مصرف گاز نیروگاه های برق افزایش یافت


مصرف گاز نیروگاه های برق افزایش یافت

خبرگزاری فارس: مصرف گاز نیروگاه‌های برق ازدیاد کشف کرد

مقایسه مصرف گاز نیروگاه‌ها نشان می‌دهد به طور متوسط ۱۹۳ میلیون مترمکعب در نیروگاه‌های کشور گاز به کار برده شده که در مقایسه با سال گذشته ۸.۲ درصد ازدیاد داشته است.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد، با توجه به کاهش سهم سوخت مایع نسبت به گاز، حالت ذخیره سوخت مازوت از ابتدای امسال تا انتها مهرماه نمایان میکند حالت مخازن از نگاه سوخت در مقایسه با سال گذشته کاهش ۱۲ درصدی داشته است.
بر اساس این گزارش، در حال حاضر و در آستانه رسیدن فصل برودت و برای اطمینان از سوخت حامی و اضطراری نیروگاه ها، حدود ۶۹ درصد از ذخیره مخازن نیروگاه های کشور پُر بوده که در مقایسه با هفته گذشته یک درصد کاهش نمایان میکند.
همچنین حالت ذخیره و محیط خالی سوخت گازوییل نیروگاه ها در همین بازه وقتی حاکی از کاهش ۱۵ درصدی نسبت به سال گذشته است. در حال حاضر حدود ۴۲ درصد از ذخیره مخازن سوخت گازوییل نیروگاهی کشور خالی است که در مقایسه با هفته گذشته فرق چندانی نداشته است.
این گزارش اضافه میکند: بیش از ۳۰ نیروگاه کشور کمتر از ۵۰ درصد ذخیره سوخت گازوییل دارند و همچنان چشم انتظار دریافت سهم گازوییل خود برای آمادگی بیشتر برای تأمین برق فصل زمستان امسال هستند.
آمارها حاکی از این است متوسط مصرف سوخت معادل نیروگاهی کشور در سال ۹۵ تا امروز برابر با ۲۰۹ میلیون لیتر بوده که در مقایسه با سال گذشته ۱.۱ درصد کاهش داشته است.
با این اوصاف مقایسه مصرف گاز نیروگاه ها نمایان میکند به طور متوسط ۱۹۳ میلیون مترمکعب در نیروگاه های کشور گاز به کار برده شده که در مقایسه با سال گذشته ۸.۲ درصد ازدیاد داشته است.

–ضمن تشکر از حسن انتخاب شما، لطفا با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما کاربر عزيز، کمک کنيد–

گردآورنده : خداداد ل.

اقتصادی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

ز چشم شوخ تو جان کی توان برد
««« »»»
که دايم با کمان اندر کمين است

مصرف گاز نیروگاه های برق افزایش یافت

TT / 50 — TP / 18%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال