رشد قیمت برنج منفی شد


به گزارش صبحانه، بانک مرکزی میانگین خرده فروشی برخی از مواد خوراکی در تهران در هفته منتهی به هفتم آبان 95 را منتشر کرد.

بر اساس این گزارش، پنج گروه مواد غذایی شامل برنج 0.5 درصد، میوه های تازه 5.7 درصد، سبزی های تازه 1.2 درصد، قند و شکر 0.3 درصد و روغن نباتی 0.1 درصد نسبت به هفته پیش از آن کاهش داشتند.

همچنین در این بررسی قیمت گروه لبنیات ثابت بود و گروه تخم مرغ 3.4 درصد، حبوب 0.7 درصد، گوشت قرمز 0.3 درصد، گوشت مرغ 3.9 درصد و چای 0.9 درصد نسبت به هفته قبل از آن افزایش ثبت کردند.

لبنیات و تخم مرغ


در هفته مورد گزارش در گروه لبنیات قیمت پنیر غیرپاستوریزه نسبت به هفته پیش معادل 0.2 درصد افزایش یافت؛ بهای سایر اقلام این گروه بدون تغییر بود. قیمت تخم مرغ معادل 3.4 درصد افزایش داشت و شانه ای 75 تا 100 هزار ریال فروش می رفت.

برنج و حبوب

در این هفته در گروه برنج، بهای برنج وارداتی غیرتایلندی معادل 0.1 درصد و برنج داخله درجه دو 0.6 درصد افزایش اما قیمت برنج داخله درجه یک 0.8 درصد کاهش یافت. در گروه حبوب بهای همه اقلام این گروه بین 0.2 درصد تا 1.8 درصد افزایش داشت.

میوه ها و سبزی های تازه

در هفته مورد بررسی در میادین زیر نظر شهرداری، خربزه، هندوانه و کیوی عرضه کمی داشت؛ سایر اقلام میوه و سبزی تازه که تعدادی از آنها از نظر کیفی در مقایسه با سایر میوه فروشی ها متفاوت بودند به نرخ مصوب سازمان میادین میوه و تره بار عرضه می شد.

میوه فروشی های سطح شهر اقلام میوه و سبزی تازه را عرضه می کردند که در گروه میوه های تازه قیمت خربزه معادل 7.9 درصد و هندوانه 16 درصد افزایش اما بهای سایر اقلام این گروه بین 0.4 درصد تا 33.5 درصد کاهش یافت.

در گروه سبزی های تازه قیمت گوجه فرنگی معادل 8.5 درصد، بادنجان 4.5 درصد و لوبیا سبز 2.2 درصد افزایش اما بهای سایر اقلام این گروه بین 1.8 درصد تا 6.4 درصد کاهش داشت.

گوشت قرمز و گوشت مرغ

در هفته مورد گزارش، قیمت گوشت گوسفند معادل 0.5 درصد، گوشت تازه گاو و گوساله 0.1 درصد و گوشت مرغ 3.9 درصد افزایش یافت.

قند، شکر، چای و روغن نباتی

در این هفته قند معادل 0.1 درصد، شکر 0.6 درصد و روغن نباتی مایع 0.2 درصد کاهش اما قیمت چای خارجی 0.9 درصد و روغن نباتی جامد 0.1 درصد افزایش داشت.

تغییرات سالانه

بررسی روند تغییر قیمت خرده فروشی 11 گروه کالای خوراکی در تهران در بازه زمانی یکساله منتهی به هفتم آبان امسال نیز نشان می دهد که فقط گروه سبزی های تازه 5.2 درصد افت قیمت داشته است.

بر این اساس گروه لبنیات 3.5 درصد، تخم مرغ 12.8 درصد، برنج 44.7 درصد، حبوب 20.5 درصد، میوه های تازه 5.6 درصد، گوشت قرمز 10.7 درصد، گوشت مرغ 8.7 درصد، قند و شکر 40.2 درصد، چای 1808 درصد و روغن نباتی 7 درصد در بازه زمانی یکساله رشد قیمت داشته اند.

[ منبع این خبر سایت صبحانه آنلاین می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال