آسمان به کدام مناطق ایران بی‌لطف بود؟ +جدول


به گزارش صبحانه، با آغاز فصل پاییز و شروع سال آبی جدید چشم ها به آسمان دوخته شده تا چه زمانی کل کشور از این نعمت بهره‌مند می‌شود.

بر اساس اطلاعات شرکت مدیریت منابع آب ایران، ارتفاع كل ريزش‌های جوی از اول مهر لغايت 9 آبان سال آبی 96-95 بالغ بر 7 ميليمتر است.

اين مقدار بارندگی نسبت به ميانگين دوره‌های مشابه درازمدت( 13 ميليمتر) 46 درصد كاهش و نسبت به دوره مشابه سال آبی گذشته( 28 ميليمتر) 75 درصد كاهش نشان را می‌دهد.

همچنین حجم بارش اول مهر تا پايان 9 آبان معادل 11.536 ميليارد مترمكعب گزارش شده است.
 
میزان بارش در حوضه آبریز دریای خزر در سال آبی جاری 59 میلیمتر گزارش شده، که این رقم در مقایسه با سال آبی گذشته 36 درصد کاهش و در مقایسه با بلند مدت 48 ساله 9 درصد افزایش داشته است.

در حوضه آبریز خلیج فارس و دریای عمان، میزان بارش‌ها تاکنون 1 میلیمتر گزارش شده که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 98 درصد کاهش و در مقایسه با متوسط 48 ساله 92 درصد کاهش داشته است.

حوضه آبریز دریاچه ارومیه تاکنون شاهد 13 میلیمتر بارش بوده که این رقم در سال گذشته 46 میلیمتر بوده است.

میزان بارش در فلات مرکزی ایران با 89 درصد کاهش نسبت به سال گذشته 1 میلیمتر به ثبت رسیده است.گفتنی است این حوزه در مدت مشابه سال گذشته 9 میلیمتر بارش تا این مدت داشته بود.

حوضه مرز شرق از ابتدای سال آبی جاری تاکنون رنگ باران را به خود ندیده است، این در حالی است که این منطقه در مدت مشابه سال آبی گذشته 11 میلیمتر بارش داشته است.

حوضه آبی قره‌قوم مشابه حوضه مرز شرق تاکنون بارندگی نداشته و نسبت به سال گذشته آبی 100 درصد کاهش بارندگی را تجربه کرده است.

شایان ذکر است بیشترین میزان بارندگی به ایستگاه رامسر(تركرود آخوند) با 414.5 میلیمتر و کمترین میزان برای ایستگاه های پنجاب، آبدانان، آباده تشک، بنرک، چناران بدون بارندگی گزارش شده است.

سازمان هواشناسی پیش‌بینی ورود سامانه بارشی به کشور از روز آینده و بارندگی در استان های شمال غرب کشور،استان های کرمانشاه، ایلام،البرز، تهران، قزوین، زنجان، استان خوزستان، لرستان، همدان و مرکزی به مدت دو روز را کرده است.


آسمان به کدام مناطق ایران بی‌لطف بود؟ +جدول

منبع :میزان

[ منبع این خبر سایت صبحانه آنلاین می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال