در این کارخانه پشه تولید می شود


به گزارش جام جم آنلاین از مهر، بیماریهای خطرناکی همچون زیکا، تب زرد یا دنگو توسط پشه هایی منتقل می شوند که دانشمندان از چند دهه پیش برای نابودی آنها در تلاش بوده اند و به دستاورد چشمگیری نایل نشده اند.

اکنون یک شرکت فعال در زمنیه فناوری های زیستی در بریتانیا موسوم به «Oxitec» از برنامه جدیدی خبر داده که طی آن از انبوهی از پشه های پرورش یافته در تأسیسات تحقیقاتی برای این منظور استفاده می شود.

به همین منظور تأسیسات بزرگ و مدرنی در برزیل راه اندازی شده که در آن چیزی جز پشه تولید نمی شود، البته با این تفاوت که این پشه ها برای نابودی بیماریهایی همچون زیکا دستکاری ژنتیکی شده اند.

تخمین زده شده که حدود ۶۰ میلیون پشه تولید شود تا بدین ترتیب یکی از تاریخی ترین اقدامات علمی بشر برای نابودی پشه های عامل بیماریهای خطرناک رقم خورده باشد.

این پشه ها سایر پشه های ناقل زیکا، تب زرد یا دنگو را نابود کرده تا از گسترش کلنی آنها جلوگیری شود.

پشه های تولید شده در این تأسیسات با پشه های ماده ناقل بیماری جفت گیری کرده که در نتیجه آن پشه های دارای نواقص ژنتیکی تولید می شود که در نهایت بدون آنکه تأثیری در انتقال بیماری داشته باشند نابود می شوند.

[ منبع این خبر سایت جام جم آنلاین می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال