۱۰ علامت برای شناسایی اوتیسم در کودکان


۱۰ علامت برای شناسایی اوتیسم در کودکان

خبرگزاری فارس: 10 نشانه برای معرفی Autism اوتیسم در خردسالان

سرپرست گروه مراکز روزانه تعلیمی و توانبخشی بهزیستی گفت: طبق آزمایش‌های علمی معتبر ۱۰ نوع از علائم ابتلای کودک به مریضی Autism اوتیسم معلوم شده است که خانواده‌ها در صورت نگاه کردن ۳ نشانه یا بیشتر در کودک خود باید برای درمان آن اقدام کنند.

به اعلان سرزه و به نقل از خبرنگار اجتماعی فارس، مریم پورسید در نشست خبری گفت: ۱۰ نشانه را برای مریضی Autism اوتیسم در نگاه گرفته‌ایم که با نگاه کردن این علائم پدر و مادر در خردسالان زیر ۲ سال باید حساس‌تر شوند و نسبت به معرفی آشفتگی Autism اوتیسم به پزشک مراجعه کنند.

وی ادامه داد:‌ اگه کودک در هنگام لزوم از رفتار پدر و مادر خود تقلید نکند و یا بی‌دلیل نشانه‌های به وحشت افت و وحشت داشته باشد و به مکان کلام از نشانه دست بهره گیرد، می‌تواند به عنوان خردسالی که دچار این آشفتگی شده تحت درمان قرار گیرد.

پورسید گفت: از دیگر علائم این مریضی این است که کودک صداهای باورنکردنی یا تکراری سازد در صورت تشویق شاد نشود، در وقت وارد شدن فرد تازه عکس العملی از خود نمایان نکند یا دست‌ها و انگشتان را جلوی صورت خود بگیرد یا به صورت پروانه‌ای در پیرامون خود تکان دهد دست‌های خود را زیاد بو کند و به مکان بهره گیری از لغت من، از اسم خود بهره گرفته یا به خوبی از لغت من بهره نگیرد دچار نشانه مریضی Autism اوتیسم بوده است.

سرپرست گروه مراکز روزانه تعلیمی و توانبخشی بهزیستی اضافه کرد: اگه خردسالی ۳ نشانه به صورت تکرار در رفتارش نگاه شود، خانواده باید نسبت به ابتلای این کودک به Autism اوتیسم مشکوک شود.

وی اضافه کرد: با مراجعه این کودک به مراکز معالجه ای مداخلات مرکزمحور شروع می‌شود در این مداخلات تعامل همه‌جانبه،‌شناسایی کانال‌های رابطه ای کودک و آماده‌سازی محیط انجام می‌شود و به تدریج رفتارهایی که در کودک عالی نیست کاهش کشف کرده و رفتارهای عالی جایگزین آن می‌شود.

پورسید ادامه داد: مداخلات، خانواده‌محور هستند از خانواده‌ها فراخوان می‌شود که چطور با کودک خود مرتبط شوند و روش‌های معالجه ای تاثیر گذار را اجرا کنند در این زمینه یک بسته معالجه ای بنام «روزنه» دیزاین شده است همراه با سه گروه اسباب‌بازی و کتابچه به کودک داده می‌شود تا شرایط Autism اوتیسم، نحوه ارتباط، فعالیت کردن با اسباب‌بازی‌ها توسط خانواده‌ها آموزش داده شود.

سرپرست گروه مراکز روزانه تعلیمی و توانبخشی بهزیستی گفت: استعداد یک کودک Autism اوتیسم به صورت جزیره‌ای است و نبوغش در یک وضعیت ویژه شکوفا می‌شود در حالی که رابطه اش با پیرامون دچار معضل است.

وی در انتها گفت: اگه خانواده‌ها سه  علائم از نشانه‌های نقل شده را در کودک خود نگاه بکنند به مراکز بهزیستی می‌توانند مراجعه کنند و با انجام گفت و گو مطمئن شوند که آیا واقعا این علائم مثبت بوده و قابل پیگیری است یا خیر، به این علت که امکان می دارد دچار وسواس یا غلط در تشخیص شده باشند.

****ضمن تشکر از حسن انتخاب شما، لطفا نظرات خود را در انتهاى صفحه براى ما بنويسيد****

نگارش از: بامشاد ا.

اجتماعی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

نه هر درخت تحمل کند جفای خزان
««« »»»
غلام همت سروم که اين قدم دارد

۱۰ علامت برای شناسایی اوتیسم در کودکان

TT / 154 — TP / 35%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال