صدف طاهریان بجای برهنه شدن کلاس زبان و هنرپیشگی برود!


صدف طاهریان بجای برهنه شدن کلاس زبان و بازیگری برود!


تصویر و عکس صدف طاهریان بجای برهنه شدن کلاس زبان و بازیگری برود!

خسرو معتضد از صدف طاهریان خواست بجای برهنه شدن کلاس بازیگری رفته و زبان انگلیسی خود را تقویت کند.

خواست خسرو معتضد از صدف طاهریان

نارسیس در متولوژی یونان فوت شدی جوان بود که کنار رودخانه ای چهره و تن خویش را دید و آگاهی دار دل بست یعنی دل باخته خود شد. نودیسم نیز خودشیفتگی و جنون عشق به خود است. نارسیسیسم به عریان گرایی نیز ترجمه می شود. اشخاص عقده ای بیمار در زمره نارسیسیست ها و نودیست ها قرار می گیرند؛ افرادی که می‌ خواهند به هر وسیله توجه دیگران را جلب کنند.

من نسبت به اهل هنر همیشه احترام ویژه ای قائلم و شبیه به میلیون ها ایرانی وجود اهل هنر را برای شیرین، ظریف و لطیف و با معنی کردن روح جامعه و ارتقای ذوق و قریحه عمومی ضروری آگاهی میدارم. مردم، هنر و آرتیست را رفیق دارند. در مسافرت هایی که گاهی به پیرامون کشور می کنم هنرمندانی را می نگاه کنم که چه در صنایع سنتی و مستظرف ایرانی (از جمله خوشنویسی، میناکاری و تذهیب) چه در هنر ترانه یا موزیک یا طرح و نقاشی یا مینیاتور یا تئاتر یا نویسندگی یا سراینده ای یا در پیکرتراشی و مجسمه سازی فوق العاده اند و افسوس می خورم به چه دلیل مجال ضروری برای شهرت کشف کردن آنان داده نمی شود.
به هر حال ایران یکی از گاهواره های شامخ هنر جهان شناخته می شود. موزه های بزرگ ایالات متحده، کشور روسیه، کشور فرانسه، انگلستان و کشور آلمان پر از آثار هنری کهن ایران است. کسانی که به موزه لوور پاریس یا موزه انگلیس در شهر لندن یا موزه های مسکو و سن پترزبورگ سر می کشند، آگاهی میدارند ویترین ها و غرفه های آثار سنتی هنری ایران از سنگ نقش گرفته تا پرده های طرح و نقاشی چه مقدار تماشاگران را به خود جلب می کند.
موزه های داخلی از زیبا های شهرهای ما است ولی آنچه از ایران بیرون رفته ۱۰ برابر آثار موجود در ایران است.
عرض کردم هنر و صنایع مستظرف ایرانی زینت بخش موزه های جهان است. در هنرهای تازه نیز خوشبختانه سینمای ایران مقام بلندی در جهان کسب کرده و حتی کارگردان جوان ایرانی جایزه اسکار را هم به دست آورده است.
خواننده عزیز! چه مقدار برای من مایه تاسف است زمانی بازیگر کم نبوغ جوانی با خوشگلی صوری نسبی به بهانه اینکه در ایران کارگردانان توقعات نامناسبی از ایشان داشته اند قهر می کند و از کشور بیرون میرود. بجای این که با امکاناتی که دارد وارد یک آموزشگاه بازیگری یا دانشکده سینمایی شود راحتترین کار را در شکستن حریم احترام و شخصیت زن ایرانی می انگارد و تصور می کند همین که جلوی دوربین عکاسی ایستاد و با زننده ترین حالت و برهنگی تصویر و عکس گرفت درهای استودیوهای هالیوود (شاید هم بالیوود) به روی او باز میشود و ایشان در مقام نخست بازیگران زن جهان، جهانی می شود و از شهرت جهانی برخوردار.
من در اینترنت نگاه کردم این خانم که شهرت چندانی نداشت تا پایش به خارج رسید از هول هلیم [حلیم اشتباه است و به معنای صبوری است. هلیم یعنی همان هلیم شیرین پرمایه ناشتایی مردم کشورمان در فصل زمستان] در دیگ افتاد و ۴۰۰ -۳۰۰ تا تصویر و عکس در حالت نیمه برهنه بسیار زشت و کریه و خلاف اخلاق گرفت و در اینترنت قرار داد. خانم صدف طاهریان که به هوای تقلید افتاده، ای کاش به دلیل حرمت خانم های ایرانی از نمایان کردن بدن خودشان خودداری می کردند، چون ایشان به هیچ وجه در زمره مدل های زیبا که بعضی تلویزیون های اروپایی شبیه به «مدا» قرار میدهند که به نمایش لباس توجه بکنند نیستند. فرض می کنیم ادعاهای ایشان حقیقت داشته و در فضای سینمایی امروز عده ای از جوانان دیوسیرت کارگردان نما از ایشان توقعات اندامی داشته اند، این خانم که با این تصاویر زننده و پورنو دست خود را رو کرد و آبروی خود را برد!
هنرمندان زن شایسته مناسب احترامی در جامعه سینمایی ایران درخشیده اند. بانو لیلا حاتمی دختر مرحوم علی حاتمی جز با وقار و متانت معصومانه و توانایی بازیگری، چه کار کرده اند که این سان نکته توجه و احترام مردمند و در فیلم هایی که شرکت می کنند آن هم در جوار همسر آرتیست و صاحب قریحه خود به جوایز جهانی دست کشف میکند. او و زنهایی دیگر همیشه چنین موقر بوده اند و نکته احترام مردمند. پایان نیمه برهنه شدن آن هم با آن حالت زننده و ننگین که سبب شهرت و محبوبیت نمی شود.
ملینا مرکوری، بازیگر زن یونانی را به یاد بیاورید که در فیلم های پیامبر(ص) تاثیر مصطفی عقاد و توپ های ناوارون و ده ها فیلم دیگر درخشید و به دلیل مبارزاتش با حکومت سرهنگان کودتاچی بعد از انقضای زمان کودتا به وزارت فرهنگ و هنر یونان نائل شد؛ آیا واقعا او به علامت دادخواهی برهنه شد تا در فیلم بی سروتهی نقشی کوتاه و چند دقیقه ای بازی کند؟ خانم صدف طاهریان شرمسار نبود در تلویزیون مشخص الحال با آن تیپهای زننده در جوار آن جوانک بی سواد و بی مایه ای که سعی می کند ادای گویندگان تلویزیون منقرض شده پیشین را درآورد و خیلی لوس، بی سواد و بی مایه تشریف دارد نمایان ساخته شد و با هر کلامی که آن مرد به زبان می آورد آنگونه جلف و زننده خندید. ای کاش خنده میکردید خانم، شیهه کشیدید علیا مخدره!
آن فریادها، آن قهقهه های بی نکته، آن از شدت خنده بی تاب شدن ها و به هر دستاویزی دست ها و پاهای استخوانی را نمایان کردن برای چه؟ آن همه غش و ریسه رفتن برای چه؟
خنده های زننده و شیهه وار شما با آن تکان دادن های عمدی بدن که نمایان کنید دوری از ایران سبب خوشبختی و آسانی تان بوده چه مقدار حال بهم زن بود.
براستی به حال شما و هنر سینما زار و گریان شدم، به خدا شرمسار بودم. یک آرتیست در هر رشته ای که خود را علاقه مند، پوینده و جوینده آن نمایان میکند باید نمونه و سمبل اخلاق و ادب و در خور احترام باشد. اخلاقیات در جوامع گوناگون تفاوت می کند. بسیاری از مشی های جوامع غربی شبیه به اروتیسم، همجنس گرایی یا مثلا کشیدن ماری جوانا در جوامع سنتی مذموم شناخته می شود. در اخلاق ایرانی، برهنگی زن از ۳ هزار سال پیش قابل اغماض نبوده در حالی که در یونان و روم پوشش چندان مساله اهمیتی می داری به تعداد نمی رفته است.
فرض کنید دختر یا خانمی بازیگر که شهرتش از سینما یا تلویزیون ایران شروع شده به خارج برود و در ازای برهنه شدن نقشی چند دقیقه ای به او واگذار شود یا در نقشی مستهجن نمایان ساخته شود. من تنی چند از اینان را سراغ دارم که با گسستن از میهن و جامعه خود به غرب رفته و مدتی کوتاه مطرح بوده و سپس به دست فراموشی سپرده شده اند و هیچ کس خاطره ای از آنان نمی کند و سرنوشت شان شبیه قهرمانان کتاب دومین شانس کنستانتین ویرژیل گئورگیو، نگارنده رومانیایی است که بسیاری از مهاجران از اروپای شرقی به ایالات متحده و کشورهای اروپای غربی متاثر، محزون و متعجب شده بودند که به چه دلیل در انزوا و تنهایی قرار گرفته اند و کسی سراغ شان نمی رود.
خانم صدف طاهریان به نظر من هم به خود بد کرد و هم به نسل جوان کشور که انتظار بداخلاقی از امثال او را ندارد.
اخیرا یک فیلم در حال نمایش ایرانی بنام «یتیم منزل ایران» تاثیر پر ارزش کارگردانی بنام مرد ابوالقاسم طالبی را نگاه کردم. فیلمی درباره قحطی و کشتار عام سال ۱۲۹۶ ه. ش/۱۹۱۷ م در ایران که حدود ۵/۲ تا ۳ میلیون در آن سوگ نبرد جهانی که بر کشور بی طرف ایران تحمیل شد در حقیقت کشتار شدند.
چند دختر و بانویی که در آن فیلم ایفای نقش می کردند با آن که حجاب اسلامی کامل داشتند اما یک به یک، بازیگران آرتیست، بااستعداد و شگفت انگیزی بودند که در من این احساس ایجاد شد که در سال ۱۲۹۶ ه.ش هستم و براستی آنچه می نگاه کنم صحنه های واقعی است نه مجازی. به خانم طاهریان به جای هر روز برهنه شدن پیشنهاد میدهم ابتدا زبان انگلیسی خود را تکمیل و سپس در یک کلاس بازیگری ثبت نام کند. در مرور زمان ثابت شده است خانمی که لباس بر تن دارد جذابیت، رمزآلودگی، متانت و فریبندگی بسیار بیشتری بر مدل های برهنه دارد. نودیست ها جماعتی که برهنگی را رفیق می دارند در ایالات متحده، انگلیس، کشور فرانسه، کشور آلمان و سوئد فراوانند اما همچون اجساد برهنه مردگان در جوار کوره های آدمسوزی زشت و دست کم معمولی به چشم مییایند. انسان این راز و رمز را دریافت که به لباس ولو از الیاف گیاهان روی آورد.
در قاره آفریقا و کشور استرالیا و در جنگل های آمازون برهنگان در حال ترک برهنگی اند. چطور است که فرزندی پرورده شده در کشوری اسلامی و در جامعه ای مسلمان و سنتی که شاید خانواده ای متوسط و حتی پایین تر از متوسط دارد (زیرا خانواده های سنتی بالا تن به بازیگر شدن دختران خود نمی دهند) ناگهان به عصر انسان های لخت آفریقا، اقیانوسیه و جزایر دورافتاده یا جنگل آمازون رجعت می کند به این دستاویز که می خواهد بازیگر شود؟
من اینان را شبیه به یک پدر نقل میکنیم؛ نه قشری ام، نه پرخاش گر و نه کینه توز. این راه بازیگر شدن نیست؛ بزودی گم و گور و از یاد برده خواهی شد.

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال