داستان زیبای کمک مالی امام حسین (ع) به مرد انصاری


داستان زیبا, کمک مالی, امام حسین (ع), مرد انصاری

داستان زیبای کمک مالی امام حسین (ع) به مرد انصاری

روزی شخصی از انصار برای دریافت کمک مالی به نزد آن حضرت آمد. او هنوز لب به سخن نگشوده بود که امام از صورتش به خواهش درونی او پی برد و فرمود: ای برادر انصاری! خواسته ات را به صورت شفاهی مطرح نکن و برای حفظ آبرویت آن را نوشته و به من بده. سعی می کنم با برآوردن خواسته ات تو را خوشحال گردانم.

او در نامه ای چنین نوشت: یا ابا عبداللَّه! من به فلانی پانصد دینار بدهکارم و او مرا تحت فشار قرار داده است. از تو خواهش می کنم که با او گفتگو کنی تا شاید به من مقداری مهلت دهد.

امام حسین علیه السلام بعد از آگاهی از گرفتاری وی به درون خانه رفت و کیسه ای که در آن هزار دینار قرار داشت آورد و به مرد بدهکار داد و به او فرمود: پانصد دینار بدهی خود را بپرداز و بقیه اش را برای رفع سایر مشکلات زندگی ات مصرف کن! سپس به وی سفارش کرد: ای برادر! اگر روزی گرفتار شدی، مشکل خود را فقط به سه نفر بازگو کن!

1- افراد متدین

2- جوانمرد

3- دارای شرافت خانوادگی

فرد دیندار به خاطر حفظ دین خود در رفع مشکلت می کوشد.

جوانمرد به خاطر داشتن وجدان سالم و روحیه مردانگی یاری ات می کند.

افراد اصیل و شریف نیز می داند که تو با رفتن به نزد او از آبرویت گذشته ای و در انجام خواسته ات کوشیده و آبرو و شخصیت تو را پاس می دارد.

مطالب پیشنهادی

وقتی فرشتگان به یاری امام حسین (ع) آمدند, امام حسین (ع) چه دستوری به آنها داد؟وقتی فرشتگان به یاری امام حسین (ع) آمدند, امام حسین (ع) چه دستوری به آنها داد؟کربلا | امام حسین (ع) | حضرت رقیه (س) | بیشتر بدانیدکربلا | امام حسین (ع) | حضرت رقیه (س) | بیشتر بدانیدچند داستان زیبا و آموزنده کوتاهچند داستان زیبا و آموزنده کوتاهداستانی زیبا درباره حسودی کردنداستانی زیبا درباره حسودی کردنداستان عجیب یک مادر | امام حسین (ع) سه بار فرزندم را به من بخشیدداستان عجیب یک مادر | امام حسین (ع) سه بار فرزندم را به من بخشیدحدیث از امام علی (ع) درباره صله رحمحدیث از امام علی (ع) درباره صله رحمحیواناتی که حضرت محمد (ص) کشتن آن ها را منع کردندحیواناتی که حضرت محمد (ص) کشتن آن ها را منع کردنداحدادیث از امامان (ع) و پیامبر (ص) درباره حسادت | حسداحدادیث از امامان (ع) و پیامبر (ص) درباره حسادت | حسدویژگی های اخلاقی امام علی (ع)ویژگی های اخلاقی امام علی (ع)ثواب روزه اول ماه ذی الحجه برابر با 80 ماه روزهثواب روزه اول ماه ذی الحجه برابر با 80 ماه روزهچگونگی ازدواج فرزندان آدم + تعداد فرزندان حضرت آدمچگونگی ازدواج فرزندان آدم + تعداد فرزندان حضرت آدمچگونه از شر افکار بد و منفی در زمان تنهایی راحت شویم؟چگونه از شر افکار بد و منفی در زمان تنهایی راحت شویم؟

[ منبع این خبر سایت جدیده می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال