می شود و برای همه طلاب این کارت صادر شده و یا در مراحل انتهاای صدور کارت هستند.

معاون امور طلاب حوزه علمیه تهران با اشاره به این که با این کارت، هویت طلاب و اساتید معلوم و امور خدماتی طلاب نیز سریع بیشتری انجام می شود، ادامه داد: این کارت، کاربرد خدماتی، تعلیمی، نظام وظیفه و بانکی دارد که به وسیله آن، ارائه تسهیلات تغذیه طلاب، واریز شهریه توسط دفاتر مراجع تقلید، ارائه خدمات اردویی و ورزشی و تندرست، معافیت تحصیلی و اتصال به شبکه شتاب بانکی قابل انجام است.

وی در ادامه به فعالیت اداره امور خدماتی شهریه و تغذیه طلاب اشاره کرد و گفت: با مشورتهای انجام شده با برخی مراجع تقلید و موافقت ایشان، شهریه طلاب به کارت هوشمند آنان واریز می شود.

حجت الاسلام مهدوی خواه با اشاره به سبک «سرباز طلبه» در حوزه های علمیه، بیان داشت: این سبک از نکاتی است که در بخش نظام وظیفه و امور مشمولین برای حوزویان انتخاب شده است، و هر طلبه ای که سطح یک حوزه را طی کرده باشد قادر هست از این سبک بهره گیرد.

وی اضافه کرد: بنابراین طلابی که می خواهند به عنوان سرباز طلبه سرگرم خدمت جنگ جوای شوند، از ارگان های مختلف که جذب آنجا شده اند، نامه ای برای خواست سرباز امریه در آن نهاد به معاونت امور طلاب پیشنهاد میکنند و سپس با هماهنگی و تایید معاونت امور طلاب و مشمولین با خواست شان موافقت می شود.

معاون امور طلاب حوزه علمیه تهران در ادامه به بحث «ورزش» در مدارس علمیه اشاره کرد، و گفت: در این بحث نیز فعالیت های گوناگونی انجام شده است. بطور مثال؛ تجهیز مدارس علمیه به وسایل و امکانات ورزشی و بسترسازی برای تشویق و ترغیب طلاب به ورزش از جمله کارهایی است که بصورت جدی پیگیر آن هستیم.

وی ادامه داد: در این زمینه با فدراسیون ورزش، و بویژه با سازمان ورزش شهرداری همکاری خوب و عالی ای داریم. از این رو در زمینه تجهیز مدارس قادر بوده ایم بهبودهای خوبی داشته باشیم.

حجت الاسلام مهدوی خواه با اشاره به برگزاری اردوی راهیان نور برای طلاب حوزه علمیه تهران، یاد آوری کرد: ترویج فرهنگ جهاد و شهادت قادر هست حرکت جامعه را پویا، ارزش های دینی را نهادینه و زیان پذیری جامعه را به حداقل برساند.

وی در پایان اضافه کرد: شرط بالندگی و پویایی یک جامعه حفظ فرهنگ جهاد و شهادت است و قدم قرار دادن در مسیر اعتلای فرهنگ شهادت نه فقط یک امر دوست داشته، بلکه وظیفه به حساب مییاید.

۴۲/۳۱۳

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال