بیش از ۵۰ خانواده به دادگاه های بریتانیا احضار شدند


بیش از ۵۰ خانواده به دادگاه های بریتانیا احضار شدند

در راستای سبک ضدتروریسم اسکاتلندیارد، حداقل ۵۰ خانواده بریتانیایی، به دادگاه خانواده اعزام شدند.

تصویر و عکس بیش از ۵۰ خانواده به دادگاه های انگلیس احضار شدند

به اعلان سرزه و به نقل از سرویس جهانی خبرگزاری «حوزه» به نقل از business-standard، به گزارش سرزه به نقل از یک افسر ارشد پلیس متروپولیتن، حداقل ۵۰ خانواده بریتانیایی که بیشتر آنان را نوجوانان تشکیل می دادند، در راستای سبک مجادله با تروریسم اسکاتلندیارد به دادگاه خانواده احضار شدند.

بعضی از این پرونده ها مربوط به نوجوانان و یا حتی نوزادانی می شود که پدر و مادر شان سعی در پیوستن به گروه های تروریستی تکفیری چون گروهک تروریستی داعش در کشور سوریه را داشته اند.

برند رالی، معاون فرمانده اسکاتلندیارد و رئیس سبک ضدتروریسم در انگلیس گفت: در بسیاری از پرونده ها به وحشت افت از رادیکال شدن خردسالان سبب می شود که آن ها از خانواده ها گرفته شده و به خدمات اجتماعی سپرده شوند. ما قبل از این هرگز ناچار نشده ایم که با مسائل امنیت ملی در دادگاه های خانواده برخورد کنیم. و قبل از سال ۲۰۱۵ هیچ پرونده ای در این رابطه نبوده است اما الان کار به مکانی رسیده که ۴۰-۵۰ پرونده در مورد زیاده روی ای شدن خردسالان به دادگاه رفته و این خودش گسترش معضل اخیر را به درستی نمایان میکند.

رالی در ادامه گفت: خردسالان و نوجوانان بسیاری در معرض تبلیغات رسانه ای افراط گرایان واقع بوده و احتیاج به پشتیبانی دارند. گهگاهی پدر و مادر خودشان معضل ساز هستند ولی گهگاهی هم آنها بی تقصیر می باشند و با حضور تلاش های پدر و مادر فرزندان باز هم به افراط گرایی گرایش مییابند.

او در انتها اضافه کرد: ما بر آن شده ایم به جای نادیده گرفتن معضل تروریسم دربین شهروندان بریتانیایی، به آن رسیدگی کنیم. چنانچه شهروندان بریتانیایی قرار است از کشور بیرون رفته و در دیگر کشورها اقدام به کشتار مردمان کنند و سپس به احتمال زیاد مجدداً به انگلیس برگشته و به معضل پر خطری برای ما مبدل شوند، باید جلوی آن ها گرفته شود.

نقل میشود از سال ۲۰۱۴ تا به حال بیش از ۷۰۰ نفر از شهروندان بریتانیایی برای پیوستن به گروه هایی چون گروهک تروریستی داعش به کشور سوریه و کشور عراق مسافرت کرده اند که البته این رقم اکنون رو به کاهش است.

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال