زاکانی: پوتین با استدلال‌های سردار سلیمانی وارد سوریه شد


 علیرضا زاکانی صبح امروز طی سخنانی در دانشگاه علم و صنعت به مناسبت 13 آبان افزود: سردار سلیمانی با پوتین در این زمینه صحبت کرد و پوتین با استدلال‌های سردار سلیمانی قانع شد که برای تامین امنیت و منافع کشور خود وارد سوریه شود و روسیه در نقشه راه ایران حرکت کرد و در چارچوبی که ایران تنظیم کرد قرار گرفت.

وی در ادامه گفت: با مجوز رهبری ده‌ها هواپیمای روسی در پایگاه نوژه مستقر شد و از آنجا به لاذقیه رفت. البته مهمات این هواپیماها جداگانه وارد کشور شد و این هواپیماها مسلح به کشور ما نیامدند بلکه در لاذقیه مسلح شدند. روسیه در این زمینه کاملا هماهنگ با نقشه راه جمهوری اسلامی ایران حرکت کرد.

زاکانی همچنین تصریح کرد: پوتین به قاسم سلیمانی و ولایتی گفت که جمهوری اسلامی ایران نگاه خود درباره اسلام را در میان مسلمانان روسیه ترویج کند تا عربستان موفق نشود اسلام مد نظر خود را در میان مسلمانان روسیه ترویج کند.

این فعال سیاسی اصولگرا در بخش دیگر اظهارات خود با اشاره به فروپاشی بلوک شرق خاطر نشان کرد: پس از فروپاشی شوروی آمریکا با مطرح کردن نظم نوین جهانی، خاورمیانه‌ی بزرگ و جنگ صلیبی، اسلام را جایگزین کمونیسم کرد و به مقابله با اسلام و انقلاب اسلامی ایران پرداخت اما پس از شکست در مقابله با جمهوری اسلامی ایران در سال 2011 اعلام کردند که آمریکا امکانات نظامی خود را به جنوب شرقی آسیا می‌برد زیرا با آغاز درگیری در سوریه آنها تصور می‌کردند این جنگ به لبنان، عراق و در نهایت به ایران می‌رسد و این جنگ پایان ناپذیر خواهد بود. پس با خیال راحت امکانات نظامی خود را برای مقابله با چین به شرق آسیا بردند.

وی با بیان اینکه طرح خاورمیانه جدید پس از شکست خاورمیانه بزرگ مطرح شد، اظهار کرد: جنگ 33 روزه لبنان بخشی از طرح خاورمیانه جدید آمریکا بود. سیدحسن نصرالله در جلسه‌ای به ما گفت بعد از اینکه حزب الله دو سرباز اسرائیلی را اسیر گرفت و جنگ آغاز شد، حزب الله تحت فشار افکار عمومی لبنان بود اما بعد از چند روز از آغاز جنگ سردار سلیمانی از ایران آمد و گفت رهبر انقلاب سه پیام دارد که حزب الله مقاومت کند، بعد از پیروزی حزب الله به قدرت منطقه‌ای تبدیل می‌شود و پیام سوم رهبری این بود که نصرالله مصاحبه کند و بگوید اقدام حزب الله پیش دستانه بوده است. بعدها هم مشخص شد که اسرائیل خود را برای حمله به حزب الله نیز آماده کرده است و مقامات آمریکایی بعدها گفتند که ابتدا دنبال حمله به حزب الله و سوریه و سپس قصد حمله به ایران را داشته‌اند.

ایسنا

[ منبع این خبر سایت ساعت 24 می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات