صدور کارت های مرزنشینان به اتحادیه های مرکزی واگذار شود


به گزارش جام جم آنلاین , طی جلسات پی در پی این مجمع با روسای تعاونی های مرزنشین کشور در خصوص بررسی مشکلات مرزنشینان و هزینه بالای کارت های الکترونیک واردات طی بیانیه ای خواستار واگذاری صدور کارت های مرزنشینان به تعاونی های مرکزی هر استان شدند.

در ادامه این بیانیه آمده است :شهروندان مرزنشین اگر قرار باشد بارها برای دریافت کارت به شهر مراجعه کنند , باید یارانه یک ماه خود را برای کارت بپردازند . لذا با توجه به تخصص صدور این کارت ها و کاهش هزینه ها بهتر است این اقدام در اتحادیه های مرکزی مرزنشینی هر استان صورت پذیرد

در بخش دیگر این بیانیه در خصوص سامانه گمرک در مورد فعالیت های واردات و صادرات آمده است :این سامانه هیچ ارتباطی به سه وزارتخانه تعاون, صنعت و کشور ندارد و با توجه به بروز شدن مشکلات خود را دارد و این عدم ارتباط با وزارتخانه های مذکور موجب کندی فعالیت مرزنشینان شده تا جایی که صدور کارت های الکترونیکی نیز چندین برابر خسارت برای مرزنشینان ایجاد کرده است و این در حالی است که تنها ۱۲ درصد از مرزنشینان استان بوشهر موفق به دریافت آن شده اند و تنها استان خراسان در این زمینه موفق بوده و در کردستان تا حدودی این موفقیت به دست آمده و در سایر استان ها ریزش وجود داشته و با توجه به هزینه های زیاد, شهروندان تمایلی به دریافت کارت مبادلات الکترونیکی ندارند.

[ منبع این خبر سایت جام جم آنلاین می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال